Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w maju kupiłem, po 1400 z lokalnego tartaku, miałem go w tamtym roku i palił się dobrze. Dębowym też paliłem troszkę trudniej się spala przez to częściej było trzeba kręcić komorą. Teraz na wodę jadę przemysłówka za 1250 to już jest lekkie wyzwanie, ciężko ustawić palnik. Załadowanie zbiornika 350l idzie około 5kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oznajmiam, że pellet dechland jest już u mnie. W porównaniu do wszystkich certyfikowanych które kupiłem na przełomie 2 lat, ten jest ładny, jasny, pachnie i szybko się rozpala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w czerwcu na próbę - tonę od lokalnego producenta i jeszcze dziś pelet pachnie intensywnie sosnową deską.  Ostatnio tak pachniał Barlinek ☺Nie paliłem nim jeszcze, bo muszę zużyć starsze zapasy, ale pelecik wygląda ładnie. 1500-. za tonę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam
Pytanie troche z innej strony
Mam Palnik Kipi sterownik pluma 860
Instalacja grzejniki góra dół. Zawór 4d i 3 pompy. Jedna CWU pompa CO na doł(termostat dół) i Pompa Co na góre(termostat góra). Jaki moduł jest potrzebny aby to działało z termostatmi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuj co chcesz osiągnąć , rozdzielić sterowanie poszczególnymi obwodami czy po prostu ma to chodzić na 3 pompy +CWU. Jeśli ma to chodzić pod sterownikiem kotła to moduł B,C pod dodatkowe obiegi grzewcze .

Edytowane przez mac65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie czy przy możliwości wyboru co do mocy palnika, a jedynie chodzi o kasę wybralibyście palnik 16 kw miast 20kw,chodzi mi o awaryjność ,spalanie gorszego pelletu ,bo moc 16 w zupełności wystarczy,ale krążyły kiedyś opinie że 20kw jest lepszy,i ewentualnie proszę o opinie na temat 26 kw bo też rozważam takowy ,wtedy większy kocioł,rozważam po prostu kocioł mpm na dwa paliwa bez potrzeby wymiany drzwi ,można palić pelletem i za chwilę drewnem zasłaniając palnik jakąś zasuwą  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy gorszym pelecie zdecydowanie 20 kW mimo że faktyczne minimum ma w okolicach 4 kW mocy i wynika to głównie ze średnicy palnika 16 kw potrafił sie zatkać jak zrobiła się kulka śpieków a w 20 -ce na tym samym pelecie jedynie sporo grubszych śmieci ale dał radę się oczyścić . Użytkuję oba więc mam porównanie . 16 kW problematyczne jest utrzymanie 100 % płomienia przy starszym  sterowniku i bardzo czuły na test wagowy z czym na 20 kw nie ma problemu . Oczywiście mam przepaść w sterownikach i ich możliwościach pomiędzy 360 a 920 .

  • Lubię to 1
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedzy 10kW a 16kW roznica jest w dlugosci rury. Srednica rury jest identyczna. Na korzysc 16 moim zdaniem. Dluzsza rura to dluzszy czas spalania/mieszania/dopalania.

Miedzy 16kW a 20kW roznica jest w srednicy rury, dlugosc jest ta sama. Nie trafilem jeszcze na taki pellet aby 16 zablokowal. Ale tu na korzysc 20.

Miedzy 20kW a 26kW roznica jest i w srednicy rury i w dlugosci.

Kazdy wiekszy powinien lepiej poradzic sobie z gorszym peletem ale nie bedzie wydajny w niskich mocach.

Dobralbym do wymiennika/kotla i nie przekraczal 80-90% nominalnej nawet z buforem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, maronka napisał(a):

Panowie mam pytanie czy przy możliwości wyboru co do mocy palnika, a jedynie chodzi o kasę wybralibyście palnik 16 kw miast 20kw,chodzi mi o awaryjność ,spalanie gorszego pelletu ,bo moc 16 w zupełności wystarczy,ale krążyły kiedyś opinie że 20kw jest lepszy,i ewentualnie proszę o opinie na temat 26 kw bo też rozważam takowy ,wtedy większy kocioł,rozważam po prostu kocioł mpm na dwa paliwa bez potrzeby wymiany drzwi ,można palić pelletem i za chwilę drewnem zasłaniając palnik jakąś zasuwą  

wybrał bym 20 kw  ,jest wystarczająco ok , nie odważył  bym ł bym się na palnik 10 kw .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2023 o 20:27, maronka napisał(a):

