Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przecinarka taśmowa.


palacz66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuje kupić przecinarke taśmowa do metalu. Cięte będą kątowniki i ceowniki 25x25x2mm od czasu do czasu większe. Cięte będą w pakietach po 4-6 szt. Czy ktoś z Was może używa jakieś i by polecił z czystym sumieniem? Z góry dziękuję 

PS. Budżet nie jest za duży raczej wersja amatorska ale musi wytrzymać trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo tego planujesz ciąć?

Nie lepsza zwykła tarczowa ukośnica lub zwykła na przeciwwadze?

Jakoś w hurtowniach stali nie widuję zbyt wielu taśmówek.

Coś z tej serii?

https://narzedziaprof.istore.pl/pl/p/PRZECINARKA-UKOSNICA-DO-METALU-230V-400mm-PODEST/23096677

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2022 o 19:35, palacz66 napisał:

Cięte będą kątowniki i ceowniki 25x25x2mm od czasu do czasu większe. Cięte będą w pakietach po 4-6 szt.

Na taką drobnicę to coś takiego wystarczy 

https://allegro.pl/oferta/statyw-stojak-uchwyt-do-szlifierki-katowej-230-mm-8855062139?bi_s=ads&bi_m=listing%3Amobile%3Aquery&bi_c=MGQzNmFlOWUtMmQ5Ny00YmZkLWFiMzctYmQ0NzBmZjFjYTk0AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=e5307ae9-a5aa-45ca-837a-f40926d96161

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 5.04.2022 o 14:58, sambor napisał:

Da kolega znać co wybrał.

Mnie polecają Yato

No właśnie nic nie wybrałem jeszcze a Ty?? Najgorsze, że to cięcia pod kątem 45 stopni jedna i druga strona.

W dniu 5.04.2022 o 11:32, szakallo napisał:

Dużo tego planujesz ciąć?

Nie lepsza zwykła tarczowa ukośnica lub zwykła na przeciwwadze?

Jakoś w hurtowniach stali nie widuję zbyt wielu taśmówek.

Coś z tej serii?

https://narzedziaprof.istore.pl/pl/p/PRZECINARKA-UKOSNICA-DO-METALU-230V-400mm-PODEST/23096677

Planuje ok 100sztuk dziennie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yato wytrzyma, tylko nie wiem jak skosy w obie strony , trzeba by podpytać sprzedawcy.

Np tu allegro.pl/oferta/yato-przecinarka-tasmowa-przenosna-pila-do-metalu-10922761717?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=wybrane&utm_term=desc-yes&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_dio_narzedzia_pla_ss&ev_adgr=narzedzia&ev_campaign_id=14937753745&gclid=Cj0KCQjwspKUBhCvARIsAB2IYuvz1H1SI0jFQmPdhDHE6Own73dTfE8wFvbczaUxD9m8W_5Ss3-5pI0aAhPlEALw_wcB 

Lepsza jest Proma z postu #5, ale cena wyższa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam małą Dedrę DED7722. Nie jest to maszyna do ciężkiego orania ale ma kąty, i do takiego przydomowego warsztatu od 12 lat dzielnie się spisuje. Wałki stalowe Fi 70 też pocięła. Profile , rury bez problemu tylko taśmy z drobnym zębem muszą być do tego. Wadą jest brak chłodzenia. Ale to mała maszynka więc zbędny luxus. Można polać z butelki jak coś grubszego tnie. Maszyna niezastąpiona, zaoszczędziła masę czasu i robi mega robotę cały czas jeśli ktoś coś sobie grzebie. Teraz chyba już ją wycofali i nie produkują ale pewnie coś podobne jest. Cena też nie była powalająca bo chyba koło 7-8 stówek za nią dałem. Miała jakieś drobne awarie przez te 12 lat, ale żadnej grubszej. Jakieś nic nie znaczące pierdołki dosłownie. W porównaniu do tego ile kosztowała i ile zrobiła jest bardzo OK .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety te sprzęty podane wyżej nie dadzą rady. Kupuje Lune na taśmę 27mm. Te wszystkie na 13mm nie spełnią moich oczekiwań. Dzieki wszystkim za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup drugi brzeszczot. Nic tak nie wku…. jak awaria w najbardziej nieodpowiednim momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luna mbh 225. @sambornie kupuj z taśmą mniejsza niż 20 mm!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.