Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Verbomat- Nowe Podejście Do Procesu Spalania. Testy


energotop

Rekomendowane odpowiedzi

Czp01 mam pytanie, jak masz swe ogniwo podłączone (wodnie) z kotłem i pompkami? (Np.powrót instalacji z dołem ogniwa,góra ogniwa z powrotem kotla), bo na zdjęciach słabo widac

Te ogniwo do złudzenia przypomina teraźniejsze rozwiązanie starych kotłów dopasowanych do 5klasy, gdzie spalinki zapuszczane są na ich tylną sciane wodną i sportem do czopucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogniwo podłączyłem na zasilaniu czyli:

 

- woda z kotła idzie wprost do ogniwa (na dół ogniwa) gdzie dalej jest dogrzewana spalinami i całość wody po dogrzaniu wychodzi górą ogniwa skąd dopiero rozdzielana jest na pompki,

 

- spaliny wiadomo wychodzą z kotła i idą wprost do ogniwa a dopiero po wyjściu z ogniwa do komina.

 

Dogrzewając zasilanie przy aktualnym sposobie spalania z małą mocą ( niska temp. spalin ~ 80 do 100 st C ) to ogniwo dogrzewa mi temperaturę CO o około 1, do 1,5 stopnia C więcej niż na kotle ( aktualnie na wykresie to temperatura zaworu n. drogowego) .  Gdy robiłem to ogniwo to wtedy paliło się ostro i spaliny dochodziły nawet do 350 st C tak więc wtedy sprawność ogniwa była wyższa i ogniwo dogrzewało mi CO o dodatkowe ~5 st C a teraz z uwagi na mniejszą różnicę temperatur jest niższa.

 

Przy spalaniu na niskich mocach ogniwo miałoby większą sprawność dogrzewając powrót do kotła. Na podstawie moich szkiców właśnie jeden znajomy z forum parę lat temu dorobił sobie takie ogniwo (tu fotki  http://czp.pl/kociol/ogniwo_na_powrocie/index.html) i podłączył go odwrotnie czyli dogrzewa powrót (heh też do Kielara).

 

Ogniwo pełni też rolę swoistego bufora bo pojemność wymiennika kotła Kielara to tylko 35 litrów a ogniwa też 35 litrów czyli razem mam 70 litrów pojemności kotła to pojemność jak w nowych kotłach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej efektywne byłoby, gdyby wlot spalin był u dołu a wylot na górze o ile wysokość pomieszczenia na to pozwala. Pozostaje pytanie, jak taki "wydech" czyścić w razie potrzeby :)

post-51897-0-94619300-1511778278_thumb.png

 

Przy takim podłączeniu króćców wodnych jak na rysunku, pompa oczywiście powinna chodzić nonstop. Inaczej woda w środku uwarstwi się jak w buforze, choć różnica temperatur będzie minimalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez się zastanawiam...Chyba nie z powodu mojego szkicu "ogniwa" wcześniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No temperatura coraz niższa niedługo mrozy to w końcu algo w naszych sterach będzie miał co robić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wyjasnienie. O tej dodatkowej wodzie tez w ten sposób myślałem jako mały bufor ciepla , ja mam wstępne podgrzewanie wody użytkowej w pierwotnym bojlerze przez przepływ c.o. przez wezownice, co był bez grzałki elektrycznej i bez pompki. Na lato 2017 szybciej mi było zamontować 2gi bojler z fabrycznie zamontowan a*gotowa grzalka niż montować grzalke w pier i w ten sposób mam wiecej cieplej wody w czasie grzania c.o. . Drugi bojler chodzi prawilnie na osobnej pompie sterowany przez ie42 tez przez wezownice i dogrzewa wodę urzytkowa z pierwszego. Najdalszym poborem wody w instalacji cieplej wody mam zlew w kuchni i zrezygnowałem z cyrkulacji a pod zlewem mam malutka terme elektryczna 10 litrów polaczona w szereg tej cieplej wody wprost do wylewki. Powoduje to zro w niej tylko się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na sterze Bernarda przez parę dni fajną rzecz:

 

- temp zadana pieca 38 stopni

- na piecu 37 stopni

- powrót 40 stopni

- CWU 41 stopni

 

Da się? Da! Ino trza umiyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko u mnie czy strona firmowa IE padła :(

 

A jest to tylko jakieś chwilowe usterki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zasługi lodowki będą grzać domy a piece na złom , śmiechu wart te chwalenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?? Robicie chlew czy mi się tylko wydaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mark3k nie kupiłeś - to po pierwsze... WIADOMOŚCI PRYWATNE mówi Ci to coś? to po drugie. Patrzę na "Twój " sterownik i stwierdzam że rzeczywiście instalacje masz wzorcową ;) i "Twój" skrypt radzi sobie "znakomicie" - to po trzecie.

Czy Ciebie kolego ktoś pyta o zdanie? Bawisz się w adwokata? Po co wypisujesz te bzdury wyssane z palca ? Masz w tym jakiś cel ?

