Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skam-Pv


papasmurfek

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli jeszcze robimy zmiany estetyczne

Aktualnie np. do PV-ek można wybrac Iryda w wersji takiej,że na stopce w małej obudowie jest sam kolorowy wyświetlacz a puszkę wykonawczą z elektronika dajesz za kotłem lub na ścianie

 

Teraz (dzisiaj) odebrałem nowy design obudowy po lekkich zmianach i będzie opcja "na kotłowa" w barwach firmowych elegancko podświetlona, aby tez oko cieszyło

Pokazuję fotki robocze na świeżo i szybko cyknięte

* regulowany kąt odchylenia kolorowego ekranu
* estetyczna obudowa "na kotłowa"
* konstrukcja wykonana tak, aby w razie wojny nie trzeba było odpinać całości i zwijać rozciągniętych czujników np. pogodowego czy od bojlera.... tył obudowy ma podnoszona klape i wypina sie kostki, które wraz z czujnikami zostaja na kotle, do pakowania i wysyłki pozostaje sama obudowa z wyświetlaczem i płytą główną

 

 

Na obróbkę czekają jeszcze fotki z nowej obudowy i zabudowy nowej cobry2, to może  w przyszłym tygodniu będę mógł pokazać.

 

post-1687-0-46347100-1518776397_thumb.jpg

post-1687-0-89430300-1518776403_thumb.jpg

post-1687-0-29326000-1518776409_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem nieźle to wygląda i faktycznie "oko cieszy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem się (namawiałem)  znajomego do wymiany starego kotła na    skam p z palnikiem Batory , Teraz znowu  klasa V wymusiła PV-ki . Moje pytanie - jak się mają porównania palnika Batory (najmniejszego)  z sv100 i sv 200. ? który najlepszy?  Żaden obrotowy nie wchodzi w grę - co ma dużo części , to się często psuje - zwłaszcza w palenisku.

Zużycie ekogroszku średniej jakości wynosiło 700-1200kg na miesiąc ( średnia z kilku lat w zależności od temperatur) zutylizowane w starym kotle 20kW z retortą (przewymiarowany)  i dlatego  proponuję właścicielowi coś koło 13-15 kW - nie wiem co brać?  PV 13 , czy 20 ? Bo rozumiem , że w mniejszym jest palnik pv100 - czy może lepiej brać pv13 z palnikiem sv200?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SV100 z tego co mi wiadomo to jest pszczółka maja - jest gdzieś lecz nie wiadomo gdzie... 

Ma 2 dmuchawy i obsługuje to jakiś taki ster za 800-900 zł w zestawie (nie wiem który). Czyli sam zestaw tego palnika tani nie będzie.
Póki nie będzie powszechny i montowany gdzieś seryjnie to z supportem też może być słabo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SV100 z tego co mi wiadomo to jest pszczółka maja - jest gdzieś lecz nie wiadomo gdzie... 

 

Ma 2 dmuchawy i obsługuje to jakiś taki ster za 800-900 zł w zestawie (nie wiem który). Czyli sam zestaw tego palnika tani nie będzie.

Póki nie będzie powszechny i montowany gdzieś seryjnie to z supportem też może być słabo...

Pszczoły bzyczą, że ster od Elektro-Miz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

n

Można w drugą stronę na życzenie czy zamówienie minimalnie powiększyć wymiennik wodny 13ki i będzie dobrze teraz i później.

Raczej zostałbym przy standardzie, bo każde indywidualne dostosowanie zawsze podnosi cenę więc potem w sumie może nie być różnicy w cenie więc po co robić problemy. Niestety dalej nie wiem czy paląc na podanych wcześniej mocach jest duża różnica w ilości spalonego opału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że można zamontować palnik od większego kotła ale to też podniesie cenę. A chciałbym zapytać czy próbowaliście (chodzi o firmę) zamontować słabszy palnik do większego pieca chodzi mi o to jaką moc by miał i czy osiągnąłby Vklasę, bo w moim przypadku to konieczność, wymogi do dopłaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, palnik sv200 czy sv200n kosztuje tyle samo

 

Zarówno sv200n można zamontowac do 13kW (zamiast 20kW) i dzięki temu mocowo podejdzie pod 14-15kW

jak tez do większego 20kw mozna dać sv200 z 13-ki i w większym wymienniku na stanowisku na maxa i na super węglu wytarga sie 20kw a w realu pod 16kw i więcej nie uciągnie (węgle handlowe sa różne, bardziej wilgotne, o wyższej spieklaności a sama instalacja nie chodzi stabilnie i nie gwarantuje stałego odbioru ciepła)

 

Oba te palniki w zakresie mocy 6 - 16kW z palcem w nosie na przyzwoitym węglu utrzymają emisje w klasie V-ej także na instalacji domowej, jestem tego pewien, bo to sprawdzaliśmy.

