Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

nadmuch mam na 35%.

Ok, czyli jak podawanie 8 s, to przerwe w podawaniu jaką ustawić?

Reszte ustawieni zostawić tak jak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaloryczność opału duża bo 28MJ/ kg, węgiel sambudrol power max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok a czy w podtrzymaniu zostawić czas te 17 s i przerwe 12 min czy też warto to zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcie mogę wrzucić później, ale generalnie robią się spieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jak wrócę do domu spróbuje pozmieniać. Póki co dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jak wrócę do domu spróbuje pozmieniać. Póki co dziękuję za pomoc.

Zacznij od podawania rzędu 4-6 sekund, pauzy do wysokokalorcznego min 30-40 sekund. Powietrza żeby się paliło nisko - to nie węgięl że się hajcuje - tutaj ciepło daje żar...

Patrz co się dzieje z kopcem i reaguj zmieniając pauzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z wysokokalorycznym jest taki że pali się nim głównie jak nie ma mrozów - ma się spokojnie palić - niskim płomieniem. Jak będzie mróż i trzeba dmuchać to jest problem bo nie zdąży się dopalić przez co mamy dużo spieków - chyba, że masz przewymiarowany piec (a tu raczej nie masz) bo wtedy ten żar wystarczy by ogrzać dom.
Na ostre mrozy zamów sobie np. STABKA - ruskacz o niskiej spiekalności - w miarę suchy, cena też nie zabija - on się pali długim płomieniem i szybko spala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zbytnio mieszać ekogroszków, bo później znowu trzeba zmieniać nastawy pieca a ja sie kompletnie na tym nie znam. Także chce kupić dobry ekogroszek ustawić paraMETRY żeby nie musieć ich za często zmieniać.

onoć ten ekogroszek power max jest bardzo dobry takze z polecenia go zakupilam.

PS; przewymiarowanego pieca raczej nie mam, gdyż producent zalecał większy ale na szczęście trafiłam na takie forum jak to i nie kupiłam za dużego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, zmieniłam ustawienia na :

czas podawania 8s, czas przerwy 40s

czas podawania w podtrzymaniu 10s, przerwa podtrzymania 15 min

nadmuch przez 10 s co 7 minut, i siła nadmuchu na 25%.

 

Czekam co będzie.

 

Takie spostrzeżenie że w czasie pracy jak podaje węgiel musi minąć ok 10-11 cykli zanim osiągnie temperaturę czy to jest ok? czy moze zmienić siłe nadmuchu lub skrócić przerwe w podawaniu.

Proszę o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I takie pytanie, chodzi o to żeby piec był jak najdłużej w podtrzymaniu, tak,to wtedy spała mniej węgla ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile piec bedzie w podtrzymaniu zalezy tylko od twojego domu ile potrzebuje pobrac ciepla. A w paleniu osczednym groszkiem chodzi o ciągłość palenia np robi to pid. Ktos na forum ladnie to zobrazowal i porownal do samochodu. Kiedy auto mniej spali? Kiedy jedzie sie plynnie ze stala predkoscia czy wtedy gdy rospedza sie auto gwaltownie i wrzuca na luz i potem znow gaz do dechy. Wnioski wyciagnij sam. Ja u siebie palilem i w dwustanie i pale teraz w pid i spalanie mam takie samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, zmieniłam ustawienia na :

czas podawania 8s, czas przerwy 40s

czas podawania w podtrzymaniu 10s, przerwa podtrzymania 15 min

nadmuch przez 10 s co 7 minut, i siła nadmuchu na 25%.

 

Czekam co będzie.

 

Takie spostrzeżenie że w czasie pracy jak podaje węgiel musi minąć ok 10-11 cykli zanim osiągnie temperaturę czy to jest ok? czy moze zmienić siłe nadmuchu lub skrócić przerwe w podawaniu.

Proszę o podpowiedź.

To jest normalne, mniej węgla a częściej podajesz, niestety z garści groszku się nie rozpali

Jesli chodzi o podtrzymanie to tak jak ci szogunzlasa napisał, wytrzyma tyle na ile będzie miał zapotrzebowanie

U jednego wytrzymuje 15-20min u drugiego 1h, niestety za wiele z tym nie zrobisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałabyś to gdybyś przeczytała te 10 stron do tyłu.

Ludzie dajcie coś od siebie i nie czekajcie na manne z nieba...

Czytałam od strony 60, ale nie wszystko jest tam wyjaśnione także wolę zapytać, tym bardziej iż widze że jest tutaj sporo osób chętnych do pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniłam też ustawienia wentylatora chodzi co 5 min przez 10 s w podtrzymaniu, czy to jest ok? Co można zrobić jeszcze aby jakn ajmniej piec spalił ekogroszku, czy warto próbowac skrócić czas podawanai jeszcze mniej i przerwe podawanai?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pati9102

Masz dobrze dobrany kocioł do zapotrzebowania, bo potrzebujesz raptem ok. 11-12 kW mocy maksymalnej, uwzględniając cwu. Przy ok. 0 C na zewnątrz - połowę z tego. Dobierz wyjściowo tak podawanie, aby uzyskać około 5-kW średniej mocy, czyli spalić 0,8-1 kg węgla na godzinę. Napisz jaki masz kocioł a raczej podajnik oraz jaki ekogroszek. Wtedy podam przybliżone nastawy.

 

PS: Czy to taki kocioł? Podajnik najprawdopodobniej Ekoenergia 15-25 kW, sterownik Tech St-480 PID?

post-51897-0-15338500-1512466147_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.