Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Verbomat- Nowe Podejście Do Procesu Spalania. Testy


energotop

Rekomendowane odpowiedzi

 tak ma do sprzedania spp v2 hm  6 stówek chcę i butelkę dobrej wódki z przesyłką wyślę  -do uzgodnienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mój czeka na nowego szczęśliwego użytkownika :)

http://allegro.pl/sterownik-kotla-bruli-i6650973901.html

Zdaje się, że karoka skup bruli prowadzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wy obaj chyba przesadzacie ja bruliego bodajże za 400 sprzedałem z przesyłką mam nadzieje że kolega który go kupił mnie nie przeklina ale jako podgląd to trochę drogi. Ster wyjedzie we wtorek.

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj SKZP gdyby ktoś potrzebował. Najnowszy soft gratis http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6651759451

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tam zapytałem, ale tu jest lepsze miejsce, więc powtórzę:

"Energo...a co zrobisz, jak bedzie np. minus 10-20 na zewnątrz a sterownik odmówi posłuszeństwa? Nie lepiej mieć jeden na zapas? Ja osobiście zawsze jeden w zanadrzu sobie zostawiam  :)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączę grzejniki elektryczne :). Idąc tym tokiem myślenia to wiele zamienników powinienem posiadać w domu. Jak w promie kosmicznym :D.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam obok erbeerka kompletny nie do zdarcia wiadrus z podajnkiem sterownikiem itd i załadowanym opałem w zbiorniku gotowy do odpalenia w pare minut a jak nie będzie zasilania to go zasypię i ręcznie odpale od góry :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/bruli-sterownik-kotla-i6651460109.html stan bdb
http://allegro.pl/ogrzewanie-suche-air-top-at-2000-24v-i6651480111.html
do uzgodnienia  używane przez mnie  webasto kompletne z przewodami elektr paliw i tłumikiem -katalizatorem  i komputerkiem cyfrowym ustawiania zadanej temperatury i w jakim czasie pobór mocy 21w zużycie na pełnej mocy 2 kw 0,2 l on stan -perfekt poprzedni własciciel mercedes benz- araby
daję gwarancję rozruchową 1 msc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milo, taka zabawka już w wersji fabrycznej i seryjnej dzisiaj zapięta

Założyłem na kocioł domowy palnik z badań typ SV-200

ogólnie z biegiem czasu palniki otrzymują swoje "przypiniki" z nazwami

Do tego chyba najbardziej pasuje określenie palnik rurowy
Nie chciałbym, aby ktos to mylił z rynną, która sadzi i kopci ze względu na otwarte palenisko, tutaj palenisko jest zamknięte.

Bliżej mu do palników pelletowych rurowych czy do palników olejowych

Co dalej:
* pod względem budowy zewnętrzny element przy kotle z puszka powietrzną posiada 3przewały którymi powietrze musi zakręcić odbierając ciepło z rury podającej
* następnie powietrze trafia na płyte przyłączeniową, na której z boku wycięty jest podłużny zamek nieco szerszy dołem, którego pole powierzchni odpowiada wymiarowi otworu powietrznego dedykowanej dmuchawy.
* po przejściu przez szczelinę powietrze trafia na bok paleniska do komory i musi wykonac ruch na około żeliwa trafiając po drodze w dysze powietrza wtórnego i dopiero pod palenisko.
* w skrócie na im niższa moc schodzimy- tym bardziej podgrzane powietrze trafia na palnik

Tak wyglądało rozpalanie:

 

na stanowisku badawczym parametry Vklasy trzymaliśmy od zaobserwowanego minimalnego obciążenia 3,5kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Parę dni temu reded mi pokazywał taki palnik u siebie w kotle,

To inne konstrukcje przynajmniej pod wzgledem napowietrzenia .Kiedy sie pojawia jakies foty jak ten sterownik wyglada co z netem jak to sie rozwija algorytm juz dopracowany .Tak poza tematem te stery wystawione na aukcje nie dało sie ich przeprogramowac pod twój algorytm  ;)  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sterem jak na pierwszy raz jakoś sobie radzę, tylko nie mogę poradzić sobie z "resztówkami" opału. Trzy rodzaje włącznie z paskudnym miałem. Jutro po południu powinie być z tym definitywnie koniec i zasypuję jednorodny opał.

Na razie próbuję ogarnąć ustawienia dmuchawy, jest więcej parametrów niż w dotychczas stosowanych przeze mnie sterach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że podgląd bez ciepłomierza. Mogłaby być rewelacja sezonu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Voila...może być i z ciepłomierzem, tylko że trzeba by nie wszystkie parametry brać pod uwagę, jedynie przepływy i moce "przesyłowe"

 

https://ekotlownia.pl/sterownik-5/243

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.