Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Po wczorajszym dniu zabaw z temp kotła + histereza, wyszło mi coś takiego jak na wykresie. Niestety od godziny 19-20 zaczęło mocno wiać i mimo RCK wydaje mi się , że to też wpłynęło na wynik. Czekam na czujnik spalin by sprawdzić co w komin ucieka.

testy_2018-12-19 18_00_2018-12-21 07_00.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Kordjano napisał:

Kolego ja bym sie czepiał tych nadmuchuw  rozpalania i porozpaleniu widziałem tam 58 % to potęzny nadmuch  może ci to wygaszać palenisko  ch yba że masz inne procenty jak u mnie , przy jakim nadmuchu palnik pracuje z mocą maksymalną u ciebie ? 

 

IMG_20181221_141258.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz kolego skoro nadmuch przy dużej mocy masz 40%  to dlaczego  przy rozpalaniu masz 34% a tuż po rozpaleniu  58% , u mnie  nadmuch  rozpalania to 25 % a tuż po detekcji płomienia 23%  a czas nadmuchu po rozpaleniu to 47 s  , oznacza to że tuż po pojawieniu się płomienia  nadmuch zmniejsza się do 23% i dmucha tak przez 47 s po tym czasie dopiero wchodzi na moc minimalną i zaczyna sypać pellet , czas pracy z mocą minimalną  ustawiony mam na 3 minuty  , to jest tak zwany czas stabilizacji płomienia ,[ zrobi się tam więcej żaru  palnik nabierze temperatury ] i dopiero po tym czasie palnik rozpędza się zwiększając stopniowo moc i nadmuch , przy tych ustawieniach  palnik odpala mi od kopa , nigdy nie zdarzyło się żeby nie odpalił poza jednym wyjątkiem kiedy pellet zawiesił się w rurze spiro , jak jest wszystko sprawne  wsypiesz odpowiednią dawkę  odpowiednio podmuchasz to musi odpalić , łaski nie robi , na koniec pytanko czy udało ci się twój problem rozwiązać ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tylko że mi nie gasi a nie rozpala więc te 58 niema nic do rzeczy. Narazie zwiększyłem czas podawania a nadmuch zostawiłem na 35 to jest naprawdę delikatny nadmuch i sugerowany przez kipi. narazie pali zobaczymy w nocy gdy jest obniżona temperatura i zadziej się odpala 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro u ciebie 35 % to delikatny nadmuch to i tym się różnimy u mnie 34% to już  nie mały nadmuch , nadmuch po rozpaleniu tak czy siak jednak ma wpływ  , ja gdybym mu taki przywalił to pewnie  by żar zdmuchło do popielnika  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58% to już tornado.  ecoLambda u mnie moduluje nadmuch przy 18kW ~22-25%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko, właśnie zrobiłem sobie prezent i zakupiłem econeta.

Może ktoś podpowie, wszystko ładnie chodzi tylko z punktu WIFI...mam LANa w kotłowni, lecz za cholerę, nie ma połączenia z serwerem zielonej diody, połączenie jest bo laptop ładnie hula...

Czy muszą być jakieś ustawienie dla LAN czy tylko kabel w gniazdo i hula ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o WIFI to wszystko ładnie chodzi...Moduł łączy się i wszystko widać.

Ja chce połączenie na kablu...na kablu LAN mi własnie nie chodzi...nie widzi połączenia...

Zastanawiam się czy trzeba coś jeszcze ustawić...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MENU → Informacje → ecoNET WiFi MENU → Informacje → ecoNET Ethernet MENU → Ustawienia ogólne → WiFi

W przypadku podłączenia do sieci przewodowej LAN w menu regulatora „Informacje” dostępna będzie zakładka ecoNET Ethernet, w której można bezpośrednio odczytać numer IP, Maskę, Bramę oraz sprawdzić stan połączenia z serwerem econet24. Wymagane jest zapisanie wyświetlonego numeru IP (przykładowy IP: 10.1.2.237). Numer ten w postaci: http://10.1.2.237 wpisujemy do paska adresu przeglądarki internetowej z poziomu sieci LAN. Wpis uruchomi stronę internetową do obsługi menu regulatora.

Jakie masz ustawienia w menu ecomax?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, vwpolo napisał:

Prawda, że Tornado przy takim nadmuchu.

U mnie palnik 16 KW i przy mocy max. nadmuch mam 32%.

