Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Kotla Skzp-02 - Aplikacja Mobilna, Konwertery


wojszym2244
Wiadomość dodana przez marcin

Tutaj piszemy tylko o aplikacji mobilnej dla SKZP autorstwa @wojszym2244.

Główną dyskusję o SKZP 02 znajdziesz klikając tutaj.

Rekomendowane odpowiedzi

Aplikacja a raczej strona jest dostosowana do nowych wersji sterownika. Sterownik nie obsługuje zapisu pewnych parametrów przez internet to i tego nie da się zrobić na stronie, np temperatura załączania pomp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zaktualizowałem dziś oprogramowanie do wersji skpz-02 v2.31 , i mam problem z połączenie z serwerem (wojszym2244). Dodam że jak zmieniam serwer na Timel to nie ma problemów z aplikacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Koledzy działa wam zdalny zapis z serwera Wojtka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Koledzy działa wam zdalny zapis z serwera Wojtka?
Niestety ale na dwu sterownikach które obsługują moje kociołki również nie działa zdalny zapis już od 24 godzin.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już OK wrócił zapis. Chyba że kolega Wojtek interweniował. :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe, że nie było połączenia z serwerem autoryzacyjnym Timela. Wina mogła byc po stronie serwera autoryzacyjnego lub naszego. Dla pewności codziennie w nocy jest robiony restart.

LG-G4 by Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
24 minuty temu, andrzejk82 napisał:
[mention=64687]wojszym2244[/mention]
Czy apka będzie działać z nową wersją softu? 

Nie piszę apki tylko stronę internetową i tak, działa z nowymi wersjami.

LG-G4 by Tapatalk
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów,

Jako nowy na tym forum chciałem zapytać o kilka rzeczy,
nie chcąc się powtarzać z pytaniami poświęciłem uwagę czytając prawie wszystkie strony (92).

Ujednolicając parę rzeczy można się dowiedzieć że aplikacja Wojtka na Andrida działa jedynie do pewnej aktualizacji sterownika bodajże v2.10. i obsługiwana jest jedynie przez port rs485 2wire, niejako dodatkowy panel pokojowy. Do tego trzeba użyć konwertera RS485->Ethernet.
najnowsza aplikacja Wojtka to SKZP Client 2018-02-10.apk

łącząc się - Aplikacja ze steronikiem v2.28 po porcie rs232 otrzymuje wpis w czarnym okienku w modułach

---brak STOP, nr pakietu ->48
a po chwili
---porzucenie pakietu, len=6095

(oczywiście nr się zmieniają)

 

Czy aplikacja na android działała z rs232?
(bez zapisu w sterowniku oczywiście) z wersją sterownika v2.10 w takiej konfiguracji jak moja?

 

Posiadam konwerster rs232 – 422 – 485 o takie coś HF2211 - http://www.hi-flying.com/rs232-rs485-rs422-to-wifi-serial-server
 

Zalezało mi na takim rozwiązaniu z uwagi na WiFi jako STA i AP
czyli można z tego urządzenia zrobić bridge'a i mieć inetrnet w kotłowni bez ciągnięcia kabli.


Na port TCP wysyłam sobie dane z jakiegokolwiek urządzenia „gadającego” po RS232 lub RS485.
i tak po np. virtualnym porcie COM w PC otrzymuje dane ze sterownika SKZP-02 (2.28v).

Ustawienia na serial komunikacji:

Baud Rate : 57600
Data Bit : 8
Stop Bit : 1
Parity : None

Buffer Size: 1024
Gap Time: 50

Flow Control: Disable
Protocol Settings (None/Modbus/Frame): NONE

kabel RS232 jako przedłużacz:
pin 2-2
pin 3-3
pin 5-5
pin 7-7
pin 8 -8
reszta nie podłączone

 

Przykładowy odczyt danych z pieca po rs232 za pomocą termainala (np. Putty)

{………………….."CH1MixGain":"10","CH1MixPeriod":"20","CH1MixActive":"Off","CH1RoomTempAct":"2219","CH1RoomTempCmd":"9999","CH1RoomTempEco":"1900","CH1RoomTempCom":"2100"………………}


to zwykły Plaintxt z wysyłanymi parametrami, każda kolejna linia w konsoli TXTeowej  to nowy odczyt parametrów z pieca.

