Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Verbomat- Nowe Podejście Do Procesu Spalania. Testy


energotop

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wygląda na ostatnim linku...

Nie wiem jak się tam dopatrzyłeś tego czegoś, możesz jaśniej ?

Tam jest kocioł ogólnie kiepski, ale pracuje trybem ciągłym. Aby utrzymać ładną CO, musi ciut więcej machać mocą, temu spaliny tak wyrysowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy przyjrzysz się każdemu z "zębów" na spalinach, widzisz trzy "poziomy" temp spalin?

post-41520-0-09583700-1481387413_thumb.png

Dopiero większy rozbiór ciepła około 11.45 (CWU?) spowodował utrzymanie dłużej tego trzeciego poziomu temp spalin

post-41520-0-32839300-1481387087_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzieś tam było, po prostu inny trend spadku temp spalin. Mówisz, że musi mocą machać.. Wygląda, jakby się odstawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na temp CO. Gdyby się odstawiał, wyglądałaby całkiem inaczej.

Ster ma za zadanie utrzymać temp CO - u jednych mniej musi się wysilać, u innych więcej. Zależy od kotła, opału itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu można polemizować, bo nie wiemy dokładnie, jaką temp widzi czujnik sterownika prowadzącego kocioł [na załączonych przeze mnie obrazku zjazd spalin jest na górce temp wody], bo jest w innym miejscu kotła. Chyba, że wchodzi w tych momentach w coś w rodzaju "tła", stan utrzymania "świeczki" na palniku, "mikromoc".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polemizować ? Chcesz powiedzieć, że nie wiem jak działa ster który stworzyłem ? :rolleyes:

Zdradzę Ci troszkę... nie żadnego tła, świeczek, etc. Jest moc minimalna i maksymalna, a najważniejszym składnikiem jest operator B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to powiedz, dlaczego temp spalin leci co raz na łeb na szyję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku kotła przyspieszanie to grzanie a hamowanie to niegrzanie czyli odstawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A hamowaniem nie może być zmniejszenie mocy w odpowiednim momencie? Czy w aucie zawsze trzeba hamować hamulcem? Kiedy mniej spalisz?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku kotła przyspieszanie to grzanie a hamowanie to niegrzanie czyli odstawka.

Ręczę Ci, że tamten kocioł się nie odstawia.

Potrafisz analizować wykres spalin, to z wykresem CO też sobie poradź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A hamowaniem nie może być zmniejszenie mocy w odpowiednim momencie? Czy w aucie zawsze trzeba hamować hamulcem? Kiedy mniej spalisz?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Zmierzam do tego, że analogia do auta jest chybiona. "Tu operator mocno na hamulec naciska" dla Ciebie znaczy to "zdejmuje nogę z gazu" ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On nie przyspiesza. On dodaje gazu. A to różnica. *

Czyli pracuje z na przemian z mocą dużą i małą... Gdzieś już to było.

 

 

* W kwestii motoryzacji kotłów :)

Czy jesteś w stanie obserwując prędkościomierz stwierdzić, czy wciskam gaz czy nie? A może z górki lecę na hamulcu względnie retarderze? A gdybym dodatkowo udostępnił Ci sygnał reprezentujący ilość spalin wydobywających się z rury wydechowej...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli by pracował start/stop też byś napisał że gdzieś było ;). To że prowadzi kocioł ciągle nie jest żadną nowością, tak samo jakby się odstawiał. Prawda?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On nie przyspiesza. On dodaje gazu. A to różnica. *

Czyli pracuje z na przemian z mocą dużą i małą... Gdzieś już to było.

 

 

* W kwestii motoryzacji kotłów :)

Czy jesteś w stanie obserwując prędkościomierz stwierdzić, czy wciskam gaz czy nie? A może z górki lecę na hamulcu względnie retarderze? A gdybym dodatkowo udostępnił Ci sygnał reprezentujący ilość spalin wydobywających się z rury wydechowej...?

Od operatora zależy z jaką mocą poleci w górę, jeśli koniecznie chce mieć prawie proste CO, to cóż... może tak mieć.

Gdy ruszy zdalne sterowanie, to jednym kliknięciem zmieniam dynamikę kotła, i wymaluje mu ładną sinusoidę, ale CO nie będzie tak ściśle przylegać do zadanej.

 

Z tą motoryzacją już nie przesadzaj, wyciągasz zbyt daleko idące wnioski.

Skoro taka analogia nie pasuje, to nie wiem jakiego użyć przykładu, żeby to było bardziej jasne.

Obecnie jesteś na etapie: wiem lepiej, a ktoś próbuje mi wciskać kit. Wolno Ci B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli by pracował start/stop też byś napisał że gdzieś było ;). To że prowadzi kocioł ciągle nie jest żadną nowością, tak samo jakby się odstawiał. Prawda?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Przecież miało być nowe / inne ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od operatora zależy z jaką mocą poleci w górę, jeśli koniecznie chce mieć prawie proste CO, to cóż... może tak mieć.

Gdy ruszy zdalne sterowanie, to jednym kliknięciem zmieniam dynamikę kotła, i wymaluje mu ładną sinusoidę, ale CO nie będzie tak ściśle przylegać do zadanej.

 

Z tą motoryzacją już nie przesadzaj, wyciągasz zbyt daleko idące wnioski.

Skoro taka analogia nie pasuje, to nie wiem jakiego użyć przykładu, żeby to było bardziej jasne.

Obecnie jesteś na etapie: wiem lepiej, a ktoś próbuje mi wciskać kit. Wolno Ci B)

Niekoniecznie lepiej wiem, a z tym kitem to chyba się wygadałeś ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie o to mi chodziło. Czy będzie chodził ciągle czy się odstawi napiszesz że to było, ale jak przebiega proces spalania tego nie widzisz na wykresie. Próbujesz dorobić do tego jakąś teorie. Tyle ode mnie.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz więc coś, co sprawi, że zmienię zdanie, ale proszę już bez przypowieści motoryzacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romek. Proszę rozpisz Panu algorytm razem z podstawą...

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.