-
Postów
1142 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
19
Typ zawartości
Forum
Wydarzenia
Blogi
Artykuły
Treść opublikowana przez szakallo
-
Grzewcza instalacja podłogowa Ogrzewanie podłogowe + (koza) kominek
szakallo odpowiedział(a) na pytaniee temat w Kominki, kozy i inne piece
Jeśli masz po pewnym czasie ciepły powrót z podłogi to nic nie wymyślisz po prostu większość ciepła ucieka w ziemię - choć z jednej strony po pewnym czasie powinno się to przystopować ale pytanie czy dasz radę to nagrzać i straty do ziemi zaczną być mniejsze od dostarczanej energii. -
Grzewcza instalacja podłogowa Ogrzewanie podłogowe + (koza) kominek
szakallo odpowiedział(a) na pytaniee temat w Kominki, kozy i inne piece
Gdzie są odpowietrzniki? Zakręć zasilanie na zasobnik i pilnuj wody bo jeszcze wybuchnie ci to wszystko - ogólnie to bardzo słabo to zrobione Bulgotanie to też nic dobrego jeśli coś takiego występuje. Ile czasu grzejesz za jednym razem bo raczej nie cały dzień. -
Ogrzewanie podłogowe Rotametry nie reagują na regulacje - ogrzewanie podłogowe
szakallo odpowiedział(a) na Asphyxx temat w Instalacje CO i CWU
To jest automat raczej nie powinna z niego lecieć woda po odkręceniu. Zakręca się tylko gdy zatnie się pływak i mogłoby coś się przelewać. Szczerze to już brakuje mi pomysłu - albo coś jest zatkane w rurze albo na odwrót podłączone zasilanie z powrotem. Rozumiem że belki od rozdzielacza na dole to komplet a nie jakieś składaki z różnymi zaworami może tam w górnej belce są jakieś zawory NC? sprawdz czy wciskając jeden nic się nie zmieni Zastanawia mnie ta wersja po prawej http://www.instalacjebudowlane.pl/obrazki2/rozdzielacze_kan_210116.jpg -
Ogrzewanie podłogowe Rotametry nie reagują na regulacje - ogrzewanie podłogowe
szakallo odpowiedział(a) na Asphyxx temat w Instalacje CO i CWU
Oglądałeś ten zawór zwrotny może on trefny jakiś? Jak jest dzielone zasilanie góra i dół? Zakręć górną belkę głównym zaworem i zobacz czy pojedynczo na dole będzie coś działac? Odkręć z boku na belce zawór do spuszczania wody zobacz czy w ogóle dochodzi tam woda. Odpowietrzniki działają ? -
Carinus - cena kW teraz to po jakiś horror a do tego czort wie czy i tak wypadniesz z dzisiejszego prosumenta. Jednego jestem pewien PSE nie będzie obierać prądu latem żeby ładować go przy nadwyżkach w ziemię a zimą oddawać. Prosument jest zbyt piękny aby tak zostało dlatego jestem pewien że wszystkich i tak przewalą do nowego rozliczenia. Jeśli ktoś tu ma umowę proszę napiszcie mi jakie mają kary sieci za zerwanie dotychczasowej umowy?
-
Osobiście chciałbym żeby fotovoltaika była w stanie podtrzymać + temperaturę w zasobniku i straty na cyrkulacji żeby w razie co kocioł nie musiałby się uruchamiać w dzień. Mam trochę kasy ale szkoda mi ładowac na dach zestawu żeby pchać ten prąd do sieci i pewnie po pewnym czasie płacić tyle samo co teraz za prąd.
-
Myślałem nad takim sterownikiem jak myślicie dobry pomysł? https://allegro.pl/oferta/regulator-solar-boost-ladowania-sterownik-grzalki-9646147658 Chcę go podpiąć pod zasobnik CWU a drugą grzałkę do do sprzęgła tak aby w razie nagrzania zasobnika załączało podgrzewanie domu. Jedynie widze że nie ma zabezpieczenia termicznego i dlatego pytam czy można to rozwiązać jakoś inaczej np stosując jakiś przekaźnik przełączający? http://www.el-car.auto.pl/?75,regulator-grzalek-mega-pwm-mppt-3000w a może lepiej taki plus jakiś przekaźnik na zasilaniu grzałki?
