Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Technix firmy Sekom - odpryski na wymienniku po spawaniu


Lukaszdela

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj usunąć te odpryski dłutem coś na wzór stolarskiego chodzi o to żeby było zaostrzone w jedną stronę do tego  dospawać jakąś przedłużkę z pręta pod odpowiednim kątem i pościnać odpryski uderzając młotkiem .Tak wykonany skrobak może potem służyć również do czyszczenia wymiennika kotła z grubszych nagarów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2021 o 10:55, marcus312 napisał:

Spróbuj usunąć te odpryski dłutem coś na wzór stolarskiego chodzi o to żeby było zaostrzone w jedną stronę do tego  dospawać jakąś przedłużkę z pręta pod odpowiednim kątem i pościnać odpryski uderzając młotkiem .Tak wykonany skrobak może potem służyć również do czyszczenia wymiennika kotła z grubszych nagarów .

Tak właśnie będę musiał zrobić, ewentualnie zastanawiałem się nad deską obszytą dobrym papierem ściernym. Jednak apropo czyszczenia kotła uważam że jest ono bardzo ważne i już dwa - trzy milimetry obniżają sprawność wymiennika, na podparcie tej tezy zamieszczam wykres spalin z mojego kotła na którym widać że po wyczyszczeniu wymiennika od razu spada temp spalin. Dodam tylko że zabrudzenie było dwudniowe tzn.  niewielki pyłek ........... , Palę KGM29.....

Screenshot_20210128_164601_timel.skzp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 28.01.2021 o 22:32, Lukaszdela napisał:

Tak właśnie będę musiał zrobić, ewentualnie zastanawiałem się nad deską obszytą dobrym papierem ściernym. 

 

Jak się sprawuje ten kocioł w upływie czasu? Miałeś z nim jakieś problemy oprócz wspomnianych odprysków?

Kupiłbyś go powtórnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem czy autor kupiłby go powtórnie natomiast nic się nie zmieniło w kwestii odprysków.

Kocioł Technix 15 PEL kupiony w 2022 i są odpryski w dużej ilości.

Producent nie widzi szczególnego problemu.

Mam też ten kocioł na licencji z innej firmy i nie ma żadnych odprysków !

Świadczy to niestety o marnej jakości produkcji w firmie Sekom. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.