Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

nie jest za duży wg Twojego raportu pięć z podajnikiem powinien być 24 kw

 

zmień max przerwę podawania i zmniejsz min czas podawania na 1

 

Defro Komfort Eko Duo Uni R 25 Kw

- owies - ekogroszek -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia w PID zmieniłem, dałem podawanie 1-4s a przerwę 40-120s, jutro dam informacje na ten temat, a jeśli chodzi o nadzór PID powinien się włączać czy nie powinno się doprowadzać do takiego stanu PID? i ost. zapytanie, czy bawić się z tą retorta brucera i pozalepiać otwory ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jeśli palnik 35kW to porażka, za duży na taki odbiór mocy.

Masz około 2-krotnie przewymiarowany piec, pozostaje się ratować (?) buforem ciepła (chyba najbardziej sensownie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę to dziwne że kocioł 26kw a palnik ma 25-35 kw bez możliwości zejścia niżej.

ja mam kocioł 25 kw ale zakres od 7 do 25 kw

 

Defro Komfort Eko Duo Uni R 25 Kw

- owies - ekogroszek -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już trochę za późno na zmianę , sugerowałem się danymi z katalogu, nie miałem pojęcia o wielkościach brucera jakie montują,a jak bym zmodyfikował dysze retorty ? widziałem, że można coś takiego kupić jak na zdj. myślicie, że by pomogło ?

post-75791-0-63317300-1511378834_thumb.jpg

post-75791-0-82232800-1511378834_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skontaktuj się z producentem palnika / pieca.

Zamiast kombinować z tym za 200-300 zeta czy ile to tam kosztuje to wymienisz podane części palnika być może za niewiele więcej. Motoreduktor zostanie, żeliwo poza piecem pewnie też, pewnie ślimak, środkowa część i palenisko... Reszte może uda Ci się odsprzedać jak ktoś ma problem w drugą stronę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro się skontaktuję z producentem pieca i ekoenergia, natomiast jeśli bym musiał osobno każdą cześć kupować to jest nie opłacalne patrząc po cenach, które widnieją na np. allegro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj rano patrzyłem się jak wygląda sytuacja od poniedziałku na ustawieniach praca PID: 1-5s podawanie i 40-120s przerwa, wentylator 20-25%, tak to wyglada, chyba nie za dobrze ? temperatura zadana 65 stopni i utrzymuje sie miedzy 64-66 stopni

post-75791-0-56140900-1511421531_thumb.jpg

post-75791-0-34663700-1511421554_thumb.jpg

post-75791-0-64132200-1511421576_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kończą mi się pomysły, jeszcze spróbuję z tą retorta żeby powietrze bardziej od lewej str dochodziło i paliło, no i zadzwonię do ekoenergi zobaczymy co powiedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

mam pytanie odnośnie ustawień kotła. Długo nad nim siedziałem i kombinowałem, ale do końca nie jestem pewien tych ustawień.

 

Kocioł GALMET 16kW

Dom 170mkw (nowy dom docieplony styropianem 20cm)

Ekogroszek 23MJ

Ogrzewanie podłogowe + CWU

 

Ustawienie pieca:

Czas podawania 5sek

Przerwa podawania 60sek

Dmuchawa 55/100 brak manualnej przesłony (powiewająca klapa)

Zawór 4D ustawiony na 4/10

CWU zadane: 45st

C.O. zadane: 60st

 

To co mi się wydaje nie tak to spalanie ok 25KG na dobę i do tego ogromne spieki jak kalafiory (czasami aż deflektor wypychają do góry) i max temperatura jaką w domu potrafię uzyskać to 21st (na zewnątrz 0st).

 

Proszę o pomoc co można zmienić aby uzyskać niższe spalanie i brak spieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmniejsz nadmuchu i wtedy zobacz

jeżeli kocioł osiąga zadana to zmień ustawienia zaworu na 5 i zobacz jak będzie

 

Defro Komfort Eko Duo Uni R 25 Kw

- owies - ekogroszek -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

mam pytanie odnośnie ustawień kotła. Długo nad nim siedziałem i kombinowałem, ale do końca nie jestem pewien tych ustawień.

