Skocz do zawartości

matrix3078

Stały forumowicz
  • Postów

    133
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O matrix3078

  • Urodziny 17.05.1978

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Dom nowy parterowy bez podpiwniczenia z poddaszem użytkowym, powierzchnia całkowita 175m2, ściany beton komórkowy 24+15cm styropianu, podłoga 12cm styro , dach ocieplony termolock-em 3x4cm.
  • Instalacja
    Instalacja na sprzęgle hydraulicznym + zaw.3D z siłownikiem na podłogę. Pompa kotłowa na ochronie powrotu. Parter ogrzewanie podłogowe+ drabinka w łazience ( razem 90m2), poddasze 4 grzejniki panelowe z termostatami elektronicznymi (70m2)
  • Kocioł
    Tekla Draco Bio Compact 12KW sterownik Igneo Touch

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    śląsk
  • Zainteresowania
    Motoryzacja, modelarstwo

Ostatnie wizyty

451 wyświetleń profilu

Osiągnięcia matrix3078

Entuzjasta

Entuzjasta (6/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

4

Reputacja

  1. Dla mnie to całe ogrzewanie podłogowe nie działa tak jak bym sobie tego życzył, chciałbym żeby podłoga była ciepła chodząc po niej ale przy 22C w domu to raczej niemożliwe. Owszem nie jest zimna ale i nie jest ciepła no chyba że ustawił bym w domu 25 ale jest to temperatura nie do zaakceptowania dla mnie. Ostatnio byłem u znajomych gdzie mają ogrzewanie podłogowe tylko w łazienkach i kuchni i właśnie w kuchni była podłoga wręcz gorąca oczywiście dla mnie to lekka przesada i po 1 godz czułem dyskomfort w stopy. Wydaje mi się że w nowym domu gdzie zapotrzebowanie na ciepło jest małe trzeba się pogodzić z tym że podłogówka nie będzie potrzebowała dużej temperatury zasilania wody dla utrzymania 22C-23C w pomieszczeniach.
  2. Tak to działa przy stałej pompie, żeby zadana temperatura w pomieszczeniu nie wzrastała sterownik wylicza że np w danym momencie dla utrzymania 22C w pomieszczeniu musi wpuścić 21 w obieg CO. Oczywiście tylko w teorii ponieważ powrót z podłogówki ma zazwyczaj wyższą temperaturę więc po jakimś czasie przebija temperaturę w pomieszczeniu i pompa się wyłącza.
  3. Ja kupowałem pellet latem po 650 zł. za tonę teraz jest po 1100zł. i jeszcze trzeba czekać dwa tygodnie na dostawę. Coraz bardziej się zastanawiam nad PC.
  4. Dzięki Ozi80 właśnie miałem źle ustawioną pompę CO w ogrzewaniu na 24C, sterownik wyliczał na 21C i pompa się wyłączała. Musiałem przez pomyłkę przestawić ten parametr, Touch jest bardzo czuły na dotyk teraz mam na 20C i jest git:)
  5. Panowie, u mnie pojawił się problem ze stałą pompą na podłogówce mianowicie trzy sezony działało to u mnie normalnie czyli nawet jak dogrzało do zadanych 22,5 C pompa się nie wyłączała tylko cały czas pompowała na podłogę wodę, oczywiście zawór mieszający zmniejszał temp wody na podłogówkę żeby nie przegrzewać pomieszczeń. Natomiast teraz po dogrzaniu do 22,5C pompa się wyłącza i czeka aż temp spadnie poniżej. Od razu powiem że histerezę mam ustawioną na 0, pompę na stałą i mimo tego pompa się wyłącza. Po drodze przez te trzy sezony kilka razy aktualizowałem sterownik TOUCH może tu jest jakiś problem z softem.( v2.145 TE).
  6. U mnie w pierwszym sezonie ogrzewając 90m2 powierzchni spalałem przy podobnych temp. na zewnątrz między 15-20 kg na dobę, w tym sezonie doszło mi dodatkowe 75m2 poddasza (łącznie 165m2) spalanie waha się miedzy 18-23 kg na dobę. Obawiałem się większego spalania ale zostałem mile zaskoczony. Co do czyszczenia samego kotła to faktycznie jest denerwujące, trzeba się naprawdę postarać żeby kotłownia była czysta. W przyszłości będę myślał nad FV+PC albo gaz jak go podciągną, puki co muszę się męczyć z tym co mam.
