Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Jockey napisał:

Nie tędy droga!

Zmieniając kaloryczność zmieniasz sumaryczna dawkę węgla podaną na palnik, tak samo gdyby została zmieniona moc kotła, potencjał podajnika i korekta. Ma to bezpośredni wpływ na dawkę paliwo/powietrze i tego typu zmiany tylko stwarzają problemy, szczególnie początkującym.

Częstotliwość podawania dawki paliwa wylicza sam sterownik w oparciu o algorytm, na podstawie: mocy kotła, kaloryczności, korekty, potencjału, temperatury zadanej i temperatury kotła i spalin

W przypadku rynny mozemy przepychac tak żar . Czyli w połowie lub gdzie się chce . Oczywistą oczywistością jest że trzeba później dobrać sobie powietrze . Z tym powietrzem trzeba zawsze walczyc po jakimkolwiek kliknieciu w sterownik w opcje które wymieniłeś . Tylko to jest jedyna z sensownych opcji by ustawic sobie ilość zaru , z racji tego że tym parametrem zmniejsza lub się zwieksza przerwy pomiędzy podawaniami . Pomijajac już inne opcje jest to najprostsza I najczęściej wybierana droga . Co też nie zmienia faku to to że jesli wszystko jest wystrojone jak trzeba nie ma potrzeby tam klikac . Takie jest zapotrzebowanie ,tyle się spala i tak ma byc .

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomkuBrz czy jest możliwość w sterowniku uruchomienia funkcji czujnika zerwanej zawleczki? Mozna wykorzystać wejście czujnika klapy zasobnika. Bardzo jest to potrzebne gdy sterujemy piecem online bez nadzoru. Czy widzicie taka możliwość?

 

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłać alarm w postaci emile z powiadomienie i wygłaszać kociol. Naprawdę bardzo tego brakuje. Klapę sM sprawdzę i mam pewność zanim wyjadę z bazy natomiast zerwie zawleczke i ogrzewanie siada a nie wiemy dlaczego. A tak by przyszło powiadomienie o zerwaniu zawleczki i wtedy kogoś wysle konkretnie znając powód do wymiany naprawy. Dziękuję. Sterownik jest mega. Na barborke po 4 grudnia kupuje sam go do swojego kotła w domu a wywalę iryda pid color. Widzę jak pracuje na bazie. Iryd wymięka. Pomyślcie o tym czujniku zerwania zawleczki, bo pewnie więcej sterowników chodzi online bez nadzoru jak u nas. Pozdrawiam i dziękujemy wam serdecznie.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jockey napisał:

Częstotliwość podawania dawki paliwa wylicza sam sterownik w oparciu o algorytm, na podstawie: mocy kotła, kaloryczności, korekty, potencjału, temperatury zadanej i temperatury kotła i spalin

Oczywiście wpływ na częstotliwość podawania dawki paliwa w Trybie Automatycznym ma jeszcze parametr Czas podawania w auto, którego zapomniałem wymienić w pośpiechu, za co serdecznie kolegów przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką reklamę?

To, że Darczyńcy ofiarowują wyposażenie dające ciepło ratownikom górniczym i ich podopiecznym psom, aby poprawić ich warunki socjalne, jest właśnie warte i godne podkreślenia.

Szacunek dla tych Wszystkich, którzy rozumieją, czym jest Ratownictwo Górnicze.

Edytowane przez Jockey
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, andrzejk82 napisał:

Gdzieś widziałem produkt o nazwie elektroniczna zawleczka, może coś takiego by Cię ratowało?

Jest takie coś:

image.jpeg.183bb6c5e54e0069677938b5fa030f04.jpeg

Pytanie tylko, czy "toto" można jakoś połączyć z czujnikiem otwarcia klapy? Otwarcie klapy powoduje zatrzymanie wentylatora i podajnika - odbiory (pompy) pozostają włączone. Uważam, że lepiej już skorzystać z możliwości powiadomienia SMS, jako jednej z opcji tego urządzenia (pewnie po rozbudowie o dodatkowy moduł).

Kwestia zrywanych zawleczek to nie tylko problem wynikający z zawartości "ciał obcych" w węglu, ale też błędów montażowych samego podajnika. Zdarza się, że ślimak nie ma odpowiedniego luzu montażowego i po rozpaleniu wydłuża się  i opory mechaniczne podczas jego pracy powodują zerwanie zawleczki. 

O tym rzadko kto pamięta....

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sześć sezonów bez zerwania, chociaż różne "wynalazki" zdarzało mi się testować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektroniczna zawleczka tylko dla producentów kotłów, wiem bo kiedyś chciałem kupić. Byl jednego roku taki groch z lokalnego składu , że potrafiło 5 razy na dobę zerwać. Od kiedy palę groszkiem z PGG ,zawleczka pozostaje cała.                                               

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem można w groszku znaleźć śrubę od szyn kolejowych. Tego zawleczka nie wytrzyma. :) Za to zdziwienie po wyjęciu tego dziadostwa bezcenne.

Co do elektronicznej zawleczki to nie ma problemu z zakupem https://www.kom-ster.pl/sklep/elektroniczna-zawleczka/elektroniczna-zawleczka-modul-do-podajnikow-detail

Edytowane przez clip2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jockey napisał:

Oczywiście wpływ na częstotliwość podawania dawki paliwa w Trybie Automatycznym ma jeszcze parametr Czas podawania w auto, którego zapomniałem wymienić w pośpiechu, za co serdecznie kolegów 

Jaki powinien być czas podawania w auto w rynnowym? 

Ktoś z zacnego grona profesjonalistów powinien zrobić film z przeglądem wszystkich funkcji skzp02 wraz z omówieniem jaki wpływ ma dany parametr na pracę kotła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w takim przypadku musiałby być czujnik obrotów, który by zasygnalizował brak ruchu podajnika. Idąc w odwrotnę stronę, zbyt częsta praca podajnika w porównaniu do powiedzmy 2 poprzednich godzin może świadczyć o zerwaniu zawleczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Oldek napisał:

zbyt częsta praca podajnika w porównaniu do powiedzmy 2 poprzednich godzin może świadczyć o zerwaniu zawleczki.

albo o pustym koszu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, clip2 napisał:

Czasem można w groszku znaleźć śrubę od szyn kolejowych. Tego zawleczka nie wytrzyma. :) Za to zdziwienie po wyjęciu tego dziadostwa bezcenne.

Co do elektronicznej zawleczki to nie ma problemu z zakupem https://www.kom-ster.pl/sklep/elektroniczna-zawleczka/elektroniczna-zawleczka-modul-do-podajnikow-detail

Przed trzema laty nie chcieli sprzedać, dostałem od nich wiadomość że są silniki o różnych mocach i nie gwarantują prawidlowego działania, dostarczają te zawleczki  tylko na konkretne zamówienie producentów kotłów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy w przypadku tłokowca regulacja korekty dawki paliwa cos wnosi czy lepiej korygowac paliwo kalorycznością 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.