Skocz do zawartości
IGNOROWANY

podłogowka w całym domu


peter192

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem nowy na forum i chciałbym prosić o pomoc w doborze podzespołów do ogrzewania podłogowego, gdyż nie wiem ilu obwodowe rozdzielacze kupić.

W domu postanowiłem że bedzie 100% ogrzewanie podłogowe niskotemperaturowe, bez drabinek w łazienkach gdyż bedą elektryczne.

z uwagi że bedzie gaz lub pompa ciepła myślałem wszędzie rozkładać co 10cm (co Wy na to?)ale nie jestem pewien co do ilości obwodów na rozdzielaczach,zeby nie zrobić za dlugich pętli..

moja koncepcja jest następująca:

góra:

pokój 1 (2 petle),pokój 2 (2 pętle), pokój 3 ( 1 czy 2 pętle??), lazieka (1 pętla) , przez mały korytarz idą zasilania to może nie trzeba robić osobnej pętli?

dól:

kotłownia (1 petla), lazienka (1  petla), wiatrołap + korytarz (1 petla), kuchnia i salon 3 czy 4 pętle??

z uwagi na rosnące koszty budowy instalacje ele, wodą i kanalizacyjną zrobiłem sam ale jakoś tego ogrzewania nie jestem pewien i dlatego proszę o porady. Do opisu dołączam rzuty parteru i piętra

z góry dziękuje za odpowiedz

pozdrawiam Piotr

 

forum grzewcze.gif

parter =nowy podł.gif

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolego tego się nie robi na pale.... Co 10 czy 15...Dlaczego? Bo koszt zrobienia projektu podlogowki to jest naprawdę nie wiele w porównaniu do całej inwestycji budowy domu.....A dwa że koszt  materiału zamontowanego bez potrzeby przewyższy koszt zrobienia projektu. Zlec to komuś! Wszystko będziesz wtedy wiedział ...Co Ci potrzeba i ile .... Albo licz sam ale Ci to trochę czasu zajmie! 

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, