Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ten beton z przodu tez wychodzi.

Jak nowy to pewno podklejony.

Powinien wysunąć się w kierunku drzwiczek.

Ja u siebie wyciągałem i za nim zamontowałem blachę żeliwną z niższym otworem wlotowym do pierwszej komory.

Możliwe,że do tyłu w kierunku wymiennika też pojdzie po wcześniejszym demontażu całej ceramiki.

Nie próbowałem.

Mam 12-14kW z 2018 roku.

Omek Twoj piec jakiej mocy jest?

15378586131055017662681245062520.jpg

Edytowane przez Felek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można. zamówiłem komplet włącznie z blachą (przegrodą). Przyszło kurierem. Koszt - z kurierem - coś ok. 230pln (o ile pamiętam)

Może być nawet przedpłata.

Edytowane przez MaaGdA
uzupełnienie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary to

Od przodu przegroda betonowa ma szer.29 wys.14 i 5cm.grubości.

Palnik wirowy szer.23 wys.12 a reszta jest tam wyłożona cegłami szamotowymi o standardowych wymiarach oczywiście niektóre są odpowiednio przycinane.

Z tego co wiem to jak najbardziej producent ma w sprzedaży pojedyńcze elementy do swoich kotłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś próba palenia pelletem,wiadro kostki sosnowej i 15 kg pelletu i pełny kocioł się zrobił,ale mam szamotki po bokach i na dole ,więc 40litrów wchodzi opału,zimna noc przede mną to się chyba nie zagotuję w chałupie ,a próbuję bo u mnie jest producent za 660 tona,wiem że 2x drożej od kostki sosnowej i bukowej ,ale jakby miało dłużej trzymać to od święta na eko mogę popalić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj robiłem drugie palenie trocinami co nazbierałem spod piły stołowej(cyrkularki).

Oczywiscie startowałem z kilku szczypek i pare kawałków drewien i jak załapało to zasypałem trocinami.

Za pierwszym paleniem było OK.

Ale dzisiaj dodałem zamiast drewien kostke brykietu dębową uprzednio rozdrobnioną(cala ma 20/10/8).

Na plus wyszło palenie pierwsze z drewnami.

Czysto,bezzapachowo i bez dymu.

Brykiet jednak mi nie podszedł bo czuc go było prawie cały czas(możliwe,że ja coś źle robiłem).

Trociny pozytywnie mnie zaskoczyły i główkuje teraz co by zrobić żeby przez ruszta tyle nie przelatywało.

Miało by to i zastosowanie do pelletu też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......Panowie porażka totalna ,zawaliło palnik i prawie się nie pali,dałem dupy,dobrze że tylko 3 worki na próbę wziąłem ,jednak węgiel mi zostanie na mrozy brać

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellet cięższy od trocin to i bardziej się obsypywał na dół.

Właśnie ten dozownik by się może przydał co by pellet z całej komory zasypowej nie napierał na ruszta tylko przez jakiejś pomniejszone przejście.

Mam wstępny pomysł na to coś he ale musze jeszcze pooglądać dozowniki do koncentratu do karmienia świnek....

Tam ładnie koncentrat zsypuje się i wypełnia wyjedzone ubytki paszy a granulacja bardzo podobna do pelletu.

Edytowane przez Felek2
Dodanie info...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maronka jest na YT filmik jak gościu pali w MPM ie peletem - tyle że przed palnikiem w odlegałosci ok 3-4cm ma wsadzoną blache - tak że nie zatyka palnika a nasypuje sie nań delikatnie.

Dzis próbowałem 2 raz  na próbe paliić z tym deflektorem spalin  wsadzonym w 1 komore za palnikiem -  nawet na suchym sosnowym drewnie które miodnie sie spala -  ciąg  tak nagle spada  że masakra i temp spalin od razu leci 50 stopni w dół  - z 200 do 150  . PS testy tego cuda robiłem  montując go do komory na odpalonym i rozgrzanym do 60;C  piecu - tak tak  jest to wykonalne i praktycznie udało mi sie prawnie nie puscić dymu na kotłownie. Musze to jakoś przerobić bo za bardzo tłumi to spalanie w palniku.  (piec wogólnie niechce się bujnąć )

Edytowane przez mikkei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,takie dymienie może byś spowodowane kondensacja pary wodnej w spalinach gdy tylko opuszcza wylot komina ?,w piecu płomień idealny.Jak było trochę cieplej nie było takiego problemu.

dea8ff414747ea42995bfa108c9a7873.jpg9eaa8838da47c831b9232df9b844cf2f.jpgb0a9f16ba189ef9f928c7b5db9cc476d.jpg7f410e11bcbfde9159149e9782bd7ab6.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko że w końcu się spalił ten pellet ale kupa energii teoretycznie w nim zgromadzona gdzieś wyparowała,kocioł dobił do 75 i po 2h już niewiele zostało ,lepiej miałem przy też pełnym kotle ale kostki sosnowej,podsumowując pellet może i jest dobry ale do palników ,wg mnie do tego kotła się nie nadaje nawet z tą blachą,to co spadło przez mocno zasłoniete ruszta cegłą szamotową ,do popielnika  wrzuciłem z powrotem do kotła i faktycznie popiołu prawie nic,ale energii też niewiele,odpuszczam dalsze próby,dwa worki spalę po trochu może na węgiel wrzucając .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maronka, w tym piecu można palić pelletem, ale nie bezpośrednio lecz w zewnętrznym palniku. Na YT można znaleźć takie coś: palnik grawitacyjny do pelletu. Jak masz jakieś pojęcie o robotach ślusarskich to tego masz spawarkę i szlifierkę kątową to za 100 zł i max 2 godziny zrobisz sobie coś takiego. Ja testuję już drugi dzień i jest nieźle. Na przepalanie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2018 o 22:33, carinus napisał:

Żeby miarkownik precyzyjnie pracował trzeba było dorabiać dłuższe ramię w innym miejscu.Może teraz coś się zmieniło na lepsze.

