Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wie może ktoś jak ustawić pompki na podlogowke jaka moc i jakie przepływy mają być bo jestem ciemny z tego z góry dziękuję 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze jedno pytanie a z jakiego powodu nie załącza się pompa aby poszło na grzejniki? Na terowniku pokazuje że grzeje sterownik estyma igneo touch. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz włączony priorytet na grzanie wody w bojlerze, to dopiero jak ją zagrzeje włączy się pompa na CO tak jest u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za fachową pomoc. Pozdrawiam 

 

W dniu 27.09.2019 o 21:01, matrix3078 napisał:

Jak masz włączony priorytet na grzanie wody w bojlerze, to dopiero jak ją zagrzeje włączy się pompa na CO tak jest u mnie.

W dniu 24.09.2019 o 21:10, mrekzo napisał:

Skoro nie grzeje to masz zapewne w menu CO serwis ustawione max temp zew.  pomp poniżej  aktualnych temperatur na zewnątrz 

W dniu 27.09.2019 o 21:01, matrix3078 napisał:

Jak masz włączony priorytet na grzanie wody w bojlerze, to dopiero jak ją zagrzeje włączy się pompa na CO tak jest u mnie.

 

 

Edytowane przez Ryszard
Połączenie postów - własne posty można edytować do 1 godziny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto dokładać czujnik pokojowy, jeżeli obiegu i grzania pilnuje inny termostat?
Piec swoje, a zawory od wody otwieranie i zamykane są niezależnie.
Czy CTZ i CTP-1 to to samo w innej obudowie?
To nie jest tylko termistor NTC 10K? któryś konkretnie ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gang napisał:

Czy CTZ i CTP-1 to to samo w innej obudowie?
To nie jest tylko termistor NTC 10K? któryś konkretnie ? ;)

Tak to są czujniki NTC10K, wszystkie tylko w różnych obudowach. Wystarczy spojrzeć na specyfikację. 

15699931778853274735162880867788.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zaczyna się sezon grzewczy więc forum powoli tez się zapełnia.Będzie to mój drugi sezon i mam pytanie bo po prostu nie pamiętam jak to było poprzedniej zimy.Nie mam podłączonego żadnego czujnika.Ani pokojowego ani pogodowego.Temperaturę na CO ustawiam na sterowniku ręcznie (Tco zadana ręcznie).Ustawiłem 40 st. na CO a na kotle w automacie 50 st.Chodzi mi o to że po przekroczeniu tych 40 st. na CO palnik nadal pracował aż temp. na kotle wzrosła do 55 st.Wtedy palnik się wyłączył.Ok to rozumiem.Nie rozumiem natomiast dlaczego palnik nie zareagował na przekroczenie temp 40 st na CO tylko pracował nadal,pompka od CO nadal pompowała ciepłą wodę w układ,chociaż na CO było już 45 st.Przecież ustawiłem 40 st.I w drugą stronę.Teraz temp CO i kotła spada.Temp. CO to 34 st,natomiast kotła to 36 st.Dlaczego palnik nie załączy się gdy temp. CO spadnie poniżej tych 40 st tylko załączy się dopiero wtedy gdy temp na kotle spadnie o ustawioną histerezę (15 st)?Generalnie chodzi mi o to dlaczego palnik reaguje na temp. kotła a nie reaguje na temp.CO?Jeżeli nie reaguje na Tco zadaną ręcznie to po co jest w ogóle ta wartość na sterowniku.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gonzo19 napisał:

Bo Twoja instalacja nie posiada żadnej automatyki.

Dzięki za odpowiedź tylko nie bardzo rozumiem...jak to nie posiada żadnej automatyki?Czy chodzi ci o to że gdybym miał przynajmniej czujnik pokojowy,to priorytetem dla palnika " byłaby temp. na czujniku pokojowym a nie  temp. kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik pokojowy to nie, ale termostat pokojowy juz tak. Wtedy odpowiednio programując sterownik piec brałby pod uwage temp. pokojowa a nie pieca. Masz niesterowalny zawór 4D(bez siłownika) taniej, ale bez jakiejkolwiek funkcjonalności. Na dzisiaj masz tylko dwie funkcje sterowalne. pierwsza to zadana temp na kotle a druga sterowanie poszczególnymi grzejnikami pod warunkiem, ze posiadasz na nich głowice termostatyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem.Zawór 4D mam z siłownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym kotle zawór 4D z siłownikiem był nie zbędny w celu otrzymania 10-letniej gwarancji na wymienniki (chociaż są żeliwne).A pilnuje i temp. powrotu i temp. na grzejnikach,a także podaje wodę do bojlera w momencie gdy jest podgrzewana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego się nie da?W zależności jakie są potrzeby,to przekręca się sam.Jeżeli na przykład w momencie jak idzie ciepło na grzejniki,załączy się podgrzewanie CWU bo akurat temp. CWU spadła o histerezę,to siłownik przekręci się tak,żeby ciepła woda z kotła popłynęła też do bojlera.Jak nagrzeje się bojler,to z powrotem otworzy się bardziej na grzejniki itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okman, nagrzana woda z kotła do bojlera CWU przechodzi u Ciebie przez zawór 4D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry.Nagrzana woda z kotła do bojlera nie przechodzi przez zawór 4D.Nie wiem dlaczego tak napisałem.Panowie,chyba jednak muszę sobie sprawić regulator/czujnik pokojowy bezprzewodowy.Wstrzymywałem się z nim bo w salonie mam kominek i zimą zawsze go odpalamy oprócz centralnego.A dolne piętro to tylko salon i sypialnia.Ten kominek bardzo dobrze dogrzewa.I gdybym postawił taki regulator w salonie to po ustawieniu temp w pomieszczeniu na przykład na 22 st. palnik wyłączyłby się bo w salonie te 22 stopnie szybciej byłyby osiągnięte poprzez dogrzewanie kominkiem niż w innych pomieszczeniach,i tam temperatura byłaby dużo niższa.Ale pomyślałem że regulator postawie w sypialni a w salonie (jak będzie za ciepło) to przykręcę kaloryfery.Chyba tak będzie najlepiej prawda?I teraz jeszcze jedno pytanie.Jaki regulator pokojowy bezprzewodowy polecacie do Slima?

W cenniku Tekli są w ofercie regulatory pokojowe Nano One.Nie wiem czy ze  Slimem będzie taki regulator współpracował.

 https://www.teklakotly.pl/media/transfer/doc/cennik_20_05_2019_4.pdf

I sam regulator tylko nie jest napisane czy jest bezprzewodowy:

http://shop.compit.pl/termostaty-pokojowe-panele-pomieszczeniowe/76-modul-nano-one.html

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jak działałoby to w praktyce?O ile wiem na czym polega działanie głowicy termostatycznej (tak mi się wydaje że wiem),to co dałaby stała pompa?Co to znaczy stała pompa?Tak na marginesie Mrekzo to jesteś kolejnym użytkownikiem który przewymiarował kocioł.Oczywiście mnie też do tych osób trzeba zaliczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.