Panowie mam pytanie czy przy możliwości wyboru co do mocy palnika, a jedynie chodzi o kasę wybralibyście palnik 16 kw miast 20kw,chodzi mi o awaryjność ,

20KW

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie może hasło do ustawień serwisowych dla 860P3? Dawno tam nie wchodziłem i wyleciało z głowy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4996

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Wszystko niby juz działa tak jak powinno ale mam dwa termostaty jednego salusa a drugiego ecostera toucha oraz ecostera200 i na obydwu jak podlacze pokazuje BLOCKED. Ktoś ma pomysł co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz niezgodność w oprogramowaniu ecoster touch i ecoster 200 z sterownikiem kotła jest to spowodowane tym że producenci kotłów kupują od firmy plum całośc elektroniki ale każą sobie modyfikować oprogramowanie tak aby kupować tylko u nich pozostałe moduły/termostaty, np masz kocioł z firmy LUMIO a kupiłeś (nawet nieświadomie na allegro) ecostery z firmy KOTŁO-SPAW, teoretycznie cała elektronika jest firmy PLUM/KIPI ale się nie dogadają ze względu na blokadę firmową producenta kotła - dlatego wyświetla BLOCKED. Ja tak miałem i jedyne rozwiązanie to pisać mailowo do PLUM/KIPI do działu serwisowego i wysłać im komplet całej elektroniki lub znaleźć kumatego serwisanta z firmy z której masz kocioł a on przeinstaluje całość oprogramowania we wszystkich sterownikach/termostatach/dodatkowych modułach.

Ja ten temat przerabiałem około 2 lat wstecz, kosztowało mnie to około 500zł i wysyłka tam i z powrotem do KIPI ale serwis wymagał chyba skanów paragonów z zakupu ich elektroniki.

Edytowane przez olekjaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki. Orientuje się ktoś czy można przedłużyć połączenie pomiędzy Econet a sterownikiem? Kotłownie mam oddaloną od domu o około 25m, przewód w ziemi(skrętka)do panelu pokojowego ma pewnie ponad 35m i mam na tym przewodzie jeszcze 4 wolne żyły, które mógłbym wykorzystać jako przedłużkę do Econet, ale nie wiem czy to się dźwignie. Dzwoniłem do KIPI i nie są w stanie jednoznacznie odpowiedzieć. Dostałem tylko informacje, że przewód łączący Econet ze sterownikiem ma fabrycznie jakieś 2m, jednocześnie byli zdziwieni, że Ecoster Touch działa u mnie na takiej odległości, bo Plum podobno podaje informacje, że max 10m... Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie to będę bardzo wdzięczny. Zależałoby mi żeby Econet podłączyć w domu, bo bez problemu połączyłby się z Wi-Fi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Ecoster 200 działa jest w domu , a kabel ma blisko 50 metrów sterownik w szklarni .

Co do econeta sam jestem ciekawy .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kordjano No u mnie Ecoster Touch też działa, choć czasem jak robię coś w ustawieniach to łapie takie 1-2sekundowe zwiechy, jakby potrzebował chwilę do namysłu... Kurczę nie bardzo chce inwestować prawie 700zl w Econet nie mając pewności, że to się dźwignie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2023 o 08:20, cwisniewski6 napisał(a):

@Kordjano No u mnie Ecoster Touch też działa, choć czasem jak robię coś w ustawieniach to łapie takie 1-2sekundowe zwiechy, jakby potrzebował chwilę do namysłu... Kurczę nie bardzo chce inwestować prawie 700zl w Econet nie mając pewności, że to się dźwignie...

Witam forumowiczów,  mam takie pytanie czy panel sterujący od ecomax850p  ten z pokrętłem zadziała po przełożeniu do ecomax920p

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzień dobry,

To mój pierwszy wpis na forum dlatego witam wszystkich 🙂 

Posiadam sterowni ecomax850 i palnik kipi 20 kw.

Mam 4 pytanka:

1) W jaki sposób ustawić, aby nadzór był tak długo jak forumowicz napisał (pomijając kwestię odpowiednich przedmuchów i podań w nadzorze) ? u mnie można maksymalnie 60 minut.

W dniu 14.11.2022 o 21:14, alekss napisał(a):

Przy wszystkich moich ustawieniach kocioł włączony jest u mnie w pracy ciągłej z nadzorem 11 godzin na dobę ( jedno rozpalenie ) i reszta 13 godzin postój.

2) Jak wyłączyć działanie według harmonogramu bo opcję włączanie widzę, ale wyłączanie już nie?

