Skocz do zawartości

Rayman

Forumowicz
 • Liczba zawartości

  7
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O Rayman

 • Tytuł
  Nowy Forumowicz
 1. Do popielnika nie spadają grudki opału, wypala się cały, pompa jest ustawiona na drugi bieg(1-3). Zawór 4d jest. Ustawiony jest tak, że na powrocie jest około 50 st. Zasilanie 65. Na grzejnikach są na grzejnikach, w większości są one poustawiana na 20/21 st
 2. Witam! Otóż zakupiłem sobie piec Heitz Eko 3 16 kW i nie wiem czemu, ale gdy temperatura na zewnątrz jest na około - 5 st to w domu mam maks 18 st, co nie jest zbyt rewelacyjnym wynikiem, a do tego kosmiczne spalanie ekogroszku, około 50 kg na dobę.. Dziś( na zewnątrz temperatura około 7 stopni na plusie) w domu mam około 20 stopni, więc tak w miarę bym to określił, ale spalanie nadal ogromne. Może opiszę instalację: Jak już wspomniałem piec Hietz Eko 3 16kW z podajnikiem Brucer. Temperatura zadana 65 stopni i piec ją utrzymuje, tzn osiągnie zadaną temp i utrzymuje ją około 6 min, potem spadnie o dwa i znów się załącza. Temperatura powrotu to 50 st. Nie mam zamontowanej pogodówki. Moj dom był zbudowany w 1969 r. więc jest on starego typu budownictwa, ma około 140 m2, nie jest w żadnym stopniu ocieplony, ściany gołe, strop nieocieplony. 2 lata temu jak montowałem piec, to była wymieniona cała instalacja C.O. W domu jest zamontowanych 8 grzejników, ale po kolei. 3 poje są na rogach budynku, mają po dwa okna, ich wymiary to około 5mx5mx2.7m w każdym z nich jest zamontowany jeden grzejnik 1600x600 firmy Purmo o mocy około 2700W( nie wiem czy nie za mały), w kuchni jest jedno okno, brak podłogówki, około 4mx5mx2.7m też jest taki sam grzejnik 2700W, ostatni pokój jest mniej więcej o metrażu kuchni i on ma także zamontowany ten sam grzejnik 2700W, w nim jest jedno okno. W korytarzu mam o mocy 1350W i w altance o mocy 1000W, grzejnik łazienkowy ma 315W. Piec ogrzewa także bojler 300l wody, z tym, że wężownica jest tylko do połowy wysokości, ponieważ mam założoną instalację solarną do ogrzewania CWU. Otóż problem tkwi właśnie w niedogrzaniu pomieszczeń podczas mrozów, nie wiem czy to z winy zbyt małego pieca, czy też może mam zamontowane za małe grzejniki w domu. Te wszystkie parametry obliczał fachowiec( o ile mogę go tak nazwać). I tutaj jest moje zapytanie w kierunku Was- forumowiczów co o tym sądzicie, czy ten piec nie jest za mały, co mam zrobić, aby zmniejszyć spalanie tego pieca.. ( moi znajomu przy temperaturze dodatniej palą dwa razy mnie ekogroszku ode mnie) Kaloryczność węgla to 27k
 3. Posłuchałem waszych rad i zastosowałem to. Teraz o wiele lepiej się pali, piec dochodzi do temperatury zadanej. Co do tych spieków to jestem na etapie obserwacji, jutro wrzucę fotki jak to wszystko teraz wygląda. Dziękuje za wasze rady, są one bardzo pomocne dla poczatkującego "palacza" takiego jak ja :)
 4. U mnie to jest tak, że jak podam krótszą przerwę, to wtedy groszek spada w dół nie spalony( razem z popiołem, więc dlatego ustawiłem dłuższy czas). Posłucham Twoich rad i zobaczę co dalej będzie się działo.
 5. No to tak: Temperatura pieca zadana: 60st Temperatura wody w bojlerze: 45st Temperatura na mieszaczu: 40st Nie mam ustawionego priorytetu na bojler. Czas podawania 6s Czas przerwy między podawaniem 72s( tutaj cały czas z tym kombinuję) Czas nadzoru: 15 min Moc nadmuchu 35% Umieszczam filmy pracy palnika:
 6. Ekogroszek, ale nie mam pojęcia o jakiej kaloryczności/ jakości on jest. No ma na pewno inny kocioł.
 7. Witam, W zeszłym tygodniu zakupiłem sobie piec na ekogroszek Heitz Eko 3 z podajnikiem ślimakowym z komputerem ecomax 800 firmy plum. Jako że jestem początkującym w tych sprawach nie wiem jak go ustawić, żeby wszystko grało. Już próbowałem różnych kombinacji alpejskich z tym że piecem. Problem tkwi w tym, że mam ciężko osiągnąć temperaturę zadaną(60 st). Utrzymuje się ona w granicach 50 stopni. Nie wiem jaki ustawić czas pracy podajnika, oraz przerwy między podawaniam. Póki co mam ustawione przerwa: 60 s, i podawanie 6s. Stwierdziłem, że to za dużo, bo znalazlem w popiole ślady ekogroszku nieprzepalonego. Wiem, że palenisko powinno być na lekkiej górce, i tak mam, ale nie wiem dlaczego, ale tak jakby prawa strona retorty paliła się słabiej. Do tego popół się strasznie żużluje. Paliwo raczej jest dobrej jakości, bo mój sąsiad nie narzeka. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tej sytuacji, ponieważ ta sytuacja mnie już trochę denerwuje. Dodam jeszcze, że nadmuch mam ustawiony na 35%. Dziękuję z góry i pozdrawiam.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.