Witam? Jak zamontować miarkownik w ds 21-25 zasyp boczny drzwi otwierane na prawą stronę. Tzn tak żeby było ok. Teraz mam ramię prawie że pionowo gdy ustawie na  85st i jest mało precyzyjnie. Widać że się męczy miarkownik. A jak niżej dam ramię to jest problem z otoweraniem drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak teraz wg mnie jest do bani,wkręć go lub wykręć o 180 stopni by dźwignia była na dole i oddalona od pieca poziomo najlepiej ,wtedy będzie działać poprawnie i i nie powinna zawadzać drzwiczkom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość ramienia można (nawet trzeba) regulować,w zależności od potrzeb uzyskania wielkości otwarcia klapki i tempa otwarcia w zależności od skoku temperatury.Każde przesunięcie łańcuszka na którymś z ramion,powoduje spore zmiany.Większość ludzi zawiesza łańcuch na gotowych otworkach i narzeka że nie działa jak powinno.To wymaga nieco cierpliwości ale rezultat może być zarypiście dobry.Warunek jest jeden-dobry miarkownik,z gówna bata nie ukręcisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam, 
Piszę pierwszy raz i jestem z tych którzy potrzebują pomocy. 
Moje dotychczasowe źródło ciepla to: 
Kocioł Zębiec:  S1WK14-1, rocznik 2001 + pompka.
Używany przeze mnie przez 11 lat. 9 lat paliłem tradycyjnie od dołu, niestety kopcąc, jednak ostatnie dwa lata to palenie od góry i z tego sposobu byłem bardzo zadowolony. Od listopada do kwietnia spalalem prawie 4 tony węgla, jedno rozpalenie przy pełnym załadowaniu to około 10 godzin palenia.  Parę dni temu wspomniany kocioł zakończył swój żywot. 
Na chwilę obecną to jestem na kupnie i mój wybór to MPM Ds 2 10kW. Nie jest to wybór ostateczny, lecz zdecydowanie ten kocioł prowadzi na mojej krótkiej liście.  Czym się kieruję? Niska piwnica 150cm, problematyczne zejście do piwnicy - co wyklucza gabarytowo coś większego. Moje wątpliwości to m.in. moc kotła, czy nie za mała? Mój stary kocioł miał niby większą moc, lecz pojemność zasypowa była bardzo zbliżona do MPM  o mocy 10kW, choć wiadomo że to nie wszystko. Dom parterowy z nieogrzewanym podpiwiczeniem, o powierzchni 84m2, okna plastikowe, ściana grubości 40cm - haś,  brak ocieplenia. Planowane palenie to węgiel orzech, sporadycznie drewno. 
 Nie mam doświadczenia z kotłami dolnego spalania, jedynie to wiadomości czytane na tym forum i innych stronach, stąd moje obawy. Czy to słuszny wybór? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, carinus napisał:

Długość ramienia można (nawet trzeba) regulować,w zależności od potrzeb uzyskania wielkości otwarcia klapki i tempa otwarcia w zależności od skoku temperatury.Każde przesunięcie łańcuszka na którymś z ramion,powoduje spore zmiany.Większość ludzi zawiesza łańcuch na gotowych otworkach i narzeka że nie działa jak powinno.To wymaga nieco cierpliwości ale rezultat może być zarypiście dobry.Warunek jest jeden-dobry miarkownik,z gówna bata nie ukręcisz.

Mam regulusa rt3 od Mpm'a wystatczy

No i śruba rzymska do korekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam za bardzo pojęcia jak zachowuje się regulus,sam brałem polecanego często honeywella i sprawuje się super.Ramię przy miarkowniku można swobodnie przesuwać,pozostaje dorobienie jeszcze sensownego ramienia z regulacją przy klapce.Temat już był tutaj poruszany i chodzi głównie o miejsce i kierunek wyprowadzenia ramienia przy klapce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2018 o 17:53, maciejmi napisał:

Czemu tak ustawiłeś pręt(pionowo)? On jest szejściokątny, możesz go ustawic w poziomie w stronę kotła. 

 

13 godzin temu, rapody napisał:

 

Moje wątpliwości to m.in. moc kotła, czy nie za mała? Mój stary kocioł miał niby większą moc, lecz pojemność zasypowa była bardzo zbliżona do MPM  o mocy 10kW, choć wiadomo że to nie wszystko. Dom parterowy z nieogrzewanym podpiwiczeniem, o powierzchni 84m2, okna plastikowe, ściana grubości 40cm - haś,  brak ocieplenia. Planowane palenie to węgiel orzech, sporadycznie drewno. 
 Nie mam doświadczenia z kotłami dolnego spalania, jedynie to wiadomości czytane na tym forum i innych stronach, stąd moje obawy. Czy to słuszny wybór? 

Ja 14kw ogrzewam ponad 200m średnio docieplonego budynku. Myślę że na Twoje 85m 10kw będzie aż nadto ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.