Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Kotla Skzp-02 - Aplikacja Mobilna, Konwertery


wojszym2244
Wiadomość dodana przez marcin

Tutaj piszemy tylko o aplikacji mobilnej dla SKZP autorstwa @wojszym2244.

Główną dyskusję o SKZP 02 znajdziesz klikając tutaj.

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko już próbowałem. Na razie bez skutku. wyświetla stan z 18 grudnia. Może wojszym sprawdzi czy mój nik pojawia się na serwerze. Bo jeśli nie to może moduł się rozdupcył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lechumb

U Ciebie problemem jest ustawienie obiektu korekcji czunjika pogodowego. Leci tak:

"WeaObjCorr":"NM?"

Na sterowniku ustaw OBA, zapisz, wyjdz, poczekaj, ustaw MIESZACZ, zapisz i może się poprawi. Pokombinuj z tym. Jak nie to pomoże reset do ustawień fabrycznych i ustawianie od nowa.

Edytowane przez wojszym2244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wojszym2244 napisał:

@lechumb

U Ciebie problemem jest ustawienie obiektu korekcji czunjika pogodowego. Leci tak:

"WeaObjCorr":"NM?"

Na sterowniku ustaw OBA, zapisz, wyjdz, poczekaj, ustaw MIESZACZ, zapisz i może się poprawi. Pokombinuj z tym. Jak nie to pomoże reset do ustawień fabrycznych i ustawianie od nowa.

Ok. Dzięki za odpowiedź. Spróbuje ustawić w środę jak wrócę do domu. Sam znać czy coś pomogło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2020 o 21:23, wojszym2244 napisał:

Jak nie ma w aplikacji Timela to na stronie też się nie da.
 

Myślę że by się dało to zrobić na stronie. W ustawieniach można zadeklarować w polu combo "brak, CO2, cyrkulacyjna" i nie musi być sygnału ze strony sterownika. W zależności co wybrane, znika z grafiki pompa cyrk, lub oznaczenie pompy 2 a pojawia się pompa kotłowa. 

 

Edytowane przez Oldek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PanieWojszym
Przedmówca napisał
ciekawie że w aplikacji i na stronie można by dodać motyw -wybierany w ustawieniach na stronie jak jest np. z skalą spalin x1 x2 x3 itp. dla przykładu:

1, pompa _CO2 /CWU / CYRKULACYJNA do wyboru jako pompa kotłowa( definiowany ekran )

2, pompa CWU jako załączenie podłogówki tu z dużego bojlera można by zrobić wężownicę podłogówki u góry i niżej bojler (temperaturaCWU - jest OFF) a można by temperaturę pokazać dla obiegu podłogowki czy bojlera pomimo funkcji stop CWU bo na samym sterowniku temperatura jest pokazywana (gdy cwu stop),

3, dodanie strzałki w dół (v) gdy temperatura mieszacza jest obniżenia termostatem.

Wysłane z mojego SM-A715F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa po odświeżeniu, dziękuję.

Poza tym życzę wszystkim:

Zdrowych, Spokojnych, Pogodnych

Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w

gronie rodzinnym,

oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2021.



Wysłane z mojego SM-A715F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie sklada ze  i ja stalem sie posiadaczem kotla skamp ze sterownikiem SKZP-02.  Jestem zainteresowany podlaczeniem sie poprzez  aplikacje ale nie bardzo wiem jak to zrobic. Wersje oprogramowania mam 2.37. Nie mam modulu internetowego ani panelu pokojowego. Czy moglbym prosic o dokladne wyjanienie mi co musze dokupic i co zainstalowac tak aby  to hulalo?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw modul internetowy

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym poinformować że mój problem z paru postów wyżej został rozwiązany. Nie pomogło przestawienie w opcjach lecz tylko reset do fabrycznych mnie uratował i ustawianie wszystkiego na nowo. Swoją droga ciekawe czemu tak się dzieje że ster chodzi dobrze a łapie jakiś błąd. 

Pozdrawiam wszystkich i życzę Wesołych Świat i szczęśliwego Nowego Roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lechumb napisał:

Witam. Chciałbym poinformować że mój problem z paru postów wyżej został rozwiązany. Nie pomogło przestawienie w opcjach lecz tylko reset do fabrycznych mnie uratował i ustawianie wszystkiego na nowo. Swoją droga ciekawe czemu tak się dzieje że ster chodzi dobrze a łapie jakiś błąd. 

Pozdrawiam wszystkich i życzę Wesołych Świat i szczęśliwego Nowego Roku. 

Czy może masz panel pokojowy i na nim to przestawiałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

z tego co się dowiedziałem na tym forum sterowniki inne niż Timela mogą jedynie odczytywać dane
ja po zainstalowaniu tego sterownika:
HF2211 Serial to WiFi RS232/RS485/RS422 to WiFi/Ethernet Converter Module
https://www.aliexpress.com/item/4000597621511.html
byłem w stanie odczytać dane z pieca, przekierować je na stronę Wojszyma i odczytać  nastawy oraz wykres na podstawie czujników.

niestety nie można zmienić żadnych nastaw.

moim zdaniem jest to komercyjne zagranie producenta sterownika SKZP, lub zabezpieczenie przed nieautoryzowanym dostępem do nastaw Pieca.
Słuszne dla osób nieobeznanych w tematach sieci komputerowych, ponieważ łatwo można włamać się i doprowadzić do katastrofy !

jednak trochę bolące kieszeń kiedy chce się skorzystać w pełni z możliwości sterownika SKZP,  mając tę wiedzę IT,  i móc robić modyfikacje nastaw pieca choćby tylko wewnątrz domu po sieci LAN.

no i nawet ze sterownikiem Timela nie ma takiej możliwości, ponieważ korzysta on z sieci internet
i jeśli piec nie ma dostępu do internetu, to również nie ma sensu inwestować w taki sterownik.

często mieszkamy w miejscach gdzie sieć jest radiowa i zasięg nie zawsze jest!
a nastawy i zmiany można dokonać przecież na tablecie lub telefonie we własnym domu bez konieczności schodzenia do kotłowni.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam, działa u mnie prawie od roku bezproblemowo.

Edytowane przez TIMON120777
niepotrzebny cytat poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.