 

Kocioł GALMET 16kW

Dom 170mkw (nowy dom docieplony styropianem 20cm)

Ekogroszek 23MJ

Ogrzewanie podłogowe + CWU

 

Ustawienie pieca:

Czas podawania 5sek

Przerwa podawania 60sek

Dmuchawa 55/100 brak manualnej przesłony (powiewająca klapa)

Zawór 4D ustawiony na 4/10

CWU zadane: 45st

C.O. zadane: 60st

 

To co mi się wydaje nie tak to spalanie ok 25KG na dobę i do tego ogromne spieki jak kalafiory (czasami aż deflektor wypychają do góry) i max temperatura jaką w domu potrafię uzyskać to 21st (na zewnątrz 0st).

 

Proszę o pomoc co można zmienić aby uzyskać niższe spalanie i brak spieków.

Żeby uzyskać niższe spalanie kupuj ekogroszek 26 27 MJ. Nowy dom, plus podłogówka będzie  brało tego eko Twojego słabego .

Ja mam 29 mj z wesołej i 150 kg starcza mi na 2tygodnie przy tych temperaturach. Pierwsza zima przed tobą w nowym domu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baziheej zmniejsz nadmuch na 35 % . Za mocno dmuchasz, ciepło ucieka w komin zamiast grzać w piec . też mam dmuchawę z klapką. Jeśli zmienisz nadmuch poczekaj na efekty na palniku, może przesypywać więc możliwe że trzeba wydłużyć przerwę w czasie grzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

mam pytanie odnośnie ustawień kotła. Długo nad nim siedziałem i kombinowałem, ale do końca nie jestem pewien tych ustawień.

 

Kocioł GALMET 16kW

Dom 170mkw (nowy dom docieplony styropianem 20cm)

Ekogroszek 23MJ

Ogrzewanie podłogowe + CWU

 

Ustawienie pieca:

Czas podawania 5sek

Przerwa podawania 60sek

Dmuchawa 55/100 brak manualnej przesłony (powiewająca klapa)

Zawór 4D ustawiony na 4/10

CWU zadane: 45st

C.O. zadane: 60st

 

To co mi się wydaje nie tak to spalanie ok 25KG na dobę i do tego ogromne spieki jak kalafiory (czasami aż deflektor wypychają do góry) i max temperatura jaką w domu potrafię uzyskać to 21st (na zewnątrz 0st).

 

Proszę o pomoc co można zmienić aby uzyskać niższe spalanie i brak spieków.

Co prawda nie mam takiego samego kotła co ty ale ja bym zwiększył czas podawania do tej przerwy60s do 10s. I obserwował. Mam co prawda inny palnik z ekoenergii ale mam nastawy 13s i 70 s. Dmuchawę bym zmniejszył na 30 z tych 100. Zasada jedna kręć tylko jednym składnikiem albo podawaniem albo przerwą. Bo inaczej piec "zwariuje" i oczywiście obserwuj minimum 8 godzin. Jak kopczyk się zapada to dokładasz podawanie o 1 . Jeśli węgiel "wypluwa" to zmniejszasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne przeczucia.

Jeśli ten opał nie jest jakąś mieszanką to na logikę 23mj nie powinien koksować więc jeśli spieki to raczej żużlowe wiec raczej za dużo powietrza lub za mało towaru na palniku lub opał prosto z rzeki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pale w tym sezonie nowym weglem i troche ciezko mi ustawic piec. Prosze o pomoc. Wegiel retopal. Duzo kalafiorow. Spojrzcie.

post-56412-0-45400500-1511460708_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Powodów jest kilka,najczęstszą przyczyną są niewłaściwie dobrane parametry spalania(czas podawania,przerwa,siła nadmuchu i notoryczny stan podtrzymania)

Jak skończyły się pierwsze przymrozki ustawiłem pracę kotła na 1:15 wcześniej było 1:9 i moim zdaniem za dużo,bo zbyt często kocioł się odstawiał.

