Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Verbomat- Nowe Podejście Do Procesu Spalania. Testy


energotop

Rekomendowane odpowiedzi

Witejcie 

verbomat no cóż  też mam i ja ponad rok temu miałem  w komputerze w raz z ecoalem takie sterowanie i wiem jak się sprawowało   teraz jest wreszcie gotowy sterownik z automatycznym sterowaniem jak i również dwustanowym tzw załącz i wyłącz -   dwustanowe sterowanie jak i verbomat jest mega zajeb-nikt z producentów sterowników takiego oprogramowania nie ma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reded noo ladnie, nie bedzi ci zal sie rozstac ze sterownikiem ? wszak testy nie trwaja wiecznie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...teraz jest wreszcie gotowy sterownik z automatycznym sterowaniem jak i również dwustanowym tzw załącz i wyłącz -   dwustanowe sterowanie jak i verbomat jest mega zajeb...

Żebyś jutro czasem mięsem nie rzucał. Już wiele razy słyszałem, że coś jest zajeb... a później kląłeś jak szewc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Dzięki za info.

Ja dostałem pizdryka do testowania... WPA097. Tym to se mogę chyba glacę chłodzić w upały..:/

Verb, to jest dmuchawa, którą montuje się do podajników pelletowych np. palnik ecomat

 

Ja ją stosowałem do małego palniczka azp-r 12 z wyjściem na paliwo 9 x 9,5cm w strefie napowietrzania

Idzie z tego na ekogroszku, podkreślam ekogroszku wytargać pod 12-13kW

 

W tym roku jednak obserwuję (może mam pecha) wyraźne pogorszenie jakości opału, znacznie więcej osób próbuje palić miałem

Spalenie miału na tej dmuchawie to bardzo ciężki temat i tylko na małym odbiorze, model bez klapki z terminatora i wywalona przesłona boczna

 

w związku z tym od bodajże miesiąca sam z niej zrezygnowałem i jest w jej miejsce montowana aktualnie rv-13ams, kolega makog właśnie taka dostał, pewnie będziecie kombinować. Moim zdaniem z tych modeli 36-40W rv13ams jest najlepsza (masz jeszcze wpa07 oraz dm85)

 

Do miału najlepiej przy mocach kotłów >11kW wychodzi rv13am czy jej odpowiednik wpa06

Baaa jakbyś zmierzył pobór prądu dmuchaw niby 40W oraz tych 75W, może Ci wyjść, że ta teoretycznie większa pobiera w rzeczywistości ok. 3-4W mniej jak ta 40W na tym samym palniku oraz opale (nie wchodząc w szczegóły pobór kręci się w okolicy 40W).

 

Szczerze mówiąc pod te 40W to jest spalanie grupowe Bruli, chociaż np. kolega Wojtek też woli tu pracować na 75W oraz szerszą modulację pod to 40W ma skzp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, nie nadaje się. Jestem zły, bo od czasu bruliego nie miałem tak zasranego pieca, jak po niecałej dobie na tej dmuchawce (nie wytrzymałem 24h). Makog chwali tę co mu przysłałeś, obecnie testuje ją na ecoalu, dla porównania.

Ja przeprosiłem się z DM (niewiele się różni od WPA07 wg. mnie... ogólnie, przereklamowana), ale chcę załatwić WPA06 na test.

 

Aha... miał od makoga się skończył, wróciłem do jereta. Czyli na groszku WPA097 nie ma racji bytu, przynajmniej u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, nie nadaje się. Jestem zły, bo od czasu bruliego nie miałem tak zasranego pieca, jak po niecałej dobie na tej dmuchawce (nie wytrzymałem 24h). Makog chwali tę co mu przysłałeś, obecnie testuje ją na ecoalu, dla porównania.

Ja przeprosiłem się z DM (niewiele się różni od WPA07 wg. mnie... ogólnie, przereklamowana), ale chcę załatwić WPA06 na test.

 

Aha... miał od makoga się skończył, wróciłem do jereta. Czyli na groszku WPA097 nie ma racji bytu, przynajmniej u mnie.

 

Zagadaj z Makogiem

Chyba z tydzień temu prosił o RV13AM (czyli taka 75W), to odpowiednik WPa06 lub DM80 lub WBS6aAL lub RMS120

uważam,że najlepszy na EMC, dalej stawiam WBS6aAL na EMC, dalej WPa06 na EBM..... i na koniec DM80 na Ziehlu

 

Teraz zamówił to 40W, czyli RV13AMs na EMC jest o niebo lepsza od WPa07, 07 jest najbardziej zamuloną dmuchawą z ciężkim tyłkiem i fabrycznie montowany jest zbyt mały kondensator niezgodny ze specyfikacja producenta silnika (producent silnika zaleca 1uF)

 

Jak Makog podłączył to 40W, to ma wolna RV13AM na 75W - podleć zatem do niego i wyrwij na testy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak wszyscy kolejno potestujecie to na koniec do mnie zapraszam i wtedy zobaczymy co to warte ;)

Potestowaliśmy ogniwo M- czas na kolejne eksperymenty bo nudą tu wieje :D

Heh... mówisz, że się nudzisz ? :] Zazdroszczę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Makog podłączył to 40W, to ma wolna RV13AM na 75W - podleć zatem do niego i wyrwij na testy

Leci do mnie WPA06 od Leszka. Jutro zabawa od nowa, ale myślę, że już bezstresowo (młot mogę schować) :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam,że to zasługa węgla, na który zmieniłeś

Spróbuj innego

Tak.. jaret potrafi przykopcić. Mam tego 3 tony, trza spalić :)

Takie coś wykułem z palnika (na foto tylko kilka kawałeczków):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć brzeszczami podnoszą moc paliwa, a te są kopcące.

Ale już jest OK... po "naprawie" palnika. Nagle się okazało, że WPA07 jest za mocna, trza było zejść z wiatrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://youtu.be/eqfD13z9tkw

Miał (podobno Piast), praca z mocą 6.5kw.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

energotop

obejrzałem i wiesz co? Tak zupełnie normalnie, przyzwoicie. Nie zaszokowało mnie.

co więcej to co widze na tym palniku, to moim zdaniem ten palnik u Ciebie to wiesz jaki jest

W mojej zakładowej ekoenergii chyba to lepiej wygląda, ocenisz jutro

 

Podobnie mam w kotle zakładowym, który nie posiada żadnej ceramiki, zawirowaczy i dziwnych budowli a wyposażony jest w palnik ekoenergia duża, dodatkowo dowiercony w/g mojego konceptu, z tzw dosuszaniem a na RUSZCIE WODNYM (o zgrozo) wisi tylko fabryczny, prostokątny deflektor ekoenergii., działa to na Irydzie PID i opalane jest groszko-miałem z lokalnego składu z Czermina, pochodzenie tego węgla jedynie w domysłach, bo oczywiście tajemnica (przypuszczam,że jest właśnie z Piasta)

 

Jutro pykne fotki, co by nie być gołosłownym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieklorz nie porównuj guana do czekolady. Jak sobie włożę Ekoenergię albo Stefka to biało w kotle.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.