Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

No więc wszystko jest ok. O co pytasz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak minie czas maksymalnej pracy palnika, to wygasza się i od razu rozpala nie patrząc na histerezę rozpalania. Przed chwilą to pisałem.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z piecem Tekla bio compact 12 kW. Od czasu zasypania nowa partią peletu piec nie osiąga zadanej temperatury. Dobija max do 48 stopni i spada. I tak w kółko. Praktycznie nie wyłącza się i pracuje ciągle. Temperatura rośnie bardzo powoli, woda też się grzeje bardzo powoli. Wcześniej nie bylo takiego problemu. Czyszczony regularnie. Ustawienia takie jak na zdjęciu. Może ktoś coś podpowie?Sterownik estyma touch, brak sterownika pokojowego

IMG_20200117_120747.jpg

IMG_20200117_120832.jpg

received_170465814175634.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększ czas podawania, którego na zdjęciach nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc dmuchawy dość słaba u mnie zaczyna się od 35 a kończy na 63 przy 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Grzesiek2006 napisał:

Witam. Mam problem z piecem Tekla bio compact 12 kW. Od czasu zasypania nowa partią peletu piec nie osiąga zadanej temperatury. Dobija max do 48 stopni i spada. I tak w kółko. Praktycznie nie wyłącza się i pracuje ciągle. Temperatura rośnie bardzo powoli, woda też się grzeje bardzo powoli. Wcześniej nie bylo takiego problemu. Czyszczony regularnie. Ustawienia takie jak na zdjęciu. Może ktoś coś podpowie?Sterownik estyma touch, brak sterownika pokojowego

IMG_20200117_120747.jpg

IMG_20200117_120832.jpg

received_170465814175634.jpeg

Czyli podawanie max? 

received_220867175586328.jpeg

Edytowane przez Grzesiek2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ozi80 napisał:

No ale jak minie czas maksymalnej pracy palnika, to wygasza się i od razu rozpala nie patrząc na histerezę rozpalania. Przed chwilą to pisałem.

Chodzi o to, ze piec spokojnie osiąga zadaną temperaturę przed końcem maksymalnego czasu pracy. A jak osiąga to powinien wygasić płomień i rozpalic na nowo dopiero, gdy temperatura spadnie o histerezę (u mnie 10 stopni - fabrycznie) a nie ciągle 'biegać' Do tej pory tak było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Grzesiek2006 napisał:

Nie właśnie wychodził worek na dobę  3 grzejniki i drabinką w lazięce

To trochę dużo, ja mam 100 m2 i podawanie przy obecnych temperaturach to 2.0 (w draco bio compact) co 19 sekund. Powietrze minimum mam 20% i daje rade. jak jest duży mróz (ostatni w lutym 2019) to zwiększam na 2.3 a serwisant też doradził mi by ciut obniżyć krzywe grzewcze (pod warunkiem posiadania czujnika pokojowego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wilczefscy napisał:

A jak osiąga to powinien wygasić płomień 

Nie. Wygasić powinien nie wtedy, gdy osiąga zadaną, tylko wtedy gdy przekroczy zadaną o histerezę wygaszania. Są dwie histerezy: wygaszania i rozpalania. Na ile masz obie ustawione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzesiek2006 napisał:

25 kg na dobę przy 60 merowym mieszkaniu to dobry wynik? 

A jesteś pewny, że teraz tyle ci spala? Liczyłeś worki, czy patrzysz na licznik? Z tego co piszesz, to tego nowego peletu dużo mniej ci sypie w tym samym okresie czasu, niż tego starego. Tak więc logiczne że licznik będzie wtedy zawyżał. No chyba że skorygowałeś w ustawieniach wydajność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Ozi80 napisał:

Nie. Wygasić powinien nie wtedy, gdy osiąga zadaną, tylko wtedy gdy przekroczy zadaną o histerezę wygaszania. Są dwie histerezy: wygaszania i rozpalania. Na ile masz obie ustawione?

W ustawieniach mam jedną histerezę, która mówi o tym, że "wartość, o którą musi się zmniejszyć temperatura kotla by nastąpiło uruchomienie palnika" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli masz sterownik Slim, a nie Touch?

W takim razie histereza wygaszania wynosi 5 stopni. Jeśli masz zadaną 70 stopni, to wygaszanie rozpocznie się po przekroczeniu 75 stopni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ozi80 napisał:

Aha czyli masz sterownik Slim, a nie Touch?

W takim razie histereza wygaszania wynosi 5 stopni. Jeśli masz zadaną 70 stopni, to wygaszanie rozpocznie się po przekroczeniu 75 stopni. 

Tak, Slim. Tej histerezy zmienić się nie da, nie ma o niej info w ustawieniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. W Slimie jest na sztywno 5 stopni. Zmieniać ją można w Touch.

Ile masz temperaturę zadaną kotła? I przede wszystkim masz tryb kotła ciągły czy auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Ozi80 napisał:

A jesteś pewny, że teraz tyle ci spala? Liczyłeś worki, czy patrzysz na licznik? Z tego co piszesz, to tego nowego peletu dużo mniej ci sypie w tym samym okresie czasu, niż tego starego. Tak więc logiczne że licznik będzie wtedy zawyżał. No chyba że skorygowałeś w ustawieniach wydajność.

Tak liczę worki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Grzesiek2006 napisał:

Tak liczę worki 

Podnieś podawanie, bo paradoksalnie przy zbyt niskim podawaniu peletu, sumarycznie więcej go spala. Bo jak za mało go sypie, to moc kotła za mała i zamiast ogrzewać grzejniki, to z ledwością ogrzewa sam siebie. Przez to sypie i sypie, a efekt w postaci ciepłego mieszkania, średni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wilczefscy napisał:

60 mam zadaną kotła w sumie od początku. tryb pracy ciagły i to też mam ustawione od samego początku.

No to wracamy do początku. Temperatura kotła ci przekracza 65 stopni, a mimo to nie rozpoczyna się wygaszanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no teraz jestem w kropce bo nie przekracza 65. nie wiedziałem o tej histerezie 5 stopni.. dlaczego nie dobija? zwiększę odrobinę podawanie i poobserwuję. Dzięki za podpowiedz.

Nurtująca jest jedna rzecz tylko. Skoro wygasi się po przekroczonym zadanym czasie pracy i ma np 59 stopni i od razu się rozpala, dlaczego w tym momencie nie sugeruje się histerezą? Czy komp ma sygnał, ze kocioł nie osiagnął zadanej temperatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też wyżej pisałem. Jak wygasi się nie z powodu przekroczenia temperatury zadanej o histerezę wygaszania, tylko z innego powodu:

1. Przekroczenia czasu maksymalnej pracy palnika.

2. Spadku wartości foto poniżej ustawionego progu.

... to rozpalanie rozpocznie się od razu po wygaszeniu. Nie czeka na spadek temperatury kotła poniżej histerezy rozpalania.

Ad.2. Tutaj nawet nie rozpoczyna wygaszania, tylko od razu ponawia rozpalanie.

Nie wiem, który z tych dwóch przypadków ma miejsce u ciebie, ale w obu przypadkach rozwiazaniem jest zwiększenie podawania.

Cóż tak dusicie te swoje kotły na zbyt niskiej mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.