Skocz do zawartości

julo23

Stały forumowicz
  • Postów

    442
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Treść opublikowana przez julo23

  1. Tereaz sporo osób zamawia z www.pgg.pl/sklep ekogroszek retopal
  2. Dlaczego rezygnujesz z PID ? Wydaje mi się że nie trzeba wyciągać czujnik temp spalin. Jeśli wyłącze PID, piec przestaje pokazywać tą wartość.
  3. Chodzi mi o kod do widoku serwisowego. WIDOK- WIDOK SERWISOWY. Taka jest kolej znaleziania tego w sterowniku. Ten kod nie działa.
  4. Uzupełniając mój poprzedni wpis, dodam tylko że zakończyłem poprzedni sezon z wynikiem 2.7 tony za sezon grzewczy. Teraz jadę na resztkach z poprzedniego sezonu i oczekuję dostawy już nowego węgla, bo niestety węgiel z Kazimierza Juliusza już jest niedostępny.
  5. Mam jeszcze zapas 3 tony węgla z kopalni Kazimierz-Juliusz ale zastanawiam się co będzie dobrą alternatywą tego węgla dla pieca podajnikowego ? Wiadomo że kopalnia Kazimierz-Juliusz jest już zamknięta. Może macie już jakieś spostrzeżenia ?
  6. na zasilanie mam ustawione obecnie ok 30-31*C. sama podłoga a CWU na 45*C Max. temp. powrotu się nie przejmuje, bo przecież piec mam alarm ustawiony, który zresztą obniżyłem do 89*C. - wtedy otwiera zawory na maxa oprócz podłogówki. To jest jedynie przydatne przy paleniem drewnem, bo przy paleniem węglem PID nie przekroczy za wiele zadanej temp. Ja nie mogę jednoznacznie stwierdzić ile mam stopni na powrocie bo sterownik mi podaje z kaloryferów i podłogi zsumowane razem. Ale czy też uwzględnia powrót z CWU tego nie wiem. Wg mnie ustawianie ochrony powrotu jest zbędne i tylko miesza za bardzo, skoro i tak krótki jest obieg CWU i zawory 4D są dwa
  7. Właśnie kupiłem miarownik ciągu firmy Afrison, do wyboru był jeszcze Reguls, ale jakościowo jak obejrzałem to Afrison dużo solidniej wyglądał. Droższy ok 40zł. Założyłem i super działa. Piec niby na ekogroszek, ale na ruszcie awaryjnym palę czasem drewnem i od tej pory nie włączył mu się już alarm pieca.
  8. Jakikolwiek, bo rozważam zakup ale jeszcze nie zdecydowałem jaki.
  9. Testował ktoś elektroniczny miarownik ciągu ?
  10. U mnie nie wchodzi ten sam. 5162 wpuszcza mnie do menu serwisowego. Ale ekran serwisowy prosi o inny kod.
  11. Już było o tym pisane, teraz szukamy kodu do Ekranu serwisowego.
  12. Podbijam temat, zna ktoś kod do ekranu serwisowego w Sas-ie ?
  13. Włącz sobie kolego ten PID, w sasach to nawet dobrze hula.
  14. Skończył się styczeń już praktycznie więc podsumujmy spalanie. wpis wg wzoru.... Dom: opis w profilu Instalacja: opis w profilu Temperatury na sterowniku pokojowym współpracującym z piecem: 23*C CWU: 43 stopni (termometr na dole 250L CWU), Na górze ok. 48*C Węgiel: ekogroszek z kopalni Julian Kazimierz Ustawienia przy CO+CWU (zima) u0 - temperatura na piecu: 65 stopni cały czas. Ale paliłem też z 55, 60 i 70 *C CO. u1 - czas podawania węgla: PID u2 - czas postoju podajnika: PID u3 - czas podtrzymania: PID u4 - opóźnienie wyłączenia podajnika w podtrzymaniu: PID Współczynnik nawiewu raczej w dolnych granicach lub minimalny - groszek od Juliusza Kazimierza nie lubi raczej dużego. Współczynnik podawania też niski. Ale cały czas mieszam i kombinuje. Przynajmniej w początkowym okresie palenia. Zawory czterodrogowe z siłownikami ustawione wg pogody (termometr na zew.) Kaloryfery : 36, 42, 48, 52 (dla +10, 0, -10, -20*C) Podłogówka: 25, 28, 31, 34 (dla +10, 0, -10, -20*C) Zużycie węgla: przy największych mrozach - na razie nie było ich za dużo (mieszkam od czerwca) Sezon zaczął się u mnie od 23 października do 2 listopada 150kg-25kg =125kg w 10 dni (ok. 25kg weszło w ślimaka i na dnie leja) średnia 12,5kg na dobę od 2 listopada do 16 listopada 125kg, 14 dni, średnia 8,9kg PIEC na trybie letnim 45*C i tylko podłogówka na 26-27*C od 16 listopada do 24 listopada - 125kg, 8 dni , średnia 15,6kg od 24 listopada do 1 grudnia - 125kg 6,5 doby. średnia 19,2kg ------------------------------------------------------------- październik i listopad 500kg /38,5dni, średnia ok.14 kg na dobę. od 1 grudnia do 7 