 

gdzie sekwencja danych odzielona jest przecinkiem czyli jest: 
"Parametr":"Wartość","Nowy_Parametr":"inna_Wartość", itd.

Czy ktoś wie jaki powinien być odczyt (Output) po RS485?

 

niestety podłączając zgodnie ze sztuką A i B ze sterownika z gniazda RJ11

gdzie:

pin 4-(czerwony) -> A

pin 5-(czarny) -> B

pin 2 oraz 3 zasilanie 5V

pin 1 i 6 puste

 

otrzymuje „szlaczki” bez spójnych danych.

Spodziwałem się ze odczyt po RS485 również będzie PlainTXTem .
chyba że ktoś wie jaki protokół danych jest zastosowany (sprawdzałem Modbus nie działa)

Chyba że konwerter wymaga jeszcze masy - GND.

Chciałem zrobić sobie podgląd danych z ekranu pieca, bez schodzenia do kotłowni.
nie mam konwertera ethernetowgo TIMEL’a  a więc nie mam też DevID.

 

Czy da się podłączyć za pomocą strony Wojszyma czy tez jakieś apki z moją wersją softu 2.28 za pomocą rs232 lub 485 bez DevID ?
 

Rozumiem też że aby móc dokonywać zmian zdalnie po rs232  w piecu trzeba otrzymać  DevID od timela co wiąże się z zakupem sterownik ethernetowego timela - 450zł jak domniemam.

Czy ktoś jest w stanie odowiedzieć na moje pytania?
Z góry dzięki

 

 

 

 

Edytowane przez zoon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Aplikacja działała tylko ze starymi wersjami sterownika na porcie rs485

2. Dla obecnych wersji sterownika jest konwerter rs232 i strona. Konwerter w trybie tcp client i wpisany adres i port serwera (te dane są podane w instrukcji na stronie wojszym2244.usermd.net). W sterowniku wpisujemy własne wymyślone ID lub otrzymane od Timela i własny pin. Reszta to już na stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.
Fajnie wszystko działa, ale szukam sposobu abym nie musiał się logować za każdym razem do strony www.
Odpalam stronę i mam już wgląd w mój sterownik, bez potrzeby kolejnego logowania.
Da się to jakoś ugryźć?

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się.

pkt. 12 instrukcji

ps.

Ostatnio doszła nowa ikona odświerzenia strony. Jak po zalogowaniu strona straci kontakt z serwerem to można automatycznie zalogować przez przycisk odświerzenia na stronie.

Edytowane przez wojszym2244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po uruchomieniu przeglądarki i wybraniu z zakładek Twojej strony wygląda to jak na zrzucie poniżej.

Po kliknięciu "odśwież" wyrzuca komunikat jak na drugim zrzucie.

 

O ile ma to znaczenie to korzystam z przeglądarki Samsung Internet. 1de9b8ab9ad78f7aa2b25ebb28069784.jpg&key=0c074d565948dcc49096026c2e82b597e53076e3d2ca8627ffaeeb891cf2a9c9f0e83c51d553d20fae5e9b9ad2a8c7ff.jpg&key=965143587e7b5821c9fceab9b4ccc6e56488c33ffa9b49a7a4a48289a922d355

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

EDIT:

 

Chyba wina przeglądarki. Zainstalowałem Operę i działa i loguje OK.

Nie mogę wyedytowac powyższego posta.
Niestety na Operze po godzinie także prosi o podanie danych do logowania. Odświeżenie guzikiem na stronie wyrzuca ten sam komunikat co na screenie powyżej.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy na stronie wojszym jest możliwość zmiany koloru tła wykresu w "zakładce WYKRESY "z czarnego na biały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.