-
Grzewcza instalacja podłogowa Ogrzewanie podłogowe + (koza) kominek
szakallo odpowiedział(a) na pytaniee temat w Kominki, kozy i inne piece
Zapowietrzone coś jest dobrze może od tego zacznij i pokaż zdjęcia wszystkiego Co to za koza w której palisz a nie ma ciepła na instalacji przecież to by wybuchło jeśli nie byłoby odbioru ciepła. -
Instalacja grzewcza podłogowa Ogrzewanie podłogowe - chłodna podłoga
szakallo odpowiedział(a) na maciejtoya temat w Instalacje CO i CWU
Ja na początek przerobiłbym to co jest czyli wywalił wszystkie zawory i zrobił jak największe przejscia. Doczytałem 22cu - bardzo słabo -
Dobór urządzenia Przeróbka Zwykłego Wkładu Kominka Na Z Podkową
szakallo odpowiedział(a) na romekbob temat w Kominki, kozy i inne piece
Obstawiam że rura od komina nie pożyje zbyt długo - przy rozpalaniu kondensacja. Wyłączą prąd na 10min jak będzie się dobrze palić i rurki pa pa. Wychładzanie paleniska - dodatkowa smoła w kominie. Osobiście uważam że pod względem sprawności każdy dobry piec akumulacyjny wypadnie lepiej tyle że twój może być sterowany jeśli podpiął byś go do bufora. -
Instalacja grzewcza podłogowa Ogrzewanie podłogowe - chłodna podłoga
szakallo odpowiedział(a) na maciejtoya temat w Instalacje CO i CWU
Jak to możliwe że przy takiej pompie ma przepływy po 1,5l jak pompa siedzi przy samym rozdzielaczu i do tego jeszcze tylko 10 wyjść. Obstawiam że to wina tej zwężki tuż przed pompą. Ile tam jest CU18? A w ogóle do czego potrzebne te zwrotne przy pompie? -
Moim zdaniem jest źle nawet ze względu na wymiennik zobacz jak przelatuje powietrze Najgorsze że producent nie umieszcza czytelnego schematu - wstyd. I już wiadomo - 1 wlot z domu idzie przez wentylator od dołu wymiennika gdzie niema tacki i stąd skropliny Zaznacz na rysunku centrali gdzie są filtry?
-
Jeśli masz pustę przestrzeń to warto na początek wdmuchnąć regranulat styropianowy, lepiej wełnę lub celulozę. Potem docieplać od góry. Paroizolację daje się od strony wilgotnej a potem dopiero izolację termiczną. Osobiście uważam że stosować paroizolację powinno się tylko w łazienkach od biedy kuchniach i wentylować przestrzeń nad izolacją wszędzie. Wełna wyschnie tylko wywal parolizolację.
- 27 odpowiedzi
-
- Strop
- Strop drewniany
- (i 5 więcej)
-
Immergas 24 kW Nowy kocioł gazowy i zużycie gazu
szakallo odpowiedział(a) na SELEKCJONER0 temat w Kwestie finansowe
Do dołu nie ogrzewa się praktycznie wcale tak działa konwekcja. -
Grzewcza instalacja podłogowa Wypompowannie wody z podłogowki
szakallo odpowiedział(a) na sorento temat w Instalacje CO i CWU
Najlepiej to ocieplić poddasze z grubsza wełną i mieć niższe koszty grzania i nie przejmowac się podłogówką. Samo wpakowanie wełny między krokwie to samemu można zrobić w 3-4 wieczory. -
Kominek MCZ Kominek MCZ - nieprawidłowa praca
szakallo odpowiedział(a) na Krzyszto temat w Kominki, kozy i inne piece
Jeśli na sterowniku zaświeca się dioda od załączenia pompy to musi się pompa załączyć czujnik temp musi być dobry bo nie dałby sygnału do załączenia pompy- jeśli nie działa pompa na samym steroniku to tylko przekaźnik lub jakiś mosfet jeśli reguluje obroty. -
Kominek MCZ Kominek MCZ - nieprawidłowa praca
szakallo odpowiedział(a) na Krzyszto temat w Kominki, kozy i inne piece
Jak działa na krótko to podepnij i niech działa do przyjazdu serwisu. Może po prostu spalił się przekaźnik od załączania pompy chyba że sterowane są obroty to padł jakiś mosfet pewnie. -
Ogrzewanie klimatyzatorem Klimatyzacja jako ogrzewanie i schładzanie
szakallo odpowiedział(a) na kindzia2089 temat w Wentylacja i rekuperacja
A co to za tajemnica ile kosztuje - czy to krypto reklama ma być? -
Patrząc na zdjęcie ostatnie ze sterownika na to wygląda że jednak zamienione Dodatkowo odpływ bez syfonu ? Serio to aż taki problem zrobić? Kolejny zarzut do montażu - jest miejsce od góry dlaczego nie podnieśli centrali do góry na podkładkach z gumy? Wentylacja by była od doły i można by zajrzeć czy nie dzieje się nic złego.
-
Wybór sposobu ogrzewania Kocioł gazowy bez dostępu do sieci gazowej
szakallo odpowiedział(a) na Tarski80 temat w Kotły gazowe
Nie musisz nic robić przy pc - przy pellecie już trochę trzeba się na dzwigać i ubrudzić ale pewnie będzie trochę taniej. -
Ale to nie ma być ogrzewanie a tylko dogrzewanie w okresie przejsciowym. U mnie w domu mam okno od południa 300x240 + narożne w kuchni i do tych +-0 jeśli świeci słońce w dzień nie muszę ogrzewać salonu i kuchni wcale. Jak świeci ładnie to w dzień mam 24 a do rana 22 st dodatkowo rekuperacja zabiera nadmiar ciepła i przenosi do pozostałych pokoi. Nie bez powodu prognoza za ten rok ma się zamknąć w 1800zł za gaz z cwu przy 115m2 parteru
