Raz do roku możesz zmieniać taryfę ustawowo.
Co do opłat nie ma zbyt wielkiej różnicy, najważniejsze jest to czy będziesz w stanie zużywać około 3/4 energii w taryfach nocnych bo inaczej nie będziesz zbyt wiele oszczędzał.
Możesz zrobić sobie eksperyment jak będziesz miał wolny dzień np w weekend mierz ile kWh zużywasz w przedziałach noc dzień to da ci mniej więcej rozeznanie.
W zwykłym domu raczej ciężko liczyć na większe zużycie w ciągu nocy.