Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

@Gang  tak, w DBio jest fireblast 2 oraz Touch i wymiennik też inny, kumpel ma  Draco D Bio 22  na jakieś 300 m2 podłogi od zeszłego sezonu i przed świętami z nim rozmawiałem i mówił, że nie ma żadnych zastrzeżeń co do kotła, palnika, spalania etc. Instalację ma 4d + przewał 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2020 o 19:33, makrela napisał:

@Gang  tak, w DBio jest fireblast 2 oraz Touch i wymiennik też inny, kumpel ma  Draco D Bio 22  na jakieś 300 m2 podłogi od zeszłego sezonu i przed świętami z nim rozmawiałem i mówił, że nie ma żadnych zastrzeżeń co do kotła, palnika, spalania etc. Instalację ma 4d + przewał 

A ile tak spala na dzień przy 300m2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dzień spalanie ma rzędu 25kg około, ale nie liczy dokładnie, ma zamontowany regulator ciągu kominowego, mówi że dla niego jest okej, w szczególności, że nie ma praktycznie żadnej obslugi i nic się nie dzieje z kotłem więc ogółem zadowolony chłop (jak z żoną to nie wiem;P)

Z tego co przestudiowałem stronę to wygląda na to że jest to kociołek na wymienniku Draco Bio D z touchem i nowym palnikiem w standardzie ale w nowej odsłonie. Mi przypomina lodówkę, swoją drogą nawet nie wiedziałem o tym modelu ale całkiem fajnie wygląda 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w Draco Bio 35 jest woda? Tylko w tych rurach fi 70x5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedokładnie zadane pytanie, ale jak to się mówi - nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi ;)

To że w ścianach jest woda, to się domyślam, choćby dlatego że są grube, no i gdzieś ta woda z/do obwodu poprzez króćce leci (tylna ściana). Chodziło mi bardziej o wnętrze. Choćby o ten element zaznaczony na zdjęciu. 

Zastanawiałem się jeszcze nad tymi rurami fi 63,5x5, gdzie mam zawirowywacze, ale wokół nich pewnie też jest woda?

20200109_211648.jpg

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2020 o 14:57, Gregory2203 napisał:

A ile tak spala na dzień przy 300m2 ?

 

W dniu 8.01.2020 o 21:27, makrela napisał:

na dzień spalanie ma rzędu 25kg około, ale nie liczy dokładnie,

Witam.

Na dzień to już wiem, a na noc to ile???

Pozdrawiam. YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

21kg syfu na dobę teraz... ostatnio..... bo dzisiaj nie wiem .....pogniewałem się na niego.....

YARO.

 

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pozwolę sobie zapytać o jedną rzecz. Czy mieliście kiedyś problem z jasnością płomienia w palniku? Podczas modulacji jasnośc strasznie skacze, od 5 do 120 i tak ciągle skacze. Nie wiem czy to może rozregulowana fotokomórka?  Piec się grzeje do zadanej temperatury. Ostatnio rozkręcałem palnik i czyściłem dokładnie z drobinek odkurzaczem.

tekla draco bio compact 12 kw. 

Nadmienię, że nie zmieniałem dostawcy pelletu ale od jakiegoś czasu w komorze spalania aż się świeci na ściankach. Być może dodali do ostatniej partii więcej żywicy. 

Czy mial ktoś podobny problem?

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem pobawić się różnymi ustawieniami modulacji pieca, przypomnę ze mam draco bio compakt 10KW ze sterownikiem Touch.

Każde ustawienie testowałem 4 dni a więc:

-test nr1

 moc palnika ustawiona  min 30% max 100% + podtrzymanie (Pauza na 1 godz 5% mocy) wynik spalania na poziomie 18-19kg doba.

test nr2

moc palnika min 30% max 100% piecyk chodził sobie przeważnie z min mocą  2-3 wygaszenia w ciągu doby, spalanie na poziomie 17-18kg doba.

test nr3

moc palnika min 55% max 100% praca kotła od 1do 2 godz potem wygaszenie i postój od 1godz do 2godz średnio 1,5 godz, 8 wygaszeń w ciągu doby, spalanie 15-17kg doba.

Dodam że temperatury jakie panowały na zewnątrz podczas całego testu były podobne, plus w ciągu dnia minus wieczorem.

Byłem przekonany że w podtrzymaniu kocioł zużyje mniej opału bo przecież w Pauzie 5% mocy pellet  prawie się nie sypał do palnika, a po przejściu w modulację kocioł nie musiał się na nowo czyścić ani rozpalać.  Za to jestem totalnie zaskoczony tym że w teście nr 3 kocioł spalał najmniej.

