Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec defro sigma E 16kw ekogroszek - ustawienia


Lambert1975

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Visitor1230 napisał:

Obnizylbym ja na wszystkich punktach. Ale proporcjonalnie. 

Przy zakresie -20 i -10 bym już zbytnio nie obniżał bo pogodówka i zawór u @Lambert1975 ustala temperaturę na cały układ CO. Poszedł bym w obniżenie temperatury samego układu podłogowego.

@Lambert1975 jak masz rozwiązane mieszanie wody na układzie podłogowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłogówkę mam tylko w łazienkach i korytarze. Podłogówka wraca razem z grzejnikami (tak mi sie przynajmniej wydaje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są RTLe - widać je na rozdzielaczu powrotu w poście #19.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, gmaj22 napisał:

Są RTLe - widać je na rozdzielaczu powrotu w poście #19.

Fakt... Zgadza się.

Jak są ustawione te RTL-e może trzeba jeszcze na nich obniżyć temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wypadało by je skręcić np na 30 stopni lub nawet sporo niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak można ustawić na tym sterowniku (a może i pokojówce) żeby w nocy była niższa temperatura niż w ciągu dnia? Obecnie mam na pokojówce ustawione ogrzewanie od godziny 6 do 22 temperaturą 22,8st, natomiast w nocy czyli od 22 do 6 jest ustawione 21st.

Na piecu mam ustawienie obniżenie pokojówki na -5st, co sprawia że temperatura zaworu przy rozłączeniu pokojówką jest rzędu 32st (normalnie to 37st obecnie bo ciągle próbuję ustawić optymalną temperaturę).

Faktycznie zaś wygląda teraz to tak, że cały czas w pomieszczeniach jest temperatura w okolicach 23 st. Jak dla mnie to w nocy jest za ciepło.

Jak to zmienić? Może ustawić większe obniżenie?

 

ps. jeszcze jedno, czy da się sprawdzić w tym sterowniku jakie jest zużycie opału?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybciej to będzie otworzyć na chwilę okna i obniżyć temperaturę w domu:) ciężko winić ogrzewanie za to że dom ładnie trzyma Ci temperaturę.

W Twoim przypadku lepiej sprawdziła by się pokojówka z komunikacją RS (SPK LUX) ze sterowaniem obniżeniem proporcjonalnym a nie dwustan.

Na chwilę obecną obniż jeszcze bardziej krzywą grzewczą aż do momentu uzyskania żądanej temperatury w dzień oraz na pokojówce skróć porę dzienną. Skręć też te RTL aby nie grzać podłogi tak wysoko jak i kaloryferów. Obniżenie nocne i tak już masz duże 5 stopni to dużo.

Sterownik ma możliwość sterowania tygodniowego temperatura zadaną kotła ale to nic w twoim przypadku nie zmieni.

Nie ma takiej funkcji jak zużycie opału, można tylko sobie samemu policzyć po fizycznym spaleniu jednego zasypu dzieląc go przez czas jaki był potrzebny na jego spalenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Nie wiem czy w dobrym miejscu ale nie będę zakładał nowego tematu.

Otóż pojawił się u mnie dziwny problem, który nie występował w zeszłym sezonie. A jedyna zmiana jaka się pojawiła w stosunku do poprzedniego sezonu to fakt że dołozona została pogodowka i sterowanie zaworem oraz pompa kotłowa.

Problem wygląda tak, że jak skończył się sezon grzewczy przełączyłem piec w tryb letni. Jak wiadomo wtedy temperatura zadana kotła jest niższa, u mnie 50 st a piec pracuje głównie dla ciepłej wody. I od tego czasu ciągle mam kłopot bo piec co drugi dzień wygasa. Odpalam go ponownie, pochodzi dzień lub dwa i gasnie. Wyczyscilem go kompleksowo, od góry do dołu, zresetowałem sterownik. I nic. Nie zmieniałem ustawień, jedynie po kilku pierwszych wygaśnięciach zmieniłem czas nadmuchu i przerwę podawania w trybie nadzoru.

Poratujcie co zrobić, bo zaczyna mnie to wkurzać.

 

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lambert1975 napisał:

Jak wiadomo wtedy temperatura zadana kotła jest niższa, u mnie 50 st

Temperatura zawsze powinna być taka, jaką zaleca producent. W tym przypadku 65*C. Niezależnie od pory roku i trybu grzania. Mam też Sigmę E 16kW. Bez pompy kotłowej (za miesiąc zainstaluję), za to z cały czas załączoną pompą CWU, mam powrót ok. 55*C. Palę tak dwa sezony cały czas w PIDzie i jestem zadowolony. Próbowałeś zresetować do wartości fabrycznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja temperatury nie zmieniałem. Takie jest oprogramowanie ponieważ po przejściu w tryb letni od razu została skorygowana temperatura zadana kotla

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien że piec wygasa, tzn że jest kompletnie wygaśnięty i żadnego żaru tam nie ma? Bo może też być tak że jest żar, ale na tyle przygasły i wystudzony że rozpala się bardzo długo. W tym czasie temperatura nie rośnie przez ileś tam minut i sterownik kotła dochodzi do wniosku że wygasło, no i wyłącza wszystko zamiast poczekać jeszcze trochę. I dopiero wtedy, już po alarmie sterownika że wygasło i zatrzymaniu nadmuchu, nastepuje faktyczne wygaśniecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często jest tak że jest na tyle żaru że bez najmniejszego problemu piec daje się rozpalić. Wszystko zależy jak długo nie ma podawania i nadmuchu. Mówiąc że wygasa miałem bardziej na myśli że sterownik jest w pozycji wygaszony.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.