Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Kotla Skzp-02 - Aplikacja Mobilna, Konwertery


wojszym2244
Wiadomość dodana przez marcin

Tutaj piszemy tylko o aplikacji mobilnej dla SKZP autorstwa @wojszym2244.

Główną dyskusję o SKZP 02 znajdziesz klikając tutaj.

Rekomendowane odpowiedzi

@carlo, jak w Twojej apce ustawić autologowanie?

Gdy wywołam okno autologowania i wpisuję dane czyli ID ze strownika i PIN, które przy logowaniu na stronie www działają to wyrzuca apka komunikat "Brak Nick w bazie lub niezgodny Pin"

O co kaman? 

Ok, już poradziłem. Nie wpisałem wcześniej w ustawieniach apki mojego wymyślnego nicku.


Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@wojszym2244

konfiguracja kontrolera rs232 przebiegła pomyslnie, mam strasznie pogmatwaną sieć :)
wykresy i parametry się wyświetlają na stronie jednak (nie wszystkie ustawienia są jak w sterowniku timela np. max poziom zasypu - ustawiony jest na 120kg pokazuje 156kg)

obecnie zapis nie działa u mnie!

1. czy zapis bedzie działał jedynie z konwerterem Timela?

2. czy mozna zapisywać (zmieniać parametry pieca np. włączyć pompę obiegową boilera) z konwerterami alternatywnymi jesli tak to jakie parametry trzeba ustawić?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zoon napisał:
[mention=64687]wojszym2244[/mention]

1. czy zapis bedzie działał jedynie z konwerterem Timela?
2. czy mozna zapisywać (zmieniać parametry pieca np. włączyć pompę obiegową boilera) z konwerterami alternatywnymi jesli tak to jakie parametry trzeba ustawić?
 
 
 

Ad 1. Tak
Ad 2. Nie

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Czy aplikacja będzie działała poprawnie ze sterownikiem SKZP-04 który ma moduł internetowy wewnętrzny (wiem że to sterownik do pelletu) lecz z wgranym wsadem od producenta SKZP-04_GROSZEK_V_2_28.hex dedykowanym pod piec z podajnikiem. Program podobno jest identyczny jak na sterowniku SKZP-02.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to spawdzić jak masz moduł internetowy. Jak nie masz to napiszę, że działa ze sterownikiem 04 ale trochę przekłamuje. Jak masz soft 02 to powinno działać ale tego nie sprawdzałem.

LG-G4 by Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to mi wyjaśnijcie bo się zakręciłem "z softem 02" macie na myśli softem SKZP-04_GROSZEK_V_2_28.hex który mi producent podesłał (docelowo to jest soft 04, tak teraz myślę)? Czy softem od sterownika SKZP-02 załóżmy w wersji 2_35. Można go wgrać na SKZP-04 i będzie pracował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey witam wszystkich , jest tu jeszcze jakaś wzmianka o tłokowcach czy już umarły :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, dawid3143 napisał:

Teraz to mi wyjaśnijcie bo się zakręciłem

Uruchom sterownik, w ustawieniach serwera wpisz co trzeba i będzie działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Czy jest jakaś możliwość by podłączyć panel do sterownika ale po sieci ethernet (kabel lub wifi)?

Może da się to zrobić przez jakiś konwerter RS485 lub 232? Ktoś próbował?

Chciałbym uruchomić u siebie panel z pomiarem temperatury w pokoju jednakże kucie i kładzenie przewodów z 1 piętra przez pół domu na poziom parteru i dalej do przylegającego garażu z kotłownią skutecznie mnie zniechęca. Mogę mieć w kotłowni WIFI lub ethernet tylko wolałbym wiedzieć przed zakupem panelu, że zabawa z konwerterami zadziała :)

Ewentualnie może ktoś z was posiada czujnik temperatury "Wifi" do Timela :D ? Albo może da się poinformować sterownik o temperaturze w pokoju za pomocą oryginalnego modułu ethernetowego Timela i np. jakiejś aplikacji (jakby ktoś znał polecenie jakie trzeba wysłać to mógłbym sam dopisać odpowiednie skrypty do reszty inteligentnego domu i z nich przekazać info o temperaturze w domu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

@wojszym2244 czy jest możliwość, aby kaloryczność zmieniała się w odpowiedzi na zmianę korekty?

W nowych wersjach softu, odczyty kaloryczności są teraz niewłaściwe, pozostają cały czas na wartości 24,8 MJ/kg

46109964_kaloryczno.JPG.5b68ca4de68cac291eb73fbceaeb479a.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od kilku dni użytkuje kocioł Malina 19kW ze sterownikiem skzp02 i oryginalny modem. Aplikację mobilną Timela przetestowałem , teraz chciałbym zalogować się do strony wojszym2244 aby na laptopie lepiej przeanalizować wykresy. Wpisałem dane serwera na sterownik ale nie mogę zalogować się na stronie http://wojszym2244.usermd.net . W sterowniku mam ustawione takie dane jak na zdjęciu. Męczę sie już dwa dni z tym fantem. Co robię źle? Czy można się jeszcze logować do tej strony? Restartowałem kilkakrotnie zasilanie , na sterowniku kropka zielona- połączony , aplikacja timela działa na tych danych do  logowania. A na stronie wojszyn2244 wyskakuje mi komunikat jak z fotki.  Stosowałem  się   do instrukcji jak w załączniku.                 Brak opisu.120650132_2791822431142335_3065898360087era. Dane do  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , wpisuję ID z instrukcji sterownika i swój pin cztery cyfry . Okienko nick zostawiam pusty.  Nadmieniam , że na takim samym pinie i ID chodzi również aplikacja Timela i nie ma żadnych problemów z logowaniem.  Na sterowniku zielona kropka świeci czyli z serwerem jest połączony raczej.

Edytowane przez Zybi1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw w sterowniku.

IP 91.185.185.41

 port 8800

Edytowane przez raxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam id przez siebie wymyślone, pin także. I działa normalnie przez stronę... 87550aaf68db1d7242819b5cf3f31fd5.jpg&key=26e576f559eb9d8ec38b3a99eb6f148b3d686d8e681a2cb0c58de93b8aa48263


U wojszyma musisz sobie nadać inny Nick, nie sugerować się ID od Timela. Swój wymyślony nick i swój wymyślony PIN.


b49037fa1dc223c50d4f424d757b2246.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.