Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Technix 12 KW


MrWolf

Rekomendowane odpowiedzi

Zamontowałem kocioł z tematu. Wymiennik 12 KW, palnik SV200 mały 9 KW, dmuchawa 40W, silnik na przekładni 180W. 

Sprawa która mnie zastanawia to potencjał podajnika. Standardowo mała SV ma przesyp w okolicach 5-5,5 kg/h. U mnie przesyp wynosi 11,6 kg na Stabku. Przy próbie rozpalenia zapalarką była kiszka. Przy drugiej próbie (pierwsza nieudana), węgla na palenisku było tyle, że zaczął się wysypać z paleniska. Przerwałem procedurę, w kotle było troszeczkę dymu. 

W załączniku zdjęcia ustawień z SKZP-02 oraz zdjęcie tabliczki z silnika. Kocioł kupiony w Sekomie i standardowo wstępnie ustawiony. Potencjał był wpisany 5,5 kg/h. 

Jak mniemam problem z zapłonem jest spowodowany zasypaniem wszystkiego węglem. Jakieś propozycje jak to ustawić na start? 

@Pieklorz zdarzyła Wam się na firmie taka sytuacja? Jak ustaliłem potencjał to aż zrobiłem go drugi raz, bo pomyślałem, że gdzieś się pomyliłem. 

 

 

IMG_20211031_171820.jpg

IMG_20211031_171835~2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno 5 kg/h ? A nie 5g/sek, co daje ok. 18 kg/h?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+- 2-3 kg to już w zależności od granulacji opału. Mnie głównie chodziło, czy na pewno tam były kg/h czy g/sek? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odrobina wyczucia. Niedziela, jutro ważne święto, przynajmniej dla mnie.

Jak się komuś w taki czas nudzi, to niech się bawi w kotłowni, ale sam.

 

Technix w ostatnim czasie daje z takimi motoreduktorami, jakie akurat jest w stanie ściągnąć. Możliwe, że ten ma taki przesyp.  Nie mniej, to nie jest czas na takie rozmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas próby rozpalania potencjał był ustawiony 5 kg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sytuacja unormowana. Zmniejszyłem zdecydowanie dawkę startową oraz obniżyłem nadmuch przy rozpalaniu o 10%. Poszedł od strzała za pierwszym razem. 

Mam pewną teorię, którą potwierdzę jak porównam palniki (zamawiałem małą SV200 do wymiennika 12 KW, dostałem prawdopodobnie tą większą). Jakby nie było temat ogarnąłem i w końcu po ponad tygodniu bez ogrzewania i latania z farelkami mam ciepło. Temat uważam za zamknięty.

Dzięki wszystkim za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kwestią wyjaśnienia, żeby sytuacja była klarowna. Porównałem palnik z tym małym co jest u brata. Są takie same, więc w kotle otrzymałem małą SV200 tak jak sobie życzyłem w zamówieniu. Wydawał mi się większy, jednak rozmiar korpusu na zewnątrz kotła ujawnia wszystko. Jedyną różnicą względem standardowych zestawów jest inny motoreduktor dużo większej wydajności (ok. 5 kg/h vs ok 12 kg/h)

Teraz dla potomnych jakby ktoś trafił na taki problem. Sterownik w ustawieniach zapalarki był skonfigurowany pod standardowy przesyp dla małego SV200 (dawka startowa 70 sekund). Przy tym motoreduktorze oraz małym palniku oznaczało to zasypanie paleniska węglem i niemożność odpalenia zapalarką. Zmniejszyłem dawkę do 30 sekund. Wiatr z 70% zmniejszyłem na 60%. Odpala za każdym razem. Od chwili startu rozpalania do wykrycia płomienia i wejścia w stabilizację upływają 2-3 minuty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okresie jesiennym dobrze się sprawdza mieszanka groszek/pelet 3:1 zapalarka odpala w 2 min. W czuwaniu eko palnik potrafi wstać po trzech godzinach. Przy samym groszku potrafi wygasnąć w podtrzymaniu a wtedy objawia się podobno znany błąd.  Palnik zimny a podajnik jedzie na 100% nawet trzy godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wstaje po 8-miu godzinach na samym grochu. 😁 A spalanie w podtrzymywaniu to 0,08-0,1kg/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2021 o 16:06, MrWolf napisał:

Jedyną różnicą względem standardowych zestawów jest inny motoreduktor dużo większej wydajności (ok. 5 kg/h vs ok 12 kg/h)

 

Masz silnik 2770RPM, pod reduktorem od spodu jest jeszcze druga tabliczka, jak jest standardowy 1200:1 to faktycznie bedziesz miał przesyp 2x, bo przy normalnym przesypie jest silnik 1400RPM i redutor 1200:1, ewentualnie te 40W motoreduktory z silnikiem 650RPM i reduktorem 600:1. U Ciebie śruba kręci się pewnie 2 razy szybciej. 

O tyle masz wygodnie, że dawek paliwa ustawiać na skzp nie musisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzucę jutro okiem na przełożenie, ale pewnie jest tak jak piszesz. Ze względu na duży przesyp względem wielkości palnika podawanie w auto na minimum ustawiłem 5 sekund, natomiast w maksymalnej mocy 10 sekund. 

Generalnie w połączeniu z zapalarką i czujnikiem pokojowym fajnie to działa. Nie ma zwykłego czuwania, tylko dopala dawkę na palniku i stoi do czasu żądania ciepła. Palnik ustawiony na 10 KW. Aktualnie od kilku dni średnia moc wychodzi w okolicach 25%. W normalnym trybie jakbym mu pozwolił to by sobie pyrkał lub odstawiał się i kopcił, a tak działa krótko, ale z odpowiednią mocą. Dół zablokowałem na 30% modulacji co by mu nie przyszło do głowy utylizować opału przy 10-15% mocy co jest według mnie bzdurą. Spala od 7 do 9 kg Stabka na dobę. Histereza 0,1 stopnia. Zwolennicy prostych kresek by dostali zawału widząc mój wykres 😄

W kotle grama sadzy nawet nie ma. Troszkę pyłu na poziomych półkach. W porównaniu do drugiego kotła gdzie mam SV200 standardowy i Argos PID to przepaść w czystości kotła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało zasugeruj coś, chętnie wypróbuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro sprawdzę. Coś mi świta, że poniżej pewnej wartości przesypu sterownik nie pozwala tak nisko zejść z dawką. Obczaję i dam znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.