Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Verbomat- Nowe Podejście Do Procesu Spalania. Testy


energotop

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, czy jest jakaś wiedza na temat minimalnej mocy w pracy ciągłej na palniku ekoenergia 15-25 z dmuchawą WBS6 osiągalnej dla tego sterownika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o minimalną moc wyliczoną ze spalonego paliwa ? Powiem tak: zależy od Ciebie.

Ale trzeba sobie zadać pytanie: z jaką mocą minimalną jest opłacalna praca ciągła ?

W moim kotle (OE15/brucer 100x120), opłacalność zaczyna się powyżej 2kW.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy jest jakaś wiedza na temat minimalnej mocy w pracy ciągłej na palniku ekoenergia 15-25 z dmuchawą WBS6 osiągalnej dla tego sterownika ?

 

Są sterowniki, które mają lepiej pisane charakterystyki pod dmuchawy pokroju WBS6a, WPa06, RV13AM, RMS-120, DM80 i wówczas nawet na mniejszym palniku opłaca się działać z taką dmuchawa, bo zapewni pełniejszy i lepszy proces spalania od tej teoretycznie mniejszej 40W, gdy softowa charakterystyka będzie dla niej nieodpowiednia

dla przykładu cobra,skorpion,puma, rt09pid itd.

 

Sa sterowniki oraz softy, gdzie lepiej pracuje dmuchawa 36-40W, czyli takie WPa07, RV13AMs, DM85... i dla przykładu moim zdaniem tutaj wymienic można ecoala, bruli, skzp

 

Sa sterowniki z wyborem charakterystyki plus nastawa własna usera np. iryd pid tu praktycznie każda dmuchawę na rynku można dobrze dopasować, komrpmisowy soft ma też spp, dolne zakresy nastaw - tzw duże dmuchawy, górne zakresy nastaw- małe dmuchawy

 

Do tych dmuchaw wystarczą dwie dobre charakterystyki i w zasadzie obsługa kotłów od 10 po jakieś 50kW gotowa

 

 

jakby ster miał trafiać na duże jednostki, dojdą kolejne plus opcja ze stycznikiem

jakby ster miał obsłużyć zwartobiegunowe - kolejna pod rv-14, drv-14w oraz nws79

 

Z tym Verb/Milo musi pomyśleć, pewnie myśli....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje - moja chata potrzebuje w chłodniejsze (tj. średnia dzień/noc około -10) dni maksymalnie ok. 40-45 kg węgla, to jest 12-13 kW (licząc ze spalonego opału, nie z zapotrzebowania budynku) przy pracy ciągłej. Przy obecnym sterowniku niestety praca w automacie jest niemożliwa (tj. albo najmniejszy dostępny nadmuch jest wciąż za duży do dawki podawanej i wypala krater w palniku, albo - przy innych ustawienia, wciąż na automacie - przestrzeliwuje zadaną i tak czy siak wchodzi w podtrzymanie), a w dwustanie dopiero przy podawaniu 1:8 jestem w stanie dać taki nadmuch, który ładnie rozciągnie płomień na cały palnik i równo wypali węgiel. I te 1:8 właśnie dałoby przy pracy ciągłej mniej więcej 40 kilka kg na dobę....

 

Sterownik "jak na złość" działa dobrze (kiedyś na forum ostrzegałem, że szwankuje, ale wymieniono mi bez problemu w ramach gwarancji), więc głupio wydawać pieniądze na wymianę czegoś sprawnego, ale momentami korci mnie, ach korci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem mały test porównania spalania z moim poprzednim sterownikiem. Oba pracowały w cyklach 12h. W kolejności V-x-V. Verba wypadlo pracować dwa razy w nocy, ale obecnej nocy temp. spadła do -5. W porównywalnych warunkach spalanie Verbomatu 17.5/18.7/18.5(załapał się jeszcze na mały rozbiór CWU). Palone Chwałowicami. Zresztą na miale z Piasta przy większym zapotrzebowaniu wyniki były podobne. Oczywiście wyniki nie są do końca miarodajne (nie posiadam labo ani "hamowni" w kotłowni)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze kocioł przysnal w nocy i mniej zjadł  ;)  :D .Kocioł wystarczy dobrze wyczyscic i juz mozna miec mniejsze spalanie ale sterownik tez ma znaczenie widocznie dobry algorytm :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Pany. Nie bawiłem się w czyszczenie czy inne rzeczy. Podkreślam że test był że tak powiem nie do końca wiarygodny, chociaż starałem się żeby odbyło się to w jak najbardziej porównywalnych warunkach. Temp w dzień i w nocy wahała się pomiędzy 1-2stC. Oczywiście. Zawsze można się "przyczepić" ;)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy soft na pokładzie. W menu jest już wygodniej ;). Duża poprawa. Teraz testy algorytmu. Mała poprawka do zbadania.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... ja też już wgrałem, i Rajmundowi.

W luźnym sterze też wgrałem, poleci go gmaja.

Pieklorz, ustaliliśmy że do Ciebie poleci od Leszka.

Po weekendzie będzie wiadomo czy idziemy dalej tą drogą, czy wracamy i robimy zakręt :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czyżby czysteogrzewanie też promowało dobrą zmianę? Wystawiłem swoją opinię na temat swojego kotła i...cisza.

