Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Verbomat- Nowe Podejście Do Procesu Spalania. Testy


energotop

Rekomendowane odpowiedzi

Się rozumie, że ani sprawność, ani zużycie węgla. To wiesz tylko Ty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogień taki jak z mojego Vikinga na pellet. ;)

Dobre, chyba o to chodzi.

Jaka żywotność takiego palnika?

 

Ja to w tej chwili założyłem na kocioł domowy, normalnie miałem tu obrotówkę ardeo, z której jestem zadowolony.

Sprawdzam po to, aby zobaczyć jaki to będzie z normalnym użytkowaniem.

U mnie jak to pochodzi sezon, to tak, jak u kogoś w nowszym domu 2-3sezony.

Ja przy obecnej pogodzie spalam coś w granicy 40kg/24h jak ciutkę chłodniej do -5 to już pod 50kg (to jeszcze z dane z ardeo)

w mrozy pod -20 to już okolice 70-75kg, chata starsza, powierzchnia spora z czego 70m2 to magazynek ok.4m wysoki bez izolacji, gdzie dochodzą rury

 

U mnie lżej to chodzi tylko w słoneczny dzien, wówczas za zaworem mieszającym praktycznie zamknięte

 

 

Twórca palnika robił to ponad rok, później zabawy na stanowisku, później labo.

Pierwsze sztuki miały wewnętrzny odlew żeliwny,  taki jak jest aktualnie a na szybko zewnętrzna obudowa była stalowa.

Teraz już po sprawdzeniu zostały zamówione formy żeliwne i puszka zewnętrzna tez jest odlewana z żeliwa

 

Na testowym stanowisku grzało to samo siebie bez budynku bez cwu i nie gasło.

Teraz jeszcze jest tam zabawa w spalanie pestki bodajże z wiśni

 

Za pół roku będzie można zdradzić kilka innych szczegółów po wykonaniu prototypów i wytestowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkał mnie zaszczyt przetestowania sterownika.
Od wczorajszego wieczora ster odpalony na pokładzie OEP 10kW z wygolonym ślimakiem, naciętymi, dodatkowymi otworami w palniku.

Spalam spiekający się miał z odsiewu.
Instalacja pracuje na grawitacji.
Sterownik wystartował z nastawami, które wstępnie podał mi VERB drogą telefoniczną.
Poniższe fotki przedstawiają kocioł po dwunastogodzinnej pracy.

W sygnaturce ewentualny podgląd wykresów.

 

post-44511-0-86765600-1482391659_thumb.jpg post-44511-0-69732300-1482391682_thumb.jpg post-44511-0-54844200-1482391691_thumb.jpg post-44511-0-55472000-1482391704_thumb.jpg post-44511-0-53543400-1482391720_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32378f3a63f6850f833201719ce1cdd1.jpg60d184129d44ef77e7da38a6a47f533e.jpg Chwałowice.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ster zapiety, ale na razie walczę z właściwymi  ustawieniami dmuchawy. Tu jest trochę zabawy, ale przy pomocy vmilo dam radę:)

Na wnioski jeszcze trochę poczekamy, tym bardziej że okres przedświąteczny bardzo gorący i nie ma zbyt wiele czasu, żeby w kotłowni przesiadywać.Porządki w kotłowni zrobione, więc i pretekstu brak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ, zastanawia mnie u Ciebie, że spalina potrafi wyskoczyć tak wysoko, to nijak nie pasuje do eRBeeRa...

No i jakiś taki brak stabilizacji... być może ten ster u Ciebie nie będzie pracował dobrze, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm -odważni zostali obdarowani na jakiś czas super sterownikiem -sterowaniem- jednak to do operatora niego  -pieca i danego opału zależy jak ma kierować procesem spalania czarnego złotka

należy pamiętać aby to co do palnika zostało podane ma się spalić nie do końca  aby zostało na powtórne podanie opału i tak w kółko a później ma pracować na określony czas na min obr dmuch jaki oper sobie nastawił cdn.

