Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Kordjano napisał:

A nie lepiej wejść na stronę producenta i porównać czym się różni jedno od drugiego . @PIlny tylko jak czytasz wszystkie posty to nie bierz wszystkiego na serio bo czasem to głupoty żeśmy pisali .Nie bądz taki pilny .

moze lepiej ale dobrze sie Was czyta i wiee róznych informacji :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie, pomocy, wymienilem ecomax850 na ecotouch850, wszystko podlaczone jak trzeba ale nie mam dostepu do 80% funkcji, praktycznie nic nie mogę ustawic, ktoś może wie dlaczego?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi o to?358d7732ebb4a18ef013e456134f2181.jpgd3a1db370496587b814df24094379ba0.jpg17e042bb605eb6fd9457ed9b0b07e8f2.jpga5c4c5dc00b1719a9a8d975d59ebd426.jpg6f7250ad8d6280a36ad98a7c7a373ce9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawienia serwisowe mogę wejsc ale nie mogę ustawic zaworu mieszacza, nie mogę wylaczyc ochrony powrotu, ustawic cyklu pracy, ustawic rodzaju termostatu pokojowego, nie mam dostepu do ustawien palnika tzn mam ale nic nie mogę zmienic

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pestką wiśni to kolega [mention=79802]Darbatt[/mention] miał do czynienia jego by trza było zapytać .
O paleniu pestka ksiazke mogę napisać wg wlasnego doswiadczenia, tylko proszę pomozcie mi z tym regulatorem bo zglupialem totalnie.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to głupie, co napiszę, ale próbowałeś wyłączyć sterownik z gniazdka i włączyć ponownie? Przez cztery sezony nie spotkalem się z sytuacją, o której piszesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna taka moja uwaga, w ustawieniach serwisowych jest opcja pokaz zaawansowane i jest ust na nie i nie mogę tego zmienić, może tu jest problem? Ale jak zmienić na tak?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A jaki kod wpisujesz, 0000 czy 4996. na 0000 też nic nie idzie zmienić, jedynie podgląd ustawień (tak mam na 860-P3)

 

Z innej beczki. Skąd takie różnice w cenie peletu. Miesiąc temu kupiłem 3 palety (66worków x15kg) Dominowood - a za 750zł. Wczoraj dobrałem paletę (66worków x 15kg) Sylvy już po 780 zł (też była po 750) u tego samego dostawcy. Jak patrzę na ceny w necie to włos mi się jeży. Jakieś zmowy cenowe, windowanie cen, marże, sylva ponad 900zł. Masakra jakas. Przebicie cen spore. Wiem że magazynowanie kosztuje ale aż tyle. Chyba nas nieźle rzeźbią na tym paliwie. ( biorąc pod uwagę to że za 850 zł kupiłem na wiosnę pare worków gównianego peletu który jechałem oddać). Na razie przynajmniej mam dobra cenę w okolicy  (i dobrego dystrybutora)

IMG_20191004_170148.jpg

Edytowane przez jarek20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, palacz66 napisał:

Ja bym wstawił w drzwiczki załadowcze (po dorobieniu tak jakby flanszy) palnik, wtedy spaliny będą pięknie szły przez cały kociołek ogrzewajac każdy wymiennik :) 

W sumie to własnie o tych drzwiczkach myślałem a jak doradzałem to wyszło co innego.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek ja wiem że jest zbyt, tylko pomijam fakt wzrostu cen. Chodzi mi o to że u jednego sprzedawcy ten sam pelet (sylva) po 780 a u drugiego po 940.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jarek20 napisał:

A jaki kod wpisujesz, 0000 czy 4996. na 0000 też nic nie idzie zmienić, jedynie podgląd ustawień (tak mam na 860-P3)

Też tak myślę. Na mojej 860tce mam dokładnie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, od jakiegoś czasu obserwuje temat i zrobiłem wyliczenie sumiennie na stronie którą podawaliście ciepło właściwe. Zapotrzebowanie budynku wyszło około 87GJ nie wiem czy to dużo czy mało w każdym bądź razie spalam około 6 ton peletu na sezon. Przeraziłem się kosztami wyliczonymi przez stronę czy temu można ufać skoro dla peletu wyliczyło mi koszt 5500zł a płacę za ogrzewanie mniej? Gaz ziemny z kondensatem wychodzi mniej bo 5100zł pytanie tylko jak ta strona przelicza to na pieniążki na podstawie czego może się orientujecie? Podejrzewam, że są tam uśrednione ceny ale jak to się ma do zapotrzebowania? Zastanawiałem się nad przejściem na gaz ale w takim przypadku jest to nieopłacalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A strop kolego masz ocieplony? Najlepiej daj linka z ciepłowłaściwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko znowu musiałbym obliczać od nowa bo nie zapisałem sobie tego. Dach mam skośny ocieplony 15cm styropianem i między strop dzielący poddasze a piętro mam kupioną wełnę 18cm z bardzo niskim współczynnikiem 0,031 jak dobrze pamiętam. Robiłem to na telefonie i nie widziałem takiej opcji w każdym bądź razie chyba nici z gazu. Gdybym wiedział czy te 87GJ to dużo czy mało i jak to przeliczyć na spalanie gazu i kosztu to byłoby łatwiej. 

Edytowane przez CV6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pomiarów Sambora z ciepłomierzy wyszło mu ok. 4.1 kWh z kilograma pelletu. Ja mu wierzę. Sprawność kotła gazowego kondensacyjnego to często ponad 100%, kotła pelletowego mniej. Stąd możliwe jest, że przy cenie peletu 800-900 zł za tonę gaz wychodzi podobnie, albo nawet taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem z tym, że ja za tonę płacę 200-300zł mniej od cen które podałeś. Mam ciepło z sieci pod domem i gaz ale nikt tutaj z sąsiadów nie ogrzewa tymi źródłami bo mówią, że drogie a sąsiad który ma ciepło z sieci to ma 20,5 stopnia w domu i nie wiem ile płaci ale mówił, że dużo także coś w tym jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też kupowałem po 720 za tonę,to mimo wszystko nie jest jeszcze najgorzej. Ciekawe ile teraz kosztuje 1kWh z gazu ziemnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.