Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedaj palnik i kup u konkurencji!

To jest palnik do spalania pelletu drzewnego a nie z jakiś tam torów. 

 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddzwonił właśnie do mnie serwisant z kipi i powiedział ze niestety nic nie da się z tym zrobić bo to jest zabezpieczenie przed cofnięciem się zębatki w drugą stronę i powiedział jeszcze ze ta hałasująca zapadka to taki znak ze wszytko dobrze pracuje :) no i że może by spróbować kotłownię jakoś wyciszyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, palacz66 napisał:

@szumik83 wiesz też nad tym myślałem i wymyśliłem sobie, że jak już stanę na nogi podkleje coś pod tą zapadkę lub coś założę na nią bo mam ten sam problem. 

Daj znać w takim razie co koledzy mądrego wymyślili. 

 

palacz ja też własnie myślałem żeby coś tam podkleić na tą zapadkę aby  wyciszyć to metaliczne stukanie, swoją drogą  tak naprawdę to ta zębatka jest chyba tam tylko od tego stukania i wkur....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szumik83wyciszenie nic nie da bo ten dźwięk niesie się kominem i instalacja przynajmniej u mnie.

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, palacz66 napisał:

@szumik83wyciszenie nic nie da bo ten dźwięk niesie się kominem i instalacja przynajmniej u mnie.

 

jedyny sposób to chyba coś nakleić lub nałożyć na tą zapadkę

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szumik83 myślę nad sylikonowym wężykiem haha. Tylko nie wiem ile czasu on wytrzyma. 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze jak by jeden sezon taki patent wytrzymał:)

 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szumik83 za 3 tygodnie jak wstanę na nogi sprawdzę to na bank czy ten wężyk się sprawdzi. 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palacz a co Cię tak poskładało?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szumik83 Artroskopia kolana lewego. Uszkodzenie łąkotki i chrząstki stawowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PrzemT, aleś się uparł na te zamki. Jakbyś musiał ten palnik codziennie, albo przynajmniej raz w tygodniu rozbierać. Jak robisz to raz do roku, to parę bluzgów przy montażu jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Jak zaoszczędziłeś na badziewnym pellecie, to za zaoszczędzone monety zatrudnij skrzata, który będzie ci skrobał palnik z  tego syfu i problem z głowy. Ponadto w poście #8390 sygnalizowałeś, że będziesz pracował nad jakąś doskonałą konstrukcją palnika. Pochwal się efektami, bo czekamy z niecierpliwością. I jak powiedział @palacz66, po co się męczyć? Pozbądź się tego dziadostwa z kipi i kupuj jakiś niezawodny wszystkopalący.

Może sprzedawcy kipi powinni dać sobie spokój z reklamą, że palnik spali wszystko, a zamiast tego informować, że od użytkownika wymaga się ponad przeciętnej sprawności manualnej... Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, palacz66 napisał:

Sprzedaj palnik i kup u konkurencji!

To jest palnik do spalania pelletu drzewnego a nie z jakiś tam torów. 

 

Ty w kipi pracujesz czy jak?

Kup odemnie ten palnik pocenie za jaką go kupiłem skoro taki jesteś cwaniak. Jak kupowałem to nie wiedziałęm jakie będą problemy z działaniem. Generalnie jak napisałem myśl jest dobra, tylko wykonanie kuleje. Jak bym kupił u konkurencji to niewaidono jakie tam by były oszczędności zastosowane. Są proste profesjonalne , normalne rozwiązania a nie takie łożyskowanie, takie robienie osłon, że poskładać tego nie można itd itp. Można by to poprawić za 50zł i brać 500 więcej jako wersja ulepszona,niech sobie klient decyduje co woli - tamniej i niech mu puka i piszczy , czy drożej i cicho. Mi jak pisałem nie przeszkadza ani piszczenie ani pukanie, bo nie mam kotła w domu.

Co do tego do czego jest ten palnik :

" Oferujemy Tobie urządzenia najnowszej generacji – w pełni zautomatyzowane palniki umożliwiające spalanie paliwa stałego typu pellet oraz agro-pellet. Gwarantujemy najwyższą jakości  wykonania i dbałość o szczegóły. "

To z oficjalnej strony kipi.

A co to agropellet - też cytat ze strony kipi:

"Agro-pellet

Powszechnie przyjęło się, że mówiąc pellet – myślimy o pellecie drzewnym. Natomiast na rynku dostępne są pellety pochodzenie roślinnego – takie jak pellet z rzepaku, słomy czy łuski słonecznika. Ze względu na wyższą popiołowość, różne stopnie sprasowania i wilgotności są one uważane za pellety gorszej jakości, jednakże ich niewątpliwą zaletą jest cena."

