Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dołożenie klimatyzacji do istniejącej rekuperacji


szakallo

Rekomendowane odpowiedzi

Podepnę się pod temat - mam zamiar niedługo założyć klimę w domu - mam rekuperację czy jest sens wpinać się w nawiew i szukać jakiegoś wymiennika z jednostką czy założyć zwykły klimatyzator gdzieś po środku domu? Dom parterowy na razie ale dłubię żeby zrobić duży pokój i łazienkę na górze.

Jak uważacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekuperacja to inne prędkości nawiewu, więc musiałbym montować klapy zwrotne na rurach od i do reku.

Do tego dojdzie hałas spowodowany duża prędkością powietrza które będzie się rozprężać przy anemostatach.

Mam zrobioną klimatyzację razem z reku, ale pcham w to powietrze nie mocniej  niż 450m3/h, to zdecydowanie za mało na skuteczne chłodzenie przy odsłoniętych oknach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i masz rację żeby chłodzić od południa gdzie mam najgorętsze pomieszczenia a rekuperacja przy okazji powinna trochę podkraść tam powietrza i może ochłodzi pozostałe pomieszczenia z tyłu domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli twój dom nie jest energooszczędny i nie masz rolet zewnętrznych, to 500m3/h to bardzo mało powietrza, nie wystarczy na schłodzenie domu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom jest energooszczędny tylko mam wielkie okno od południa, od wschodu i zachodu w jednym pomieszczeniu kuchnia- salon. W zimę i okres wiosenny spoko bo ogrzewanie włączone praktycznie tylko na tyłach domu. Na gaz też nie narzekam bo cały rok za mniej niż 2tyś zł z cwu to mi pasuje.

Mimo żaluzji w lato za dużo się nagrzewa więc myślę jak tu schłodzić, drzewa już posadzone ale zanim urosną i zasłonią liśćmi od południa potrzeba jeszcze z 4lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.