Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Może lepiej to przeliczyć średnio-dobowo.

Np. w ciągu doby Twój kocioł spalił 20kg opału o kal. 26M/kg ze sprawnością ok. 70%,to pracował z mocą ok. 5kW.

Dziękuję Kolanin . Oto mi chodziło może być i średnio dobowo . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec Defro Duo UNi 25KW K1 ogrzewanie ok 180 grzejnikow 12 ale 3 na razie zakrecone (kotlownia i garaż) Bojler 250l ustawiony na 43 stopnie

Ocieplony budynek,podloga ,dach? I nie rozumiem tego ze nadmuch 40% co minute na 20sek. Masz na myśli podtrzymanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocieplony budynek,podloga ,dach?

stary budynek częściowo ocieplony w sensie że dach tak chodzilo mi o nadmuch w podtrzymaniu . Inaczej mówiąc podajnik podaje piec osiąga zadaną temperature a wegiel na szufladce bo mam podajnik rynnowy dopalany jest cominutowym nadmuchem o mocy 40% trwającym 20 sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gothic

zaklejaj po przeciwnej stronie do tej gdzie przesypuje niedopalony węgiel możesz zakleić 2 środkowe nacięcia albo 2 skrajne

sprawdź też przez otwór którym łączy się wentylator z palnikiem czy masz otwory okragłe w połowie palnika

jak są to tez je zaklejaj - powinny byc 4 - zostaw 1 resztę zaklajstruj silikonem

 

po tych operacjach będzie potrzebna korekta ustawień.

 

i jeszcze nie ma silikonu od wewnętrznej strony na połączeniu korony z palnikiem - jak tam nie zakleisz to i tak będzie lewe powietrze sobie hulać po całości i będzie problem z reguacją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrajne od str. Podajnika? Te okrągłe to chodzi na koronie palnika? Mógłbyś mi zakreslic na zdj? Jutro tak zrobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okragłe na całym obwodzie na górze 

a potem w zależności od tego gdzie masz niedopały to zaklejasz po przeciwnej stronie. zaznaczyłem na fotce kilka wersji w zależności od tego z której strony przesypuje niedopał. miejsce przesypywania na okrągło, miejsce zaklejania kwadratami lub kreskami

dodatkowo dodaję fotki jak uszczelniony być powinien poprawnie

 

post-32729-0-24561000-1511898507_thumb.jpg  post-32729-0-05679700-1511898565_thumb.jpg  post-32729-0-32967400-1511898580_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem posiadaczem kotła Drew met eko prim 23 kw

ustawienia spalania

czas podawania 5 s

przerwa 30 s

nadmuch 40%

temp zadana 50

po calej nocy palenia temperatura jaka zastalem rano na piecu to 35 stopni i mnostwo niedopalonego wegla w popielniku.

wczoraj wieczorem próbowałem różnych ustawien łacznie z tymi podanymi przez producenta 15/60/40 oraz 10/50/40.

Wydaje mi sie ze po tym jak kociol dojdzie raz do zadanej temperatury np 50 stopni i przejdzie w prace podtrzymania to wzrosnie o 2 stopnie nastepnie zmaleje do 48 zalączy sie i później jest mu cięzko powrocic do zadanej temp. przrwa w paleniu nie jest dluższa jak 5 min. zauważylem rowniez ze jeżeli wezme pogrzebacz i poruszam tam w środku plomien staj sie lepszy i szybciej rośnie temp a gdy nie ma osoby obslugujacej powstaje zgorzlina.

Bardzo prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnóstwo niedopalonego węgla- jak kocioł ma niewielki zapas mocy (5 minutowe podtrzymanie) podnoś moc nadmuchu

jak się okaże że będa problemy dalej z koksem to trzeba będzie zmienić nastawy dla węgli koksujących które lubią dłużej "poleżeć" na palniku z mniejszą ilościa powietrza

na razie jednak zacznij od podnoszenia mocy nadmuchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie akurat o dziwo lepiej sie spala na większym nadmuchu (55%, przesłona otwarta na 1,5cm), ale masz gazika2 rację że trzeba skrócić podawanie, ja zmieniłem z 5s/30s na 4s/27s i jest o niebo lepiej, wcześniej zaczęło mocno spiekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumując trzeba ustawić 4 /27 ptzeslone na 1,5 cm a nadmuch na 55

A jeszcze jak ustawić pracę w podtrzymaniu bo to też ważne. Zaznaczę że dom jest nowy nie zamieszkały jeszcze na górze 7 grzejników korytarz i łazienką w podłogowe na dole dwa grzejniki i ok 100 M w p odlogowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko moja sugestia, mam zupełnie inną instalację i inne zapotrzebowanie, możesz spróbować, moc pieca mamy podobną więc może zagra

Podtrzymanie mam 5s co 15m, przedmuch 20s co 10m, tyle że ja mam zadaną 58st., a Ty 50st więc tu też jest pewna rozbieżność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


 


Proszę o podanie jakiś sensownych ustawień piec drewmet 14kw, ekoprmi, klasa 5.


Dom ocieplony dobrze, powierzchnia 155mkw - część podłogówka, cześć grzejniki.


 


Spal mi ok 40 kg/ dobę.


Moje ustawienia


czas podawania- 17 s


Przerwa podawania - 80s


czas podtrzymania-  17s


przerwa podtrzymania- 12minut


wentylator- czas pracy 15s co 7 min. ( próbowałam już tez z wentylatorem co 10 minut i efekt podobny)


Bardzo proszę o pomoc, nie ma pojęcia jak ustawić żeby piec spalał mniej.


Mój sterownik posiada funkcję pid, co myślicie czy warto spróbować pracy z pid?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie że warto spróbować z pid.

nie znam Twojego kotła ale masz strasznie długi czas podawania może to wynika że specyfikacji ale w większości kotłów które znam podawanie jest w granicach 5-8 ś

 

sprawdź sobie na pud jak pali zawsze można go trochę zmodyfikować

 

Defro Komfort Eko Duo Uni R 25 Kw

- owies - ekogroszek -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.