Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Verbomat- Nowe Podejście Do Procesu Spalania. Testy


energotop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Może ja wyjaśnię: ten algorytm jest prosty i skuteczny przede wszystkim tym, że można go ustawić dla każdego paliwa i poziomu mocy aby palił. A poza tym można kupić wersję beta i sprawdzić.

 

Pozdrawiam RedEd

 

Ps Każdy palnik ma swoją moc minimalną poniżej której już nie pali i tego się trzymajmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie napisałeś, a powiem Ci że zaciekawiłeś mnie :)

 

RedEd mam rozumieć, że pellety też obsłuży ? Foty jakieś obiecywałeś jak gadaliśmy tydzień temu... tak, tak - brak czasu, rozumiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie sie pali spokojnie bez przydymiania ,jest tez moze w algorytmie jakis przedmuch co jakis czas moze było by to pomocne do odpopielenia  moze mniej by sie spiekał popioł z zarem przy gorszych paliwach    :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem, że będzie słychać jak pracuje dmuchawa, a jednak WPA07jest dość cicha :)

Ostry przedmuch jest tylko przy rozruchu po postoju, w czasie palenia ciągłego jest zupełnie zbędny.

Popcorn, który widać na palniku jest naprawdę wypalony i bardzo kruchy.

Miałem do wyboru: albo sypki popiół z kawałkami koksu, albo ciut gorszy popiół, ale bez niedopałków.

Paliwo to Jaret Plus.... wg mnie spala się gorzej niż prawdziwy Retopal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz :)

Ten wyskok, to jak się w Polańskiego bawiłem :>

 

https://esterownik.pl/device/12555

U mnie spaliny są podobne. Przy zapotrzebowaniu ok 4kw wahają się w przedziale 80-105st. Właśnie dojeżdżam groszek Chwałowice. Jak na to że nie mam przeciwzwoju pali się ładnie. Żadnych "dziwnych" form w popielniku ;)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma jak jest... poczułem na pewnym forum, co to ręka sprawiedliwości :rolleyes:

Ale teraz wielu ciekawych rzeczy się można tam dowiedzieć. Tworzone są nowe teorie dotyczące spalania ;). Nigdy nie za późno na naukę.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego mnie tam nie ma ?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam zauważać efekt dobrej zmiany na waszym dawnym forum es

W dwóch innych miejscach w necie zaczynają się pojawiać opisy jakie to niebieskie strzały dobre, po 9lat bez najmniejszej awarii pracują

Na dwóch nowy nick, po 4-5postów i strzała jest ok, spełnia wszystkie wymagania a trzeba uważać, bo Ci mali producenci, to są bardzo źli :)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jak. Przecież nie ma lepszego na świecie z certyfikatem KOPCIUCHA. A dlaczego dobra zmiana została wprowadzona na ES? Za dużo dziur w palniku już wypłynęło a i pozytywnych opinii brakowało.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czyżby czysteogrzewanie też promowało dobrą zmianę? Wystawiłem swoją opinię na temat swojego kotła i...cisza. Czyżby były przyjmowane tylko pozytywne opinie zgodne z opinią pomysłodawcy rankingu? Zresztą to nie mój problem. Ja się męcze już pięć lat więc już mam bliżej niż dalej ;). Inni dopiero w to wdepną.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waco, masz wątpliwości co do rankingu na czyste ogrzewanie ?

Ja mam swoje zdanie na temat właściciela wyrobione już dawno.

Ale co... każdemu wolno pisać za firmowy kubek i kilka długopisów.

Aaa... byłbym zapomniał, niebieski polar też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

energotop

przypadki wypadania dziur sa mi znane w większości palników (niestety)

tj. zarówno dotyczą tych burnerów, co widac było na Waszym forum

ale tak samo zdarzały sie w brucerach, np. koledze slaveta wymieniałem na palnik batory

tak samo zdarzały się w ekoenergii (fotki moge wkleić), choć dzisiaj z biegiem lat muszę przyznać,że tu jednak najmniej, jak zaczęły sie kombinacje z modyfikacjami, brak informacji o zmianach, przypadki awarii, pękniętych ślimaków, zacząłem szukac czegoś lepszego....

i tak dochodzimy do appmd, tu niestety tez mam już parę przypadków tego samego sortu, choć przyznaję,że dotyczą tylko wcześniejszej wersji przed modyfikacją z całym korpusem. Na plus mogę tylko dodać zachowanie producenta i serwisu, 2przypadki 3letnich (rok po gwarancji) i jak dziura wypadła na zewnątrz to wymieniali bezpłatnie jako wadę odlewniczą. Statystycznie mam już jednak o 2zgłoszenia więcej jak przy ekoenergii

 

Teraz mamy nowe palniki i na ich obrone przemawia zdecydowanie dobra jakość odlewu i dużo grubsze ścianki, mam tu na myśli palniki batory oraz technix, zobaczymy jednak za 3-4lata jak to będzie wyglądało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Pany to nie wątek o kopciuchach i palnikach ;).

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.