Sorry, nieco się przeliczyłem udostępniając opcje zapodawania propozycji do rankingu oraz dodawania recenzji – ostatnio zwyczajnie nie mam czasu tego przeglądać :/

 

Ja mam swoje zdanie na temat właściciela wyrobione już dawno.

Ale co... każdemu wolno pisać za firmowy kubek i kilka długopisów.

Aaa... byłbym zapomniał, niebieski polar też.

Podwójnie mnie obrażasz: po pierwsze zarzucając nieuczciwość, po drugie sugerując jakobym się nisko cenił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek ma swój wyrób i swój pomysł na niego. Mi ten pomysł odpowiada, dodatki w postaci ciepłomierza także. Może Ty się do niego odezwij i można np. spróbować trochę zmierzyć. Gmaj ma zresztą ciepłomierz podpięty pod stera, to info zwrotne będzie.

 

Uważam że trzeba iść swoją drogą. Ja korzystam zamiennie z 4rozwiązań i każdy ma swoje mocne strony a także swój pomysł na pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, nieco się przeliczyłem udostępniając opcje zapodawania propozycji do rankingu oraz dodawania recenzji – ostatnio zwyczajnie nie mam czasu tego przeglądać :/

 

Podwójnie mnie obrażasz: po pierwsze zarzucając nieuczciwość, po drugie sugerując jakobym się nisko cenił.

Nie mam zamiaru obrażać, mam swoje zdanie i raczej długo go nie zmiinię. Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Oprogramowanie na pokładzie, podbicie dmuchawy lepiej rozwiązane, palę węglem ok 40-60 mm raczej po długości niż średnicy, w zasobniku był jeden zwis, teraz łatwiej dmuchawę pozmieniać szczególnie dołem.

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pare zdań nabazgram na temat sterownika który może pracować wyśmienicie w trybie dwustanowym jak i automatycznym

najważniejsza sprawa oprogramowanie sterownika się nie uczy jak to kol zz i inni kol pisali takie bzdety po prostu jest na bieżąco z trendem temperatury kotła

jest to sterownik w którym trza nanieść ręcznie parametry typu ilość podawania, czas przerwy, i dostosować siłę dmuchawy

pod dany węgiel- tak musi być aby spalać węgiel który jest najtańszym źródłem ogrzewania naszych domków za naszych czasów

mikro czujniki wielkości 4 łebków szpilek do mierzenia temp - nie spotkałem w innych sterownikach aby im sprostowały

trwają testy a ja wychwytuję najmniejsze wady marznąć   w kotłowni aż się rozlałem gdyż nowy piec rbr k który zakupiłem od kol Bałki jest *** ocieplony hee

a propo b.dobrze że znalazł się producent sterowników aby wlać do muzgu  NASZE HOBBY które może doprowadzić do wejscia na sam szczyt szczebli

drabiny w rankingu sterowników -platform inter sterowników hee aa obydwie mnie NIE chciały słuchać może

nadejdzie jeszcze czas na dmuchawy i palniki jakie firmy kotlarskie będą stosować w komplecie z piecem bo to jest podstawowa sprawa a wszystko po to aby sprostać coraz niższej jakości węgla i spalać go w sposób czysty i oszczędny

pozdr :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek ma swój wyrób i swój pomysł na niego. Mi ten pomysł odpowiada, dodatki w postaci ciepłomierza także. Może Ty się do niego odezwij i można np. spróbować trochę zmierzyć. Gmaj ma zresztą ciepłomierz podpięty pod stera, to info zwrotne będzie.

 

Uważam że trzeba iść swoją drogą. Ja korzystam zamiennie z 4rozwiązań i każdy ma swoje mocne strony a także swój pomysł na pracę.

Heh... zacytowałem a zapomniałem napisać :D Myślałem o wspólnym wypiciu, ale na razie jestem po resecie i starczy :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Oprogramowanie na pokładzie, podbicie dmuchawy lepiej rozwiązane, palę węglem ok 40-60 mm raczej po długości niż średnicy, w zasobniku był jeden zwis, teraz łatwiej dmuchawę pozmieniać szczególnie dołem.

No dobra. Masz weekend na zabawę, potem ster trza ruszyć z miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... zacytowałem a zapomniałem napisać :D Myślałem o wspólnym wypiciu, ale na razie jestem po resecie i starczy :>

te lajtowe rzeczy to fajny klimat latem, można wtedy wlecieć nad morze i zawitać tam do mnie

 

Co do tej drugiej sprawy to powiem tak, jak Leszek chce teraz dosłac - podłącze i będzie pracował

choć najbardziej by mi pasowało koniec stycznia/początek lutego, wówczas ze spokojem można się spotkać, pogadać. Koniec roku masa pracy a początek nowego nawał spraw zawodowych i przyjemniejsze oraz mało przyjemne sprawy prywatne i pewnie będę musiał się wyłączyć, wyjechać i pomóc do 2tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie jeśli to możliwe to proszę o dopisanie na testy. Posiadam Skama - plus 25 kW z palnikiem ardeo sterowany obecnie sppv2 na palniku pali się spiekający miał z chwałowic grzeję chatę 500 m2, przy obecnych temperaturach (-4,-5) pobór mocy to ok 12-13kW (odczyt z ciepłomierza). Nie do końca jestem zadowolony ze sposobu pracy tego sterownika :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Masz weekend na zabawę, potem ster trza ruszyć z miejsca.

:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.