Mam taki sam palnik , 32% nadmuchu mam przy 8 KW używam sondy ecolambda i nadmuch jest dobrze dobrany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ecolambda będzie różnie nadmuch dobierać, dlatego że mamy różne piece. Czynników jest kupe, pojemność paleniskowa kotła, temperatura zadana , czas przepływu spalin itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kordjano napisał:

MENU → Informacje → ecoNET WiFi MENU → Informacje → ecoNET Ethernet MENU → Ustawienia ogólne → WiFi

W przypadku podłączenia do sieci przewodowej LAN w menu regulatora „Informacje” dostępna będzie zakładka ecoNET Ethernet, w której można bezpośrednio odczytać numer IP, Maskę, Bramę oraz sprawdzić stan połączenia z serwerem econet24. Wymagane jest zapisanie wyświetlonego numeru IP (przykładowy IP: 10.1.2.237). Numer ten w postaci: http://10.1.2.237 wpisujemy do paska adresu przeglądarki internetowej z poziomu sieci LAN. Wpis uruchomi stronę internetową do obsługi menu regulatora.

Jakie masz ustawienia w menu ecomax?

W jakim sensie ustawienia ecomax ? Jakie potrzebujesz informacje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 No bo pisałeś że na kablu  LAN nie masz połączenia , więc może  w sterowniku coś żle wpisałeś . Chyba że już wszystko w porządku

Edytowane przez Kordjano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne ustawienie które znalazłem w stwrowniku pieca to tylko wifi...nazwa i haslo, cos jeszcze jest ?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, palę teraz takim ukraińcem A2 i mam problem ze spiekami. Ale nie kiełbasami jak przy Maximerze, tylko takimi jakby zlepkami popiołu, które łatwo się rozsypują. Jak na zdjęciu.
4696147d82de1447785893fe3c3b38be.jpg
Co jest przyczyna powstawania takich spieków?
Palnik nie nadążał z ich usuwaniem i w efekcie taki czop zapychał cały palnik. Zwiększyłem kaloryczność do 5,7, czas cyklu praca do 30s, intensywność czyszczenia do 10% co 30s. Jest trochę lepiej, ale po wygaszeniu pozostaje w palniku spiek jak na zdjęciu. Co radzicie? Płomień na mocy maksymalnej 16kW z nadmuchem 35% waha się w granicach 50-100% ale kita ładna i długa na ~40cm.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mhosaja napisał:

Panowie, palę teraz takim ukraińcem A2 i mam problem ze spiekami. Ale nie kiełbasami jak przy Maximerze, tylko takimi jakby zlepkami popiołu, które łatwo się rozsypują. Jak na zdjęciu.
4696147d82de1447785893fe3c3b38be.jpg
Co jest przyczyna powstawania takich spieków?
Palnik nie nadążał z ich usuwaniem i w efekcie taki czop zapychał cały palnik. Zwiększyłem kaloryczność do 5,7, czas cyklu praca do 30s, intensywność czyszczenia do 10% co 30s. Jest trochę lepiej, ale po wygaszeniu pozostaje w palniku spiek jak na zdjęciu. Co radzicie? Płomień na mocy maksymalnej 16kW z nadmuchem 35% waha się w granicach 50-100% ale kita ładna i długa na ~40cm.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Można to łajno mieszać z innym pelletem ale tylko takim który nie robi spieków ,pozostaje kwestja proporcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ten sam towar u znajomego w Pellas 40kW pali się na drobny pył... Poza tym, nie takimi cudami palił kolega kocur :)
Naprawdę nic nie da się z tym zrobić? Niech sobie będą te spieki, ale w popielniku, żeby nie zapychał palnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taki pellet z okolic Pułtuska - tani, fajnie się spalał, trochę jednak "kalafiora" robił, ale przy tej cenie było do przejścia.

Nie przeszedł dwóch prób - wody i przechowywania

Po namoczeniu rozpadł się dopiero po 5h i na dodatek po 4 dniach w wodzie zaczął pleśnieć!

A podczas składowania do niego dobrały się myszy i napoczeły zakupioną próbkę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To witam w klubie. Z bezobsługowego zrobił mi się obsługowy ( zatyka mi przelot przez ruszta do popielnika ). Co drugi dzień muszę wybierać z rusztu, całe szczęście, że już tylko 1 tona została. Pali się dobrze tylko te spieki. 

 

Zrzut ekranu 2018-12-22 o 12.48.48.png

Zrzut ekranu 2018-12-22 o 12.48.36.png

Zrzut ekranu 2018-12-22 o 12.48.26.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż jak tani pellet do troszkę pracy własnej trzeba włożyć. Poza tym jakbym mial przelot swobodny to bym nie musiał wybierac to co zbiera mi się przed palnikiem, bo palnik daje sobie radę i wszystko wywala ze środka.

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.