3) Gdzie podłączyć termostat pokojowy Salus ( wtyki 28 i 29 czy coś innego?) - i czy piec będzie działać w opcji histerezy i tylko będzie wyłączała się pompa obiegowa (oczywiście jeżeli to ustawię) czy może piec będzie grzał i może się przegrzać, aż do momentu osiągnięcia temperatury w pomieszczeniu (gdzieś widziałem to w instrukcji)

4) Czy opcja termostatu pokojowego będzie działała razem z opcją harmonogramu tzn. termostat pokojowy będzie włączał pompy obiegowe tylko w odpowiednich godzinach według harmonogramu czy te 2 opcję na raz się wykluczają?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadzoru nie da się ustawić dłużej niż 60 min , zresztą po co?

A o który harmonogram chodzi ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kordjano napisał(a):

A o który harmonogram chodzi ?

Harmonogram już sobie ogarnąłem.

14 godzin temu, Kordjano napisał(a):

Nadzoru nie da się ustawić dłużej niż 60 min 

Ok.

Jakieś pomysły odnośnie pytania 3 " Gdzie podłączyć termostat pokojowy Salus ( wtyki 28 i 29 czy coś innego?) "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę, 

posiadam kocioł z palnikiem 16kW KIPI + ecoster850 + ecoster touch od 5 lat, wszystko bez zarzutów. 

Prosta ( niestety ) instalacja oparta o jedną pompę CO pchająca wodę w kaloryfery i zbiornik CWU. 

W tym roku postanowiłem założyć nowy zbiornik CWU, poprzedni HCV nie miał możliwości założenia czujnika temp. oraz grzałki.  Pracująca pompa CO po wygaszeniu skutecznie poprzez wężownicę wychładza wodę w CWU - temp załączania pompy to 40st z histerezą 5 st. 

Nie ma możliwości by założyć kolejny obieg do zasilenia osobno zbiornika CWU, wiem żę to by rozwiązało problem niemniej jednak wiąże się to ze sporą ilością kłucia ( zbiornik cwu nie jest przy piecu ).

Szukam opcji by na zasileniu CWU założyć zawór z możliwością podłączenia do sterownika ecoster, który by po prostu sie zamykał otwierał po spadku/osiągnieciu zadanej temp. tak by woda w wężwonicy pchana przez pompę CO nie wychładzała wody użytkowej. 

Z kolei nie chcę wyłączać pompy CO po osiągnieciu zadanej temp na czujniku pokojowym bo jednak woda z pieca podtrzymuje dłużej kaloryfery ciepłe ... chyba. 

 

Dzięki za wszelakie odpowiedzi

Edytowane przez pomiana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie mógłbyś założyć elektrozawór normalnie zamknięty i podłączyć go pod zaciski pompy CWU w sterowniku. Wówczas przy spadku temperatury CWU sterownik włączałby pompę, czyli zawór by się otworzył, a po nagrzaniu sterownik wyłączyłby pompę, czyli zawór, który by się zamknął. Oczywiście potrzebny jeszcze czujnik temperatury w bojlerze podłączony do sterownika. 

Ale to tylko moje gdybanie. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, cezar76 napisał(a):

Prawdopodobnie mógłbyś założyć elektrozawór normalnie zamknięty i podłączyć go pod zaciski pompy CWU w sterowniku. Wówczas przy spadku temperatury CWU sterownik włączałby pompę, czyli zawór by się otworzył, a po nagrzaniu sterownik wyłączyłby pompę, czyli zawór, który by się zamknął. Oczywiście potrzebny jeszcze czujnik temperatury w bojlerze podłączony do sterownika. 

Ale to tylko moje gdybanie. 

czujnik w zbiorniku CWU jest i właśnie to o czym piszesz jest tym o czym ja myślę, tyle tylko nie wiedziałem do czego można podpiąć takowy zawór i czy to będzie działać, jeżeli masz propozycję jaki mógłby to być zawór proszę o podpowiedz. 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/elektryczny-zawor-kulowy-dn25-normalnie-zamkniety-14279621852

Coś w tym typie. Musisz znaleźć tylko odpowiednią średnicę przyłącza i może jakąś lepszą markę. Chociaż spróbować czy działa można na jakiejś chińszczyźnie, aby nie wtopić kasy. 

Chodzi o to, aby ten zawór był normalnie zamknięty, a dopiero jak dostanie prąd ze sterownika, aby się otworzył. Tak jak w przypadku pompy CWU. 

Zaznaczam tylko, że to moje teoretyczne pomysły i nie wiem , czy zadziała. Taki pomysł na szybko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.