Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Kotla Skzp-02 - Aplikacja Mobilna, Konwertery


wojszym2244
Wiadomość dodana przez marcin

Tutaj piszemy tylko o aplikacji mobilnej dla SKZP autorstwa @wojszym2244.

Główną dyskusję o SKZP 02 znajdziesz klikając tutaj.

Rekomendowane odpowiedzi

Wpisz ID sterownika

Wymyśl sobie Nick

Wpisz pin taki jak na sterowniku.

I się zaloguj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze raz próbowałem wpisać dane do sterownika wpisałem wymyślony ID i PIN ale na innym ID niż oryginalny timela sterownik nie łączy się z serwerem nawet po restarcie zasilania. Więc wpisałem ID od Timela wymyśliłem pin i po restarcie sterownik łączy się z serwerem (zielona dioda) , te dane do logowania wpisuję w okienko logowania na stronie wojszyn i niestety "Brak devid w bazie lub niezgodny pin" i brak możliwości logowania. Na dziś brak mi pomysłów  może twórca strony coś pomoże jak tu zaglądnie , dzięki wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sterowniku ma być ustawione:

ID Timela

PIN

Serwer 91.185.185.41

 port 8800

Na stronie wpisujesz w okienku ID -ID Timela

Pin w okienku Pin

klikasz zaloguj

nick ustawiasz w ustawieniach po zalogowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem trzeba odłączyć zasilanie sterownika i modułu i wtedy spróbować jeszcze raz. Tak serwisant timela mi proponowal i zadziałało.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, wojszym2244 napisał:

@Zybi1

Na początek wpisz wszystko tak jak powinno być i podaj mi na PM id i zewnętrzne ip (ze strony: ip.pl) to sprawdzę w logach co leci.

Problem rozwiązany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie no i po konsultacji z kolegą wojszym2244 okazało się , że mój sterownik wcale nie dobija się nawet do jego serwera pomimo , że na wyświetlaczu wpisane są właściwe dane dostępowe. Na wyświetlaczu są one widoczne ale w chwili naciśnięcia ikony zapisu po chwili wyskakuje drobn,y czerwonego koloru komunikat  "błąd programowania " i pomimo widocznych na wyświetlaczu danych do serwera wojszym nie zapisuje ich w konwerterze . Nie wiem czy to jakiś mój błąd przy programowaniu jest tego powodem , czy może sterownik jest jakoś zabezpieczony przed połączeniem z innym serwerem. W sterowniku mam wersję oprogramowania V2.37 sterownik SKZP-02S . Po restarcie zasilania  sterownik łączy się z serwerem Timela pomimo wyświetlonych na wyświetlaczu danych do serwera wojszyn. Może pomijam jakiś krok przy programowaniu , choć do serwera timela zaprogramowałem bez problemów ten sterownik -muszę jeszcze posiedzieć nad tym lub poprosić kogoś co ma to lepiej ogarnięte. Nie wiem dlaczego ten błąd programowania cały czas występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak kiedyś miałem, konwerter z jakiegoś powodu nie zapisywał wprowadzanych danych ze sterownika, trzeba było wprowadzić dane z komputera programem wiznet config tool.

Tyle, że ja miałem odwrotnie, jak konwerter zapisał sobie dane do serwera Wojszyma, to już do Timela nie chciał wrócić 22.gif

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już dla mnie trochę za trudne . Poprzestanę na oryginalnej apce. Szkoda mi tylko tych komórek z pamięcią parametrów ze strony wojszyn dla różnych ustawień sterownika przy  różnych opałach  , no i wykresów na dużym ekranie. Z tego co widziałem na filmach to niezła sprawa. Zastanawiam się czy na problem zapisu tych danych do konwertera nie pomogło by przywrócenie sterownika do ustawień fabrycznych. Masę roboty ale jakby miało to naprawić problem. Próbował ktoś przywracania?

Pytanie z innej beczki ,jeśli korzystamy ze strony Wojszym2244  to czy działa aplikacja Timela w pełnym zakresie z zapisem parametrów itp.  bez zmiany serwerów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Zybi1 napisał:

Pytanie z innej beczki ,jeśli korzystamy ze strony Wojszym2244  to czy działa aplikacja Timela w pełnym zakresie z zapisem parametrów itp.  bez zmiany serwerów?

Tak działa.

Spróbuj jeszcze kabel sieciowy odłączyć i wtedy zrób programowanie modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , dzięki Wam udało się , przywróciłem ustawienia fabryczne sterownika i pomogło ,potem jeszcze tylko restart zasilania i podłączenie modułu internetowego , wklepanie danych strony Wojszyn2244 i jest. Zaświeciła się zielona kropka na sterowniku i udane logowanie do strony wojszyn2244.- wszystko działa , aplikacja po wpisaniu danych również uruchamia się bez problemów. Dzięki jeszcze raz kolegom tu na forum jak i tym którzy kontaktowali się ze mną poza forum w tej sprawie. Jeszcze tylko pozostało znaleźć dane do darowizny dla wojszyn i załatwione. Przyczyną musiało być chyba jakieś zawieszenie się sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2020 o 07:28, Jockey napisał:

@wojszym2244 czy jest możliwość, aby kaloryczność zmieniała się w odpowiedzi na zmianę korekty?

W nowych wersjach softu, odczyty kaloryczności są teraz niewłaściwe, pozostają cały czas na wartości 24,8 MJ/kg

46109964_kaloryczno.JPG.5b68ca4de68cac291eb73fbceaeb479a.JPG

Zmieniłem to o czym piszesz.

Strona wymaga odświerzenia pełnego przez ctrl-F5

Dla zgodności ze starszymi wersjami softu musiała zostać kaloryczność kW/kg ale nie da się zapisać nowej wartości w nowym sofcie.

Patrzyłem na aplikacją internetową Timela to jest chyba jeszcze gorzej.

 

ps.

Naprawiłem wysyłanie maili z powiadomieniami o osiągnietych poziomach rezerwy w zbiorniku. 

adres: [email protected] warto zaznaczyć, że to nie jest spam albo dodać do kontaktów.

Edytowane przez wojszym2244
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojszym2244 jak zwykle WIELKIE DZIĘKUJĘ

07.gif

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jest szansa na odnowienie linku do aplikacji w wersji która pozwala na logowanie poprzez przesunięcie palcem(z prawej do lewej)? Niestety po restarcie telefonu znikła bezpowrotnie. A te poprzednie wersje to nie potrafie się tam zalogowac. 

Byłbym wdzięczny bo działało bezproblemowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, vulture30 napisał:

Działają Wam normalnie powiadomienia z app timela? U mnie jak je odblokuję w redmi 8 to non stop dostaje powiadomienie, klikam i zero alarmów. I tak w kółko.

Uzupełnij paliwo w zbiorniku, albo wprowadź jakieś sensowne wartości powiadomień o rezerwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.