Obecnie pracuje cały czas i b. rzadko się odstawia.

Mam również kocioł z rusztem wodnym ale u mnie nie powoduje to nadmiernej ilości sadzy w kotle.

Palę miałem z Piasta.

Wygląda to tak:

 

 

attachicon.gifZdjęcie-0012.jpgattachicon.gifZdjęcie-0013.jpgattachicon.gifZdjęcie-0014.jpgattachicon.gifZdjęcie-0015.jpgattachicon.gifZdjęcie-0016.jpg

 

Zapomniałem dodać,że kocioł był czyszczony w piątek.

Nigdy nie był i nie będzie generatorem sadzy.

Jasno szary/jasno brązowy pył,wszędzie suchutko.

Po za 1 zimą jak dołożyłem w duże mrozy niedosuszoną dębinę na ruszt to w kotle zrobiło się czarno.

Wyleczyłem się z tego raz na zawsze.

Od tamtej pory nie było i nie będzie w moim kotle czarno.

Witam Cie Kolanin

Widzę, że sterujesz Titanikiem.

Mógłbyś rozpisać ustawienia jakich używasz czego wynikiem jest stan kotła pokazany na fotkach. Mam chyba ten sam kociołek i może uda mi się go wreszcie właściwie ustawić.

Z góry dziękuję za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo Julo kilka dni temu, ale trochę pozmieniałem i jest już lepiej. Wciąż jednak nie jest to to o co mi chodzi, więc każda wskazówka na "wagę złota".

Też palę nowym paliwem w tym sezonie a nie był tani, więc mnie to irytuje. (Prestige Platinum - 29MJ)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia są mocno zależne od rodzaju węgla,trudno porównać miał z Piasta ok. 25Mj/kg z groszkiem 29 MJ/kg.

Opał 3 lata temu był moim zdaniem lepszy,w tym roku ze względu na zawirowania cenowe i nagonkę na miały,zrezygnowałem z Piasta i kupiłem ruska.

Niestety jest gorszy,robią się spieki,jak je ogarnę, o takim wyglądzie wymiennika jak przedtem mogę zapomnieć.

Musisz cierpliwie zmieniać nastawy jednym parametrem,żeby się nie pogubić.

 

Ja w Październiku wyprowadziłem się ze starego domu gdzie jest ten kocioł do nowego i jestem tylko po to,żeby dosypać opału i co 2 tygodnie wyczyścić kocioł.

Nie chce mi się i nie mam czasu,żeby spalanie doprowadzić do pożądanych efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Też palę nowym paliwem w tym sezonie a nie był tani, więc mnie to irytuje. (Prestige Platinum - 29MJ)

 

A jakieś plusy dodatnie zaobserwowałeś ogrzewając tą platyną?

Pytam, bo mam tego 2 t. w kotłowni i jeszcze nie paliłem tym cudem,

a czytając na www jest to wyjątkowy dynamit w kotle.

"Luksusowe paliwo węglowe nie dostępne nigdzie indziej na rynku, niemal antracytowa czystość,

minimalna ilość popiołu oraz najwyższa możliwa wartość opałowa sprawiają, że jest to produkt wyjątkowy

stworzony z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach ceniących bezkompromisową jakość.

Prestige Platinum to szczyt możliwości paliw węglowych.

Doskonale sprawdzi się w najlepszych kotłach 4 i 5 klasy ekologicznej."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julo23 płomień bardzo jasny i spieki, wskazują na zbyt silny nadmuch. Ustaw w menu serwisowym " max wentylator roboczy" 34 lub 32 bo fabrycznie jest 38, lub zejdź w dół "współczynnikiem mocy kotła" w menu instalatora. Zrób to w ciągu dnia i skontroluj po 6 - 8 godzinach. Powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pale w tym sezonie nowym weglem i troche ciezko mi ustawic piec. Prosze o pomoc. Wegiel retopal. Duzo kalafiorow. Spojrzcie.

Prawdopodobnie za dużo powietrza jak na retopal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.