Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Kotla Skzp-02 - Aplikacja Mobilna, Konwertery


wojszym2244
Wiadomość dodana przez marcin

Tutaj piszemy tylko o aplikacji mobilnej dla SKZP autorstwa @wojszym2244.

Główną dyskusję o SKZP 02 znajdziesz klikając tutaj.

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzuciłem znalezione u mnie wersje na serwer. Są dostępne pod adresem: http://wojszym2244.usermd.net/pliki/

Ja osobiscie korzystam na smartfonie z chrome i skrótu zrobionego wg instrukcji:

12. Do logowania do strony można zrobić skróty na pulpicie i w adresie podać wszystkie dane.
logowanie przez ID: http://wojszym2244.usermd.net/index.php?DevId=WOJSZYM224&Pin=1519
logowanie przez Nick: http://wojszym2244.usermd.net/index.php?Nick=WOJSZYM224&Pin=1519

Na smartfonie  w chrome mozna taki skrót stworzyć na pulpicie po odłączenie wifi i internetu...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnij paliwo w zbiorniku, albo wprowadź jakieś sensowne wartości powiadomień o rezerwie
Mam 120kg w zbiorniku i 15kg na alarm. Jakbym miał za mało to sterownik by zgłaszał alarm. Narazie zablokowałem w telefonie "stałe powiadomienis" z timela I jest cisza. Zobaczymy czy coś wyskoczy jak będzie faktycznie alarm. Skoro Wam działa to raczej cos z telefonem.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak używasz apki Timela to przenieś się na ich serwer i jak coś nie działa to poprostu zgłaszaj do serwisu. Strona powstała po to żeby nie trzeba było używać tej apki.

LG-G4 by Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aplikacji Timela zawsze były problemy z wykresami. Stronę pisałem pod jakąś starszą wersję aplikacji. Możliwe, że w nowszych wersjach zostało coś pozmieniane i jedno z drugim nie gra.

LG-G4 by Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Panie Wojszym.
Ciągłe trudności z zapisem w tym sezonie, może trzeba coś poprawić bo zmienne są inne np. Czasy podawania w wersji 2.42 z analizatorem są dla małej i dużej mocy oddzielne.

Wysłane z mojego SM-A715F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy z zapisem powinny ustąpić. Tomek z Timela przeniósł serwer autoryzacyjny na mniej obciążoną maszynę. 

Nowości z 2.4.. nie są obsługiwane ponieważ nie ma ich jeszcze w protokole internetowym i aplikacji Timela.

Edytowane przez wojszym2244
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema wszystko wróciło do normy. Będziesz może zmieniał stronę pod nowy soft? Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nick Alanos77

Sterownik przesyła błędne dane w polu obiektu korekcji czujnika pogodowego.

Pomaga reset do ustawień fabrycznych lub kombinowanie z obiektem korekcji, np właczyć oba, zapisać, pozmieniach, zapisać, i tak dalej.

Ten błąd często się zdarza po aktualizacji oprogramowania.

Edytowane przez wojszym2244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie WOJSZYM2244

Panie Tomku B

W dniu dzisiejszym padła korekta pogodowa na mieszacz, na oba działa a na sam mieszacz już nie raczej nic nie zmieniałem

więc myślę że błąd jednak istnieje w samym sterowniku wersja oprogramowania 2.43 (na 2.28 było podobnie)

proszę o pomoc- funkcja ważna na zimową aurę.

Pozdrawiam.

NA SAMYM SKZP 02 Korekta pogodowa na mieszacz i kocioł obie były wyłączone i zdalnie korekty na mieszacz nie pozwala włączyć lokalnie włączyłem i działa, tyle że trzeba biegać do stera -nie potrzebny reset do fabrycznych.

Edytowane przez Timster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa na stronie.

Mam włączoną korektę na mieszacz na sterowniku i działa.

Lecz teraz zginęły w podglądzie na stronie w panelu korekty pogodowej- 4 górne przyciski oba, mieszacz, kocioł i brak, a sama korekta jest ustawiona o 7 C i teraz działa, tyle że nie mam tego panelu do wyboru z przyciskami.  wcześniej 10 min temu był nim zmieniłem na samym sterowniku zaznaczenie z szarych na podświetlone- korekta na mieszacz.

 

 

 

pogod.jpg

pogod 1.jpg

Edytowane przez Timster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem nowe wystąpienia obiektu korekcji, które pojawiły się w wersji 2.3 i 2.4. Trzeba odświeżyć stronę.

Wyliczanie mocy chwilowej zależy od wersji softu. W starych jest dobrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK prawie ok tyle że korekta pogodowa działa gdy stan jest szary na wszystkich 4 przyciskach jak na foto poniżej

POG22ułu.jpg

wtedy w samym skzp jest na zielono korekta na mieszacz.

wygląda na odwrotną logikę przycisku miesz.

lub panel z 4 przyciskami to mieszacz, a przycisk mieszacz to inna 5 funkcja tylko przełącznika 

bo gdy podświetlę 1 z 4 przycisków na zielono to na szaro ich już nie można wyzwolić a tylko wtedy działa ta korekta na sam mieszacz.

pozdrawiam

T.L

 

POG22uł3u.jpg

Edytowane przez Timster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

20 minut temu, wojszym2244 napisał:

Dodałem nowe wystąpienia obiektu korekcji, które pojawiły się w wersji 2.3 i 2.4. Trzeba odświeżyć stronę.

 

To może tą moc chwilową liczyć jakoś prościej liczyć, bez bez tych obiektów korekcji. Odświeżanie strony nie zmienia wyliczenia.

Dla mnie moc chwilowa=moc kotła *0,01*modulacja chwilowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Timster napisał:

TAK prawie ok tyle że korekta pogodowa działa gdy stan jest szary na wszystkich 4 przyciskach jak na foto poniżej

POG22ułu.jpg

wtedy w samym skzp jest na zielono korekta na mieszacz.

wygląda na odwrotną logikę przycisku miesz.

lub panel z 4 przyciskami to mieszacz, a przycisk mieszacz to inna 5 funkcja tylko przełącznika 

bo gdy podświetlę 1 z 4 przycisków na zielono to na szaro ich już nie można wyzwolić a tylko wtedy działa ta korekta na sam mieszacz.

pozdrawiam

T.L

 

POG22uł3u.jpg

Mam dwa skzp i jest na nich to samo a soft 1- 2.28 , 2- 2.43

obsługując z aplikacji Tomka mieszacz się zaznacza i działa

z aplikacji wojszym przełącza ikonkę na mieszacz ale nie uruchamia jakiegoś odwołania- wejścia tak to widzę

porównując obie apki i stronę i dwie wersje softu 

 

Edytowane przez Timster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to w nowszych wersjach znów pozmieniały się dane obiektu korekcji. NN,KN,NM,KM. K, KN i KM przyjmuje kocioł, NM i KM przyjmuje mieszacz. W strszych był jeszcze M i przyjmował mieszacz a w nowszym nie działa. Trzeba będzie zrobić nową konfigurację dla nowych softów.

@Oldek

a sprawdź czy to twoje licenie mocy zgadza się z wyświetlaniem na sterowniku...  

 

ps.

dodałem obsługę nowych softów w obiekcie korekcji. Problemem jest, że OBA w starym i nowym mają KM i dlatego przyjmuję, że jest to nowy soft i przy zmianie opcji zapisuję tak jak w nowym. Nie jestem pewien czy przy starych softach po takiej operacji sterownik będzie prawidłowo wyświetlał.

Trzeba odświerzyć stronę.

Edytowane przez wojszym2244
ps
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.