 

a tak z innej beczki-mogę polecić z czystym sumieniem  z kupnem ryb   z hodowli karpia  na św boż narodz i nie tylko  z zakładu doświad hodowli  ryb  z zatora życie dla nich płynie z skawy  naprawdę palce lizać  mniam mniam korzystam od wielu lat z nich  pomimo że byłem zapalonym wędkarzem tzw cichym wariatem hee  :D

 

*** się -nie mam co ustawiać- kręcić parametrami verbomatu hee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

należy pamiętać iź krótki czas  podawania np 3-5  sekund jest nie dobry  na czasie do węgli jakie są dostępne i należy się nie bać np 7-9 s podawaw ale z odpowied przerwą czasu z odp max siłą i  min siłą dmuchania po podaniu opału

verbomat należy najpierw się pobawić w tzw dustan czyli zał wyłącz a później wpisać parametry od min i max grzania B)

cdn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie instalacja jest w zasadzie trudna do okiełznania przez kocioł. Za dużo wahań z rozbiorami cwu przez cały dzień. Bojler ma "zaledwie" 140 l. przepływy przez 3D w tej chwili ustawione w zasadzie na sztywno: ok. 20% na cwu i 80% na c.o. 

Jak już ogarnę Verbomata, to ustawię siłownik tak, żeby "pilnował" przepływami stabilnej temp. powrotu, tak jak to wcześniej było na SPP v2. Wtedy będzie można porównać. 

Dla zainteresowanych schemat mojej instalacji i wcześniejsze zmagania TUTAJ: strona 3 wątku, post #43 

http://forum.bolecki.pl/index.php?topic=550.30

 

Następnie wsypię do podajnika Retopal z PGG, będzie wtedy vmilo miał porównanie, bo również takim pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko jam mam piec z akumulatorem piec a rozbiór wody z cwu  to kosmos należy dać układ jednopompowy i kryzująć na zaworach lub dwupompowy na cwu na sztywno z gniazka- a na co cykliczną pracy pompy krótkie czasy -
 
myślę długo go nie będzie typu K mamy super sterowanie i mogę sobię pozwolić  - czyli *** euro 5 w 4 literach
 
a tak na marginesie czujniki  w sterowniku są bardzo dokładne tak- należy zamontować go na rurce wyjściowej z pieca i będzie finito będzie na bieżąco z pracą sterownika nie będzie takiego wahania skoku temp pieca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobreee r

 

a tak na marginesie akumulator w piecu typu szamot komora spalania powstał -dla sterowania typu bruli ecoal itp iż użytkownik nie miał możliwości ustawiania porządnie układu  spalania czarnego złotka szamot niwelował błędy sterowania

a ogólnie

za nie długo napiszę jak się ma spożycie węgla na wskutek usunięcia komory szamotowej-bo najmniejszy brak zasilania czy wyjęcia kółkastli- pojemnika z popiołem wiąże się z bardzo szybkim wychłodzeniem wymiennika co wiąże się z wysokim wzrostem zużycia węgla

cdn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór mieszający podpięty. Pilnuje teraz stabilnej temperatury powrotu na poziomie 11-12 stopni poniżej zadanej.

 

https://esterownik.pl/device/12171

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji... już wiem co kupię do spalania na wiosnę :)

Nowe paliwko http://www.tauron24.pl/dom/strefa-okazji/strefa-oszczednosci/Strony/tauron-ekogroszek.aspx

Cena dobra i zero za dostawę :P

Ta spiekalność nie przeszkadza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta spiekalność nie przeszkadza?

strona sugeruje co innego http://www.tauron-wydobycie.pl/jaret-plus zresztą parametry jareta i tego tutaj  http://www.tauron24.pl/dom/strefa-okazji/strefa-oszczednosci/Strony/tauron-ekogroszek.aspx#oferta są identyczne o ile nie przeoczyłem czegoś. Oczywiście człowiek jest omylny więc wyprowadźcie mnie z błędu. Ja jeszcze zadzwonię do imexpiechota który również sprzedaje ten groszek tauronowski i zapytam czy jaret i to na stronie taurona to to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Piechoty Jaret Plus czy Anmag Gold to już wyższa półka cenowa-powyżej 900,- PLN/tonę Ten o którym piszecie to pod wzgledem ceny jakby mieszanka Anmagu czy Retopala z Pieklorzem z Bobrka.  Oczywiście to tylko moje domysły, bo nie dzwoniłem ani nie pytałem. Zresztą i tak pewnie nic by nie powiedzieli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.