Odniosę się też co do zasadności stosowania ZAWIROWYWACZY w wymienniku, miałem je wsadzone od tamtego sezonu aż do teraz, owszem temperatura spalin spadła o 20C natomiast z tego co zauważyłem spalanie wcale nie spadło  a dodatkowo cały popiół zostaje właśnie na nich przez co wymiennik trzeba często czyścic czyli raz w tygodniu.

Teraz jak je wywaliłem to temp spalin oczywiście wzrosła ale po pierwsze kocioł dużo szybciej się nagrzewa a na wymienniku po tygodniu prawie nie ma popiołu, więc puki co nie mam ich zamiaru z powrotem wsadzać do wymiennika.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wilczefscy napisał:

Witam, pozwolę sobie zapytać o jedną rzecz. Czy mieliście kiedyś problem z jasnością płomienia w palniku? Podczas modulacji jasnośc strasznie skacze, od 5 do 120 i tak ciągle skacze. Nie wiem czy to może rozregulowana fotokomórka?  Piec się grzeje do zadanej temperatury. Ostatnio rozkręcałem palnik i czyściłem dokładnie z drobinek odkurzaczem.

tekla draco bio compact 12 kw. 

Nadmienię, że nie zmieniałem dostawcy pelletu ale od jakiegoś czasu w komorze spalania aż się świeci na ściankach. Być może dodali do ostatniej partii więcej żywicy. 

Czy mial ktoś podobny problem?

Pozdro.

Nie przywiązywałbym zbyt dużej wagi do  tych wskazań.U mnie od samego początku jest to samo i nic złego się nie dzieje.Jasność płomienia potrzebna jest przede wszystkim do rozpalania,wygaszania i ewentualnego wyłączenia palnika z powodu braku paliwa.Jeżeli w trakcie pracy kotła są skoki jasności płomienia to uważam że jest to normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Generalnie niczym złym się nie objawia. Jednak serwisant,  który piec odpalał mówił ze światło podczas modulacji powinno być około 200 a minimum 100. będzie u mnie za tydzień na przeglądzie to może mi to objaśni 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nie przy dużym podawaniu 2.4 jak w książce po wrażeniu co jakiś czas był błąd palnika właśnie z powodu braku ognia. Zmniejszyłem podawanie na 2 i jest spokój. Jak nie masz błędów to luzik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam 2.2 

zauważyłem jednak jedną rzecz. w draco bio compact palnik jest na drzwiach. podczas rozpalania (chyba) wysuwa sie grzałka (okrągły jakby ring na trzpieniu) i od jakiegoś czasu słychać zawiechę jakby jakiś silniczek chciał zakręcić i się wiesza. Wcześniej ta grzałka była schowana zaraz za ślimakiem palnija a teraz jest w jego polowie. może ta grzałka się "zapiekła" nie chowa się przez co piec ma większy problem z wywaleniem popiołu z palnika przed każdą kolejną modulacja. jak wyczyszczę ręcznie to jest spokoj na dzien lub dwa. 

Rozkęcaliście kiedyś palnik do takiego stopnia, żeby demontować grzałkę?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałka jest nieruchoma, ten pierścień to mechanizm czyszczący. Przesuwa się przed każdym rozpaleniem w momencie gdy wentylator pracuje na 100%. Widocznie u ciebie coś się zacieło i nie pracuje. Wezwij serwis bo jak ci nad grzałką zalega popiół to rozpalanie staje się na tyle długie zanim pojawi się płomień że może Ci się poprostu przepalić grzałka. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, nie chciałem sam przy tym grzebać bo jeszcze coś przestawię. Serwis będzie ale dopiero w piatek i do tego czasu zostaje mi pójść raz dziennie wyszorować palnik z popiołu. Przynajmniej mam namierzoną przyczynę. Dzięki za szybką odpowiedź.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa , że jestem po naprawie mechanizmu czyszczącego.

Żeby to zrobić należy:

-odłączyć zasilanie

-zdjąć obudowę palnika

-odkręcić śrubę łączącą trzpień ( śruba po prawej stronie na zdjęciu)

-wyciągnąć trzpień z ringiem od strony palnika

-przeczyścić otwory przez które wysuwa się trzpień (z czasem zbiera się tam nagar)

W moim przypadku źle działający mechanizm doprowadził do wygięcia trzpienia....musiałem go prostować.

Sprawdź czy u Ciebie nie są poluzowane te dwie śruby , może wystarczy je tylko dokręcić ( przed dokręceniem ustawić tą blachę łączącą tłok z trzpieniem pod kątem 90 stopni)

IMG_20200112_122701_LI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.