  7. Ruszt to jest ta rura z nacięciami w środku, jak ja źle przykręcisz do palnika (ma być więcej nacięć na dole) to będzie ci łapał błąd. Ja się kiedyś pomyliłem i mi wywalało błąd brak ognia/opału.
  8. Własnie odpaliłem Vide neta i nareszcie widzę ile idzie na podłogę stopni.
  9. Potwierdzam sprzęgło hydrauliczne, pompa kotłowa i zawór 3d wszystko działa jak należy.
  10. Ja miałem to samo mechanizm wysuwał się tylko 2 cm, rozebrałem wyczyściłem trzpień ( oczywiście wyprostowałem), nasmarowałem go smarem miedzianym i jak na razie działa bezproblemowo. Aha nie zapomnij dobrze wycentrować pierścienia zgarniającego w rurze palnika, żeby się nie ocierał o ścianki. Ozi a chciałbyś czekać na serwis 2 tyg? a może i więcej to jest pierdoła do zrobienia.
  11. Postanowiłem pobawić się różnymi ustawieniami modulacji pieca, przypomnę ze mam draco bio compakt 10KW ze sterownikiem Touch. Każde ustawienie testowałem 4 dni a więc: -test nr1 moc palnika ustawiona min 30% max 100% + podtrzymanie (Pauza na 1 godz 5% mocy) wynik spalania na poziomie 18-19kg doba. test nr2 moc palnika min 30% max 100% piecyk chodził sobie przeważnie z min mocą 2-3 wygaszenia w ciągu doby, spalanie na poziomie 17-18kg doba. test nr3 moc palnika min 55% max 100% praca kotła od 1do 2 godz potem wygaszenie i postój od 1godz do 2godz średnio 1,5 godz, 8 wygaszeń w ciągu doby, spalanie 15-17kg doba. Dodam że temperatury jakie panowały na zewnątrz podczas całego testu były podobne, plus w ciągu dnia minus wieczorem. Byłem przekonany że w podtrzymaniu kocioł zużyje mniej opału bo przecież w Pauzie 5% mocy pellet prawie się nie sypał do palnika, a po przejściu w modulację kocioł nie musiał się na nowo czyścić ani rozpalać. Za to jestem totalnie zaskoczony tym że w teście nr 3 kocioł spalał najmniej. Odniosę się też co do zasadności stosowania ZAWIROWYWACZY w wymienniku, miałem je wsadzone od tamtego sezonu aż do teraz, owszem temperatura spalin spadła o 20C natomiast z tego co zauważyłem spalanie wcale nie spadło a dodatkowo cały popiół zostaje właśnie na nich przez co wymiennik trzeba często czyścic czyli raz w tygodniu. Teraz jak je wywaliłem to temp spalin oczywiście wzrosła ale po pierwsze kocioł dużo szybciej się nagrzewa a na wymienniku po tygodniu prawie nie ma popiołu, więc puki co nie mam ich zamiaru z powrotem wsadzać do wymiennika.
  12. A ja ci kolego powiem żeby ten hydraulik wykonawca tej całej instalacji zdemontował ten zawór 4D i wsadził sobie w d..ę a założył ci zawór 3D. plus sprzęgło hydrauliczne i pompę kotłową. A tak na marginesie we wcześniejszych postach pisałem że mam problem z zatrzymującym się wentylatorem w czasie modulacji, muszę powiedzieć że po zmianie na nowy SOFT problem ustał( chyba) a dodatkowo przy przejściu z PAUZY w modulację na chwilę włącza się grzałka a potem przechodzi w rozżarzanie i dopiero modulację. Zauważyłem to dzisiaj przypadkowo przy dosypywaniu pelletu do zbiornika a potem drugi raz na VIDE ROOM-ie. ( na starym SOFCIE tego nie było i pojawiały mi się alarmy BRAK OGNIA OPAŁU). Tylko że ta całe podtrzymanie (PAUZA) nie wpływa niestety na mniejsze spalanie wręcz mam wrażenie że kocioł pali więcej niż gdyby mi się wygaszał i ponownie rozpalał.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.