Skocz do zawartości

Kashue

Forumowicz
 • Zawartość

  89
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Ostatnia wygrana Kashue w dniu 7 Styczeń

Użytkownicy przyznają Kashue punkty reputacji!

Reputacja

15 Wysoki

O Kashue

 • Tytuł
  Rozkręca się
 • Urodziny 25.05.1983

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Lutomia Górna
 • Zainteresowania
  Automatyka, Elektryka, Elektronika , Informatyka.

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  Parter+Piętro. Stary przedwojenny dom.
 • Instalacja
  21 grzejników+zawór 4D.
 • Kocioł
  Witkowski Pellet + KIPI 20kW +EcoMax860

Ostatnie wizyty

239 wyświetleń profilu
 1. @Dragster Chętnie też bym zaktualizował Swój... Jak wyglądała procedura, uzyskania aktualizacji? Trzeba do nich pisać/dzwonić/przyjeżdżać?
 2. Na zdjęciu które pokazałeś , miałeś krocieć włożony dłuższą częścią do palnika, jak chciałem byś go obrócił i dał krótszą do palnika. Metalowe kolanko jest na tyle gładkie, że tam raczej nie dochodzi do zatrzymania pelletu, więc kąt dla kolanka nie jest aż tak istotny jak kąt rury karbowanej.
 3. Odwróć ten krocieć co nakładasz na palnik, zwiększysz wtedy spad o parę stopni...
 4. W sumie jeszcze nie wiem czy dobry, bo dopiero za 2 dni skończę stary przemysłowy pellet palić, a nie chciałem mieszać bo i tak to muszę przeważyć itp. Awaryjnie mam jeszcze na stanie 1t pierwszego pelletu który kupiłem, jak z tym będą problemy to będę mieszał. W aukcji zwróciłem uwagę jedynie na to: Tani Pellet - 365zł Średnica 6Wilgotnosc 8%Kalorycznosc 18 mj ta poniższa linijka jakoś nie przykuła mojej uwagi :DPaleta 33 worki 15kg
 5. Gdyby nie to , że już to ładnie ułożyłem , to za takie manipulacje chętnie bym Pana od pelletu odesłał, płacą za fatygę przyjazdu...ale to była moja wina, nieuważnie przeczytałem aukcje, nie zwróciłem uwagi na taką małą drobnostkę. Żeby było jeszcze śmiesznie, pellet oczywiście przyjechał na 1 palecie 66 worków - 1t :D
 6. Nie masz się co martwić, zużycie będzie takie same jak przy 230V, ponieważ przy wyższym napięciu Twoje urządzenia będą pobierały mniej amperów. Masz wysokie napięcie , ale od czasu przyjęcia przepisów UE , zgodne z norma +10% (254V), ale trzeba przyznać , że trafo ma wysoko zaczepy ustawione.
 7. Tutaj raczej jest problem z tym , że liczniki elektroniczne są dokładniejsze i mają wyższą klasę pomiarową oraz mniejszy błąd. Przy licznikach tarczowych/magnetycznych czasami zdarzały się przekłamania, przeważnie na korzyść odbiorcy. Żeby nie było zbyt dużego OT...opowiem Wam moją historię z czwartku dotyczącą pelletu... Ponieważ od ostatniej dostawy palę pelletem przemysłowym po 465 zł (nie mam z nim problemów) chciałem ponownie zamówić coś podobnego, bo tamten po 465 muszę samemu przywozić a nie miałem czasu. Znalazłem na OLX pellet w workach 15kg po 365 zł ... + 40 przywózka , więc próbnie zamówiłem 1t, zwaliłem to ładnie z auta i jakie było moje zdziwienie jak Pan zamiast 405 zł powiedział 780zł.. i powiedział , że w ogłoszeniu napisane jest , że paleta ma 33 worki po 15kg... czyli 0,5t, a ja nierozsądnie pomyślałem, że to kolejna przemysłówka i cena jest za 1t, kurde muszę pamiętać by czytać uważniej aukcje :)
 8. @cezar76 Zauważ , że na stronie econet24 przy generacji wykresu można wybrać strumień paliwa, więc nasze sterowniki na pewno przesyłają te dane, a serwer plum te dane zbiera i przechowuje, tylko z jakiegoś powodu nie przelicza na zużycie dobowe.