Ja nie dostałem sterownika, a go kupiłem. Kupiłem, czy to jet dla Ciebie jasne i zrozumiałe ?

Mojej instalacji nie widziałeś, to po co ta bezsensowna uwaga ? Instalacja z jedną pompą i termostatami to zbyt skomplikowany układ ?

A może ster radzi sobie tylko z instalacją na grawitacji z 300 litrami wody w układzie grzewczym ?

 

Chcecie się wybielić za wszelką cenę. Priv jest dla ludzi honorowych, a takim niestety Roman się nie okazał, bo skoro sobie nie poradził, to trzeba się do tego przyznać, a nie opluwać drugą osobę. Tak się nie robi. Ja umiem przyznać się do błędu. Za mało jesteś kumaty ( do do Romana), aby ogarnąć moja prostą instalację? Zamiast powiedzieć, Trudno, nie ogarniam, to szkalujesz,. Żenada Panie Romanie, żenada. Nie przystoi dojrzałemu facetowi.

 

Co do MOJEGO skryptu, bo nikt go za mnie nie napisał, to radzi sobie znakomicie, a Pisząc o podglądzie, to jest od dłuższego czasu wyłączony, aby uniknąć takich głupich, bezsensownych uwag. Pokaż swoje wykresy, na pewno masz idealne  bo ich nie ma, a moje są wzorcowe.

Popatrz teraz, bo więcej nie będzie.

post-10427-0-15578000-1511887257_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem i nie chce wiedzieć co żeście sobie pisali ale napisze tylko tyle że ja nie znam przypadku żeby sobie Roman z jakimkolwiek sterownikiem nie poradził.

Tym bardziej tym który zna najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę za siebie i nie jestem adwokatem "kolego". Jakie były wykresy na "Twoim" skrypcie dobrze wiem i Ty też dlatego go ukryłes. Bardzo ciekawe jest to że mam instalacje z jedną pompa glowicami (w tym 3 elektroniczne start/stop) i spala czysto i prowadzi ładnie. Aha jeszcze jedno kolego równe kreski nie są wyznacznikiem czystego spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że jest tutaj ostatnio więcej przepychanek i dziwnych postów jako założyciel tematu proszę o zamknięcie go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie róbcie proszę tego z chęcią czytam i posty pozwalają wyrobić sobie jakąś opinie o sterze (dobra póki co) jeśli się gdzieś przeniesiecie proszę o info gdzie

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie spoko - trzeba iść do przodu a nie roztrząsać jakieś dyrdymały.

 

W sumie fajnie, że powstała jakaś konkurencja i ktoś napisał nowy lepszy skrypt ( tak twierdzi) bo to sprzyja rozwojowi - tak więc trzeba mieć nadzieje, że jego wynalazek też przybierze jakąś kompaktową formę czyli sterownik, który będzie można kupić to wtedy go kupimy i zobaczymy jak działa.

 

Puki  co czy ktoś może ma jakieś przecieki kiedy pokaże się nasza upragniona paczka z aktualizacją stera ?  - bo zima tuż tuż :)

 

 

Przenosiny - hmmm to ewentualnie oferuję swoje forum http://forum.czp.pl/index.php tylko niech się  zgłosi chętny, który będzie chciał być administratorem i będzie tam sobie trzymał porządek itd. itp - ja się wtrącał nie będę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem i nie chce wiedzieć co żeście sobie pisali ale napisze tylko tyle że ja nie znam przypadku żeby sobie Roman z jakimkolwiek sterownikiem nie poradził.

Tym bardziej tym który zna najlepiej.

No i sobie nie poradził, w innym wypadku ster stał by nadal na kotle, a nie u producenta. Nie jestem kolekcjonerem sterowników :), a że trudno mu się do tego przyznać, trudno. Może właśnie dlatego trudno się przyznać do porażki, bo jest się "ojcem" algo.

Nic mi do tego, ale nie pozwolę się opluwać ani Romanowi, ani nikomu innemu. Sądzę, że wyraziłem się jasno.

Trochę mnie Pan zna Panie Wiesławie, i nie jestem człowiekiem, który chlapie językiem na prawo i na lewo, a nie pytany, nie odpowiadam.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czp01.

Nie jestem i nie będę konkurencją.

Nie zamierzam tworzyć żadnego sterownika.

Palę czysto i oszczędnie na skrypcie, a w przyszłości pewnie kupię gotowy sterownik.

Miał być Verbomat, ale nie wypalił.

Jeśli Wam ster pasuje, to super, cieszę się.

U mnie sobie nie poradził, ale plucie i szkalowanie nie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tworzę sterowników bo się na tym nie znam a jedynie je użytkuję dlatego gadka, że coś mam lepszego ale nie pokaże i takie tam jest co najmniej niepoważna no jak dzieci w przedszkolu  - i więcej nie chce mi się tego epizodu  komentować.

 

Użytkowałem już wiele sterowników i każdy z nich daje u mnie w mojej instalacji radę - trzeba mu tylko poświęcić trochę czasu i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zamykam na prośbę autora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.