grudnia 125kg od 7 grudnia do 14 grudnia 120kg od 14 grudnia do 21 grudnia 120kg od 21 grudnia do 27 grudnia 130kg (dosypka była 1 wiadro) 28 grudzien do 1 styczen 120kg ----------------------------------------------------------------------------------- grudzień 615kg/ 32 dni średnia ok. 19,2 kg na dobę od 1 stycznia do 6 stycznia , 120kg 118godzin, 24,4kg na dobę od 6 stycznia do 11 stycznia 120kg 121godzin, 23,8 kg na dobę od 11 stycznia do 18 stycznia 120kg 169godzin, 17,04 kg na dobę od 18 stycznia do 25 stycznia 132kg, 158godzin, 20,00kg na dobę od 25 stycznia do 31 stycznia (do jutra) ok 125kg ------------------------------------------------------------------------------------- styczeń 617kg / 31 dni średnia 19,9 kg na dobę razem: 1735 kg / 101 dni średnia 17,1 kg/dobę Przy ogrzewaniu tylko CWU (lato): raczej będę palił drewnem, intensywnie co dwa dni do 70*C na piecu tak przez 2-3 godziny, aż nagrzeje CWU całe, bo palenie cały czas węgle dla mnie nie opłacalne, już prędzej skuszę się na elektryczne w taniej taryfie nocnej. Programator już zakupiłem (25zł) Spalanie licze tylko od pełnego zasypu do ponownego zasypu, jak z tankowaniem auta. Pojedyńcze dni wg. mnie nie są miarodajne. Dodam że dużo też mieszałem w opcjach - cały czas się uczę i testuje różne warianty, przez to czasami więcej spalił bo nie każde zmiany są korzystne. Człowiek jest ciekawy :D
  15. Jaki ekogroszek teraz jest warty uwagi ? Wcześniej paliłem na ekogroszku z KWK Kazimierz Juliusz Sosnowiec, ale nie wiem czy jeszcze mają gdzieś na składzie ten węgiel skoro kopalni już nie ma. Choć swoją drogą dziwi mnie fakt że nagle takie wielkie hałdy węgla które zalegały znikneły. Co polecacie w zastępstwie za Kazimierza-Juliusza ?
  16. Nie ma powodu do takiej paniki kolego. Może lekko przewymiarowany piec ale jak ma zawór 4-drożny to da sobie rade. Ja mam też 23kW i pali 15-25kg na dobę zależy od pogody. Z tym że mam ocieplony dom więc ciężko porównywać Odnośnie termostatów to kolega chyba pomylił piece. Przeciez to nie jest tradycyjny kopciuch co ma taką samą temp. na kaloryferach co na piecu. Wtedy to się zgodzę, niebezpiecznie jest używać głowic termostatycznych. Zawsze można też jakiś kaloryfer pozostawić na full odkręcony np. w łazience Ale jeśli chodzi o awarię pompy to też nie ma problemu bo sterownik nie poda więcej węgla, przestanie dmuchać i pomału temp. spadnie.
  17. Też się zastanawiam, choć mam jeszcze zapas 2,5 tony. Swoją drogą ciekawe gdzie są te hałdy węgla które zawsze zalegają wokół kopalni, pewnie wszystkiego tak nagle nie wysprzedali. Znajomym skończył się i teraz kupili Pieklorza z Piekar. Ponoć bardziej kaloryczny i więcej popiołu.
  18. Ja rozpalam kilkoma chusteczkami chigienicznymi, oczywiście zużytymi :D na to 3 kawałeczki tektury. Praca ręczna, włączam podajnik żeby usypał kopiec z ekogroszku. Dmuchawe lekki nadmuch. Jak się zacznie palić to włączam tryb - Rozpalanie i tryb PID i wychodzę, Za godzine piec ma 60*C. Zerkam tylko na sterownik pokojowy w pokoju jakia temeratura CO i spalin i czy się rozpaliło. Tylko musze jeszcze coś ustawić przy pompie podłogowej bo nie mogę jej wyłączyć i ciężko ma piec się podnieść. Żadnych podpałek, palników nie stosuje.
  19. Kolego Aer, możesz wrzucić zdjęcia tego modułu ethenet ? jak to działa i czym można sterować ?
  20. Już znalazłem KOD SERWISOWY do SAS St-450zPID i być może do innych też pasuje: 5162. Teraz potrzebuje jeszcze znaleźć kod do ekranu serwisowego.
  21. Witam, zapomniałem kodu do menu serwisowego. Piec SAS Multi Moze ktoś zna ? Myśle że można tu wpisywać też kody do innych pieców. I pamiętać że nastawy zmieniamy na własną odpowiedzialność :D
  22. Mówicie że zawór 4D ochroni piec przez wychłodzeniem. A jakie macie spostrzeżenia z taką funkcją jak - OCHRONA POWROTU ? Kilka razy próbowałem jej użyć ale na dłuższą mete ją wyłączam albo obniżam do takiej żeby mi nie "mąciła" w układzie. Bo efekt jest taki że grzejąc powrót, wyziębia mi sie zasilanie i wychładza reszta układu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.