Także błysnąłeś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, palacz66 napisał:

@szumik83 Artroskopia kolana lewego. Uszkodzenie łąkotki i chrząstki stawowej. 

przykra sprawa, ja dwa lata temu spadłem z drabiny z 2,5 metra na płytki, złamałem prawą rękę w nadgarstku i prawą piętę, pięta składana na druty, ale do tej pory boli jak dłużej pochodzę albo za bardzo skrzywię, 4 miesiące kycalem na jednej nodze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PrzemT spoko kolego. Pamiętaj jest pellet i pellet. 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, cezar76 napisał:

@PrzemT, aleś się uparł na te zamki. Jakbyś musiał ten palnik codziennie, albo przynajmniej raz w tygodniu rozbierać. Jak robisz to raz do roku, to parę bluzgów przy montażu jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Jak zaoszczędziłeś na badziewnym pellecie, to za zaoszczędzone monety zatrudnij skrzata, który będzie ci skrobał palnik z  tego syfu i problem z głowy. Ponadto w poście #8390 sygnalizowałeś, że będziesz pracował nad jakąś doskonałą konstrukcją palnika. Pochwal się efektami, bo czekamy z niecierpliwością. I jak powiedział @palacz66, po co się męczyć? Pozbądź się tego dziadostwa z kipi i kupuj jakiś niezawodny wszystkopalący.

Może sprzedawcy kipi powinni dać sobie spokój z reklamą, że palnik spali wszystko, a zamiast tego informować, że od użytkownika wymaga się ponad przeciętnej sprawności manualnej... Amen

Uparłem się , bo można normalnie a jest bez sensu i co więcej wydaje mi się, że kiedyś było lepiej (chyba widziałem jakieś zdjęcia starej konstrukcji, gdzie osłony są na śruby, na 100% pewny nie jestem). Kipi reklamuje że ich palniki są na agropelet i się same czyszczą i że nie ma problemów i jest to wspaniała , dopracowana konstrukcja. A nie jest. I to piszę. Kupiłem i urzytkuję. Nie wszystko mi się podoba i piszę. Samo to jaki super jest ten palnik pokazuje to forum , prawie 350 stron , bo wciąż ktoś ma jakieś problemy. Będę pracował nad konstrukcją palnika ale dla siebie. Nie wymyślę cudów, bo komora obrotowa w założeniu jest OK , można parę rzeczy zrobić profesjonalnie a nie jak pan Kazik w garażu, coś ulepszyć. Ja mam co robić żeby zarabiać pieniądze i nie bardzo mam czas, ale kiedyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można, wycinek z DTRki... Nie każdy pelet się do kipi nadaje.1c83736c7f1b6ab455f3449873553254.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, palacz66 napisał:

@PrzemT spoko kolego. Pamiętaj jest pellet i pellet. 

Widzisz - ten słonecznik jest akurat z górnej półki jeżeli chodzi o słonecznik, nie jakieś dziadostwo. Kupiłem 2 tony, bo chciałem zobaczyć jak się będzie to paliło i z założeniem, że na czas wczesnej jesieni , późnej wiosny i lata (grzanie wody), bo od początku nie woierzyłem, że podczas normalnej pracy palnik sobie da radę bez problemów. A w tym okresie pracuje po powiedzmy 2-3 odziny rano i 2-3 godziny po południu - zależy czy tylko grzeje wodę czy też trochę w domu. Więc czyści się częściej. Wydłużyłem też trochę czasy czyszczenia, żeby było lepiej i częściej i intensywniej zrobiłem oczyszczanie obrotowe. Niestety tak czy inaczej palnik marnie sobie radził. Koniec końców muszę mieszać z na prawdę dobrym pelletem 2 worki dobrego pelletu na 1 słonecznika, bo jakoś to spalić muszę. Ale szału mie ma, a na stronie KIPI szał jest - palnik pali każdy pellet i agropellet, jest dopracowany i przewspaniały. A tak na prawdę? Pomysł dobry, wykonanie średnie. Mógłby paliś wszystko, nie być upierdliwy przy montażu. Mało tego wcale nie potrzebować smarowania żadnych łożysk, bo można to zrobić normalnie a nie jak jest, co za tym idzie nie trzeba by go było nawet i raz do roku rozkręcać. I tak trochę mnie to wkurza, bo kupowałem mercedesa klasy S a mam skodę felicję.  Ale póki co działa i niech działa. Jak się rozwali , to zrobię sobie sam, po swojemu, dołożę co uwżam za dobre i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już trzeba producenta agropeletu pytać. Czwarty sezon palę noname'm i nie mam pojęcia jakie ma parametry. Worki są bez napisów. Różnica tylko taka, ze raz nie ma spieków, raz są, większe lub mniejsze. Palnik sobie radzi, nawet zardzewiały gwóźdź przepalił. Aha, i jeszcze go ani razu nie czyscilem, więc dopiero się przekonam, jak to jest rozbierać i składać palnik.b066e5d082b134829bd40b520e726b5f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@papen76 jak klocki lego. Jak coś służę pomocą. 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Postaram się zrobić fotorelację dla potomnych. Już to obiecalem kiedyś, ale ten czas tak leci, że przez cztery lata czasu nie było, haha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie zapadka ma mily dla ucha dzwiek i naprawde bedac w kotlowni ledwo ja słychać, palnik pracuje trzeci sezon, jedyne co robię to przed kazdym sezonem wyjmuje palnik z pieca i porzadnie go przedmuchuje, czy to pomaga zapadce? nie wiem ale napewno nie zaszkodzi.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.