Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dla ręcznych jeśli temperatura nie będzie rosła lub będzie spadać to będzie cały czas tak pracował. Ale jeśli temperatura będzie rosła to dojdzie do zadanej + histereze i się odstawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwiększysz podawanie to będzie wchodził w podtrzymanie tylko po co.

Pięć nie po to jest aby wchodził w podtrzymanie tylko żeby się płynnie paliło

 

Defro Komfort Eko Duo Uni R 25 Kw

- owies - ekogroszek -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jestem swierzakiem w paleniu piecem na ekogroszek,piec drew met 17kw,st 480N.Nie bardzo sie na tym znam,ale czytam na bierzaco Wasze rady i staram sie cos zastosowac u siebie,ale nie bardzo idzie! Mam problem z uzyskaniem odpowiedniego kopczyka! Pomocy??? Czy ktoś pomoże? Dodam ze przez dzisiejsza noc palilo sie na ustawieniach temp.zad.55,dmuchawa 25% klapka otwarta jakies 3cm,praca 10/45,praca w podtrzynaniu 3s co 15min,dmuchawa w podtrzymaniu 20s co 5min. Zagladam rano pali sie ale za nisko!Kopczyka nie ma! Przed 7.00 Palenisko wyrownane do kopczyka i zmienione ustawienia 10/50,38%dmuchawa klapka otwarta tak na oko 1,5cm,praca w podtrzymaniu 10s co15min,dmuchawa 10s co 5min.Pracuje okolo 5-8minut,zlapie zadana temp.55 przewyzszy ja o 2-4st(czy tak moze byc??) i trzyma temp. 1 raz po zmianie ustw.28min w podtrzymaniu,potem praca 8minut,przerwa 21minut,praca 5minut,przerwa 21 minut podczas tej przerwy zlapal 59st na sterowniku,a na piecu pokazuje jakies 68st. Ktos tu oszukuje prawie o 10 st?czy to tak ma byc??? Prosze niech ktos przeczyta moje obserwacje i da jakies swoje sugestie co robie zle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca podawanie 10/45 - czyli 1:4,5 zmieniłeś na 1:5 (10/50) czyli mały kopczyk zmieniasz na jeszcze mniejszy. Jak się zapada idziesz w drugą stronę. Daj podawanie 10, przerwa 30 (1:3).
Po drugie w podtrzymaniu dmuchaj co 2gie, trzecie PODAWANIE, Ty podajesz węgiel przez ledwo 3s co 15 minut i 3 razy w to dmuchasz co 5 minut. Podawanie daj co 10 min 3s a dmuchaj 20s co 20-30 minut.
W chwili obecnej wypalasz kopiec w podtrzymaniu i nie jesteś w stanie go nadgonić w trybie pracy. Jak się zacznie przesypywać - w trybie pracy zmieniasz proporcje na 1:3,5, 1:4 itd.

Najlepiej przeszufluj retorte, sciągnij spieki - rozpal w trybie ręcznym całą retorte - duży kopiec. Praca w stosunku 1:3 z przerwą podawania, podtrzymanie - dmuchaj x2 lub x3 w stosunku do podawania i patrz co się dzieje przy paleniu i w trybie podtrzymania.



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie ustawienia w nadzorze ?

Bo mi rośnie temp. w nadzorze i ogólnie przebija PID o 10*C a nie o 5*c.

Chciałbym to z wami porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z temperaturą na piecu .posiadam piec kotrem kwmp3z 25kw ogrzewam 150 M3 ustawienia podawanie 10s przerwa między podawaniami 90 s nadmuch 16 % histereza 2stopnie .problem polega na tym że przy ustawieniu temperatury. Pieca 55 i sterezy 2 stopnie piec zaczyna pracować przy 52 stopniach i dziwne jest to że spada do 49 stopni i dopiero rośnie w górę nie ustrzynuje ten 52 by dobić do 55 pomocy walczę z tym już 2 tygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wiele nie zdzialasz. Jedynie co mi przychodzi do głowy żeby w czuwaniu ustawić dlugi przedmuch ( nie wiem jaki mass teraz) oraz krotnosc podawania na 1 . Może to spowoduje że nie będzie spadać tak mocno . Ale musisz przestowac . Póki jest ciepło i piec się odstawia takie rzeczy będą normalnie. Jak temperatura spadnie i piec będzie chodzi w miarę ciągle ( będzie się krócej odstawial lub w ogóle) to powinno działać Ci to lepiej .

