Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze to wolał bym zeby wokół mnie wszyscy palili tym "nieekologicznym " i tanim pelletem z domieszkami pomielonych mebli   ,niż to co mam w tej chwili ,czyli same kopcące jak lokomotywy kopciuchy zasilane "ekologicznym " i w pełni legalnym opalem ,czyli węglem i  drewnem

Edytowane przez jurek72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, jameess napisał:

Dobry jesteś, oczami widzisz tablicę Mendelejewa zuch Ozi80 nie ma co.

Dzięki za słowa pochwały!

 

1 minutę temu, jurek72 napisał:

Szczerze to wolał bym zeby wokół mnie wszyscy palili tym "nieekologicznym " i tanim pelletem z domieszkami pomielonych mebli   ,niż to co mam w tej chwili ,czyli same kopcące kopciuchy "ekologicznym " opalem ,czyli węglem i  drewnem

Też racja. Jak u was wygląda to statystycznie? Wokół mnie w promieniu 100 metrów mam siedmiu sąsiadów. Trzech z nich dalej kopci, dwóch plus ja mamy pelet, a dwóch nowe piece z podajnikiem na ekogroszek. Czyli statystycznie trzech na ośmiu (37,5 %) dalej zasmradza okolicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ozi80 napisał:

Dzięki za słowa pochwały!

 

Też racja. Jak u was wygląda to statystycznie? Wokół mnie w promieniu 100 metrów mam siedmiu sąsiadów. Trzech z nich dalej kopci, dwóch plus ja mamy pelet, a dwóch nowe piece z podajnikiem na ekogroszek. Czyli statystycznie trzech na ośmiu (37,5 %) dalej zasmradza okolicę.

Tez bym tak chcial ,ale niestety w promieniu kilkuset metrów ,mam w zasadzie same kopciuchy i to jest taki "beton " ze jakby im nawet za darmo chcieli zakladać  kotły na pellet ,to by nie chcieli ,bo "drogo i dużo pali " .Wolą sobie "utylizować" węgiel i drewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jest uchwała antysmogowa i są deadline'y do kiedy MUSZĄ wymienić kotły. Wszystko zależy od tego kto ma jaki stary kocioł i jakiej klasy. Ale prędzej czy później czeka u nas to każdego, kto nie ma kotła klasy 5. Ja się tylko dziwię tym, którzy zmieniają kocioł węglowy na węglowy, ale z podajnikiem (ekogroszek). Jakby u nas był gazociąg albo ciepłociąg, to bym się nie zastanawiał. Ale LPG zakładał nie będę, więc został mi pelet. Gdy kupowałem peleciaka, to na fotowoltaikę i pompy ciepła mnie stać nie było, a dotacji wtedy żadnych ciekawych jeszcze nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, od 2 tygodni mam nowy piecyk bio compact fl II 12kw i nie mam zielonego pojęcia jak ustawić kocioł. Instalacja zrobiona na zaworze 4d i jednej pompie (c.o+c.w.u ) tryb pracy ręczny. Kocioł ustawiony na minimum (60°C) temperatura na c.o ustawiona na 30 °C a grzejniki gorące, w pokojach temp ok 24 °C zdecydowanie za dużo przez co otwieram okna i tracę ciepło. Podpowie ktoś co i jak ustawić ? Serwisant ma być dopiero po nowym roku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zrobisz zdjęcia instalacji to nikt Ci nikt nie pomoże.

@Ozi80 po 950zl to można kupić Lave poza sezonem. Bo właśnie wtedy kupuje się pelet a jak ktoś jest jeleń..... to przepłaca w sezonie. Są strony tak jak np. pellecik.pl gdzie masz pewny, dobry pellet po 700zl brutto oficjalnie w sklepie. Trzeba szukać. Ja szukałem i testowałem w zeszłym sezonie, teraz wziąłem z tego samego miejsca i mam gwarancję tej samej ceny na przełomie kwietnia/maja 2020.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

34 minuty temu, eliks napisał:

 

@Ozi80 po 950zl to można kupić Lave poza sezonem. Bo właśnie wtedy kupuje się pelet a jak ktoś jest jeleń..... to przepłaca w sezonie.

A jaką nazwą zwierzęcia nazwać tego, kto nie bierze pod uwagę faktu, że nie wszyscy mają gdzie trzymać 7-8 ton peletu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto mówi o 7-8 tonach? Tyle palisz w ciągu sezonu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Tyle palę w ciągu sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak na ten metraż palisz bardzo dużo. Ja mam chatkę mniejszą bo ogrzewam 150m2 ale mam wydzielone pomieszczenie 12m2 na pellet. 6 ton tam zmieszczę i to ładnie na paletach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trener40 tak, siłownik jest podłączony do kotła. Wygasilem kocioł, zrobiłem test silownika, działa (zamyka /otwiera ). Po odpaleniu kotła nastawiam 45°C na grzejniki i siłownik ani drgnie 

Edytowane przez Karolpele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest obecnie wyświetlana temp zasilania na sterowniku. Nie chodzi o ustawienia , ale o to co czujnik zczytuje i wyświetla na sterowniku. 

P. S. 

8 ton to mam na trzy sezony , albo i dłużej ;). , ale też mniej ogrzewam. 

@eliks weź pod uwagę, że u kolegi Oziego jest 7 osób... Samo CWU generuje duże koszty... 

Edytowane przez Trener40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik touch v2.118 TE. Nie wiem do końca gdzie zobaczyć jaka temperaturę sczytuje czujnik, ale wydaje mi się, że to jest to 

15777329247068504826812695014815.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolpele

  Musisz wejść w menu Ogrzewanie/Serwis/Czujnik C.o. - i zaznaczyć Tak

masz nie aktywowany czujnik c.o.  nie widzi Ci siłownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest tak, że czujnik nie ma aktywacji, to kto dał ciała i nie przeczytał instrukcji .. Pan magik monter :)  Skoro zamontował i nie sprawdził czy wszystko działa, to lipa z takiego fachmana. No chyba, że kolega sam montował kocioł. 

 

Edytowane przez Trener40
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Trener40 napisał:

@eliks weź pod uwagę, że u kolegi Oziego jest 7 osób... Samo CWU generuje duże koszty... 

Do tego przewymiarowany kocioł i względnie duża, a przede wszystkim stała temperatura w domu (około 23,5 stopnia w dzień).

W tym sezonie ogrzewam już trzy piętra, bo i do piwnicy dałem grzejnik. W następnym sezonie będę ogrzewał cztery piętra, bo mam nadzieję, że poddasze w końcu będzie gotowe. Wtedy to już de facto będę ogrzewał 360 m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Grzechotnik napisał:

Karolpele

  Musisz wejść w menu Ogrzewanie/Serwis/Czujnik C.o. - i zaznaczyć Tak

masz nie aktywowany czujnik c.o.  nie widzi Ci siłown

Faktycznie było przestawione, dzięki za pomoc, należy się dobre piwko :). Kocioł montowala firma, więc myślę ,że to tylko czysty przypadek, dzięki jeszcze raz za pomoc i pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, siłownik już działa automatycznie, piec wszedł w tryb podtrzymania, na grzejniki ustawiłem 45°C(na termometrze obok czujnika jest 45°C) a grzejniki mają max 25°C. Powoli staje się to irytujące :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pompka pompuje ciepło do grzejników?

A nie są grzejniki zapowietrzone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.