 9. Zakładając oczywiście, że nikt posiadający zakładkę "zużycie paliwa" nie posiada , żadnego czujnika paliwa , więc dane do tych wykresów , muszą być wyliczane na podstawie innych danych, zakładam , że na podstawie "strumienia paliwa". Dziwne jest to , że po odblokowaniu tej funkcji nie miałem tam żadnych danych, czyli serwer nie robi tego dla wszystkich , tylko w jakiś sposób dokonuje selekcji. Nie do końca rozumiem dlaczego uważacie , że do pojawienia się tej funkcji potrzebna jest aktualizacja ekonetu. Przecież to jest jedynie router z wgranym jakimś klonem open-wrt i postawionym serwerem www który przekazuje jedynie dane zbierane przez USB z konwertera RS485-USB. Czyli co wyśle mu sterownik kotła ten to przesyła na stronę, więc prędzej spodziewałbym wymaganej aktualizacji softu w sterownikach kotła, choć z drugiej strony skąd sterownik kotła miałby brać zużycie paliwa jak nie ze strumienia paliwa, który i tak już wysyła do ekoneta. Zresztą zapewne można by zrobić taki eksperyment: Osoba posiadająca działającą tą funkcję , może ma gdzieś w pobliżu znajomego , który również używa ekoneta ale nie ma tej funkcji i testowo zastosować u niego swój ekonet, choć na 99% to nie uruchomi tej funkcji.
 10. @Benton661 Podniosłem trochę powrót, czy teraz jest już dobrze? Powyżej jakiej wartości jest odpowiednio?
 11. Na ten moment nie chce mi się instalacji przerabiać i dokładać pompy i zaworu VTC. Ogólnie mam temperaturę na powrocie taką jaką ustawię, więc po podniesieniu w ustawieniach powinno być ok.
 12. @Benton661Wystraszony Twoją wypowiedzią poniosłem ochronę powrotu o 5'C . Hmm cały czas myślałem , że powyżej 45'C to dobra temperatura jak na powrót.
 13. W kodzie są też specjalne warunki sprawdzające czy nie korzystamy z kotła kostrzewy, bo można np. zalogować się na stronę 4pellet.pl danymi z ekoneta , bo to jest w sumie ta sama strona ekonet lecz z innego przekierowania, wtedy co prawda mamy te same opcję ale wystrój zielony i przez chwilę podczas logowania pojawia się logo kostrzewa.
 14. @PioBinTak właściwie teraz dopiero zwróciłem uwagę na zakładkę zainteresowania u Ciebie , więc zapewne dokładnie wiesz o czym pisałem. Wracając do tematu by nie robić OT , niestety na ten moment nie udało mi się wyśledzić skąd się biorą dane do wykresu zużycia paliwa, ponieważ na stronie jest umieszczany statyczny obrazek z gotowym wykresem. Jak będę miał więcej czasu to sprawdzę JS który z nich to generuje...
 15. Z tego co widzę , to punkty pomiarowe tworzone są na dwa sposoby: cyklicznie co ok. 20 min i spontanicznie po przekroczeniu pewnego progu zmian dla danego parametru. Sądzę , że po małych matematycznych zabawach zapewne ilość kilogramów zużytych dobowo można wyciągnąć z danych "Strumień paliwa kg/h". @PioBinodważnie dlatego , że byłoby to chyba dziwne jakbym nie czuł się tak, poruszając się w tematyce którą znam choćby z pracy... w której zajmuję się większymi sieciami automatyki , jako spec od SCADY , aczkolwiek pojedynczymi urządzeniami czasami również się zajmuje. Dodatkowo przed uruchomieniem kotła miałem pewną przygodę z palnikiem i sterownikiem...bo ktoś podczas składania tego ( miałem zamówiony zestaw kocioł+palnik+sterownik+ekonet) zamienił przewody w palniku i przez co uruchomienie podajnika , wentylatora lub obrotu komory , generowała mi alarmy , w związku z czym analizowałem podłączenie sterownika i rozkręcałem płytkę palnika, dlatego wiem , że nie jest to skomplikowane do podłączenia, wystarczy popatrzeć na małą ilość przewodów między palnikiem a sterownikiem.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.