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedmuch mam 30 s i podaje tylko raz ale dziękuję za pomoc ja twierdziłem że to nie jest normalne piec mam dopiero 4 miesiące wcześniej chodził tylko na wodę to było ok pozdrawiam zwiększę czas nadmuchu zobaczymy co się stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szogun dzieki ze sie Swiezakiem zainteresowales...przestawione jak kazales,rzeczywiscie widac efekt,kopczyk jest...a jeszcze chce zapytac jak to proprawnie dmuchac?bo nastwione mam na 40% i klapka uchylona na dmuchawie 1 gora 1,5cm w kazdym badz razie malo uchylone...temp.zadana na sterowniku to 55st a jak sie rozchajcuje to przewyzszylo zadana do 62st czy to tak ma wygladac czy to za ostro?mam na regulacje na czopuchu czy tam ma byc otwarte calkowicie czy cos przestawiamy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i czy 3sek na 10min przerwy podawania podczas podtrzymania to nie za malo?nie wiem wogole dlaczego 3sek czy to jest ustawienie fabryczne?obawa zeby znow sie kopczyk nie zapadl podczas podtrzymania bo teraz odpoczywal ponad 40min...albo i dluzej...!zwiekszyc ten czas podawania podczas podtrzymania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie w idealnych warunkach przebywać powinno tylko za pomocą mocy sterownika (moc dmuchawy).
Niestety przez zmienny ciąg kominowy do regulacji jest: moc dmuchawy, czopuch i przesłona na wentylatorze.

Zasłanianie czopucha jest niebezpieczne bo może dym wylecieć do domu. Ale jak masz dużo za duży przekrój komina to można go przymknąć z 50% (na ukos pod kątem 45 stopni - więcej bym nie ryzykował - i tak to namawianie do złego :P) i otworzył klapkę od wentylatora na max. Teraz jest już chłodniej więc piec nie chodzi długo w podtrzymaniu - za ten czas nie powinien się kopczyk tak zapadać. Gdyby jednak się zapadał w podtrzymaniu (lub palił się w podtrzymaniu) mimo że nie dmuchamy wentylatorem to znaczy że ciągnie przez wentylator i trzeba go przysłonić. To już trzeba wyczuć. Jak się zapada - kombinuj, zwiększ podawanie, dmuchnij co 2gie-3cie podawanie, ale tak, żeby nie robiła się kupa niedopalonego węgla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin byl robiony z kamionki. Narazie tam nie grzebie,podkrece prace w podtrzymaniu z 3s co 10min na wiecej,moze na 10s co 10min bo zapada sie ten kopczyk. Nie za duzo?albo ta dmuchawa na 40% mi to za szybko spala,jak za mocno dmucha to i tez przewyzsza 55temp.zadana az do 60-62 i odpoczywa kurde dlugo ponad 40min...moze slabszy nadmuch potrzebny...juz kombinuje jak kon pod gore...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćbyś stanął na głowie, to kopczyk zapadnie się w stanie podtrzymania.

Nie ma na to siły, a kto twierdzi inaczzej jest w błędzie.

Ten mityczny kopczyk będzie "nadrobiony" w fazie grzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj to piec praktycznie cały czas stoi w podtrzymaniu . przez te temperatury i smoli mi mocno sadzą .

:unsure:

 

A w podtrzymaniu kopczyk się zapada ale tak ze 2 centymetry od góry talerza.  . Nie wiem jak u Ciebie kolego broda21 . ja mam podtrzymanie 7s. i 14 min przerwy. wcześniej miałem 10 sek. i 30 min przerwy. ale rura się grzała mocno i piec nie miał z czego startować.

Najważniejsze żeby się nie zapadało głęboko i nie nagrzewała się rura mocno od podajnika.

 

Spalanie mam bardzo oszczędne  bo wyszło mi 11 kg na dobe przez 2 tygodnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin byl robiony z kamionki. Narazie tam nie grzebie,podkrece prace w podtrzymaniu z 3s co 10min na wiecej,moze na 10s co 10min bo zapada sie ten kopczyk. Nie za duzo?albo ta dmuchawa na 40% mi to za szybko spala,jak za mocno dmucha to i tez przewyzsza 55temp.zadana az do 60-62 i odpoczywa kurde dlugo ponad 40min...moze slabszy nadmuch potrzebny...juz kombinuje jak kon pod gore...

Moj to piec praktycznie cały czas stoi w podtrzymaniu . przez te temperatury i smoli mi mocno sadzą .

:unsure:

 

A w podtrzymaniu kopczyk się zapada ale tak ze 2 centymetry od góry talerza.  . Nie wiem jak u Ciebie kolego broda21 . ja mam podtrzymanie 7s. i 14 min przerwy. wcześniej miałem 10 sek. i 30 min przerwy. ale rura się grzała mocno i piec nie miał z czego startować.

Najważniejsze żeby się nie zapadało głęboko i nie nagrzewała się rura mocno od podajnika.

 

Spalanie mam bardzo oszczędne  bo wyszło mi 11 kg na dobe przez 2 tygodnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.