W labo na wynik można liczyc od mocy 3,9kW na suchym i dobrym paliwie 27-28MJ z niską spiekalnością

 

Tyle,że aby to pomierzyć w domu trzeba na danym poziomie mocy nieco dłużej kocioł ustabilizować i nie ma wówczas żadnego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy te palniki mają  wpływ na różnice w ilości spalanego węgla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działają na tej samej zasadzie, wielkością paleniska są takie same

tyle,że z sv200n wyciągniesz ze względu na inne napowietrzenie i  zmiany konstrukcyjne wyższą moc w domu i to wszystko

 

wpływ na spalanie to byłby jakbys wziął zamiast sv200 obojętnie jaką retortę, która dmucha w góre zamiast w bok,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli do zapotrzebowania ponad 14KW to jednak lepiej byłoby PV 20 z uwagi na lepsze spalanie pal;iwa gdy potrzebna byłaby moc maksymalna. Chciałbym jeszcze zapytać jak obie moce pieców radzą sobie poniżej 30% mocy przy zapotrzebowaniu np. 2-4KW? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mniejszy idzie na stanowisku bdb w v-ce od 3,2kW,ten większy od 3,6kW

 

Większy kocioł jak pisałem ma większy popielnik, większy wymiennik pozwoli na pracę zapewne do 60%mocy a to oznacza, że popiół z większości paliw będzie drobniejszy czy inaczej mówiąc mniej spieczony. Byle z głową z zawirowaczami i będzie dobrze. Jak nie w ten deseń, to 13kW z Sv200n

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działają na tej samej zasadzie, wielkością paleniska są takie same

tyle,że z sv200n wyciągniesz ze względu na inne napowietrzenie i  zmiany konstrukcyjne wyższą moc w domu i to wszystko

 

wpływ na spalanie to byłby jakbys wziął zamiast sv200 obojętnie jaką retortę, która dmucha w góre zamiast w bok,

 

to co więcej spali? sv-200 czy zwykła retorta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Orientuje się ktoś jaka (mniej więcej ) może być sprawność PV20 na 30% mocy paląc paliwem zastępczym - groszko-miałem np. Greenpalem z PGG (https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/26065-ekomia%C5%82-greenpal/).?

Na paliwie podstawowym według DTR jest 89,6%.  Wiem, że to wróżenie z fusów ale skoro kociołek badany był na groszko-miale i miał temp. spalin coś koło 160 st. to może też oszacowano sprawność.

Chce palić właśnie groszkomiałem a przy dużych mrozach przejdę na dobry ekogroszek.

P.S. Wyjdzie z 85%  czy może jeszcze mniej, jak sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam,

 

Posiadam skam-pv20 spv-200, bojler 300l. oraz ogrzewaną powierzchnię 170m2. Obecnie wg. wskazań sterownika spalam około 27kg.na dobę. Buda stara z 90-tych lat, mury + styropian 8cm = 45cm.  Okna nowe tj. plastiki. Kalafiory wyposażone w termostaty elektroniczne (nastawa 22 stopnie).  Kocioł obrasta w sadze ale to może być wina paliwa (karlik z PGG). Nastawa kotła 65stopni i w PID na powrocie mam w granicach 45 stopni. Kocioł z komina nie kopci.

Pytanie o zawirowywacze. Gdzie to jest i jak to wygląda? no i czy to spalanie na dzień dzisiejszy jest w normie?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawirowywacze: klik

A na sadze nic nie pomogą, to temat związany ze sterowaniem, powietrzem i opałem. Ten palnik ma tendencję do bardzo dobrego palenia więc coś się dzieje poważniejszego. Ster jest mój? (SPPv2).

Spalanie to pojęcie względne, jak Cię to usatysfakcjonuje to moje aktualne przy podobnym metrażu, tym palniku, opału na poziomie 19MJ i ścian bez styropianów to 36kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, nieznajacysie napisał:

Posiadam skam-pv20 spv-200, bojler 300l. oraz ogrzewaną powierzchnię 170m2. Obecnie wg. wskazań sterownika spalam około 27kg.na dobę. Buda stara z 90-tych lat, mury + styropian 8cm = 45cm.  Okna nowe tj. plastiki. Kalafiory wyposażone w termostaty elektroniczne (nastawa 22 stopnie).  Kocioł obrasta w sadze ale to może być wina paliwa (karlik z PGG). Nastawa kotła 65stopni i w PID na powrocie mam w granicach 45 stopni. Kocioł z komina nie kopci.

Spróbuj wydłużyć przerwę podawania i dać trochę więcej wiatru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik to Cobra 2 . Mając sterownik ustawiony na PID da się wydłużyć przerwę? myślałem, że to automat :) wiatru mogę dołożyć poprzez uchylenie osłony.

 

Paliwo niby takie ma  wartości:

Specyfikacja

  • Wartość opałowa Qir: 26-28 MJ/kg
  • Uziarnienie: 6-25 mm
  • Spiekalność RI: 0-15
  • Zawartość popiołu Ar: 3-9 %
  • Zawartość wilgoci Wtr: 5-12 %
  • Zawartość siarki Str: ≤ 0.80 %

Dziękuję za dalsze sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko bo już trochę się pogubilem w tych wersjach palnika sv 200 a sv200n ,na pierwszy rzut oka co je różni? Posiadam pv13 zakupiona koniec sierpnia i myslalem ze mam sv200 ale gdzieś wyczytalem ze jak dmuchawa zamontowana nie na skosie i front z blachy bez korka to że 200n.mam już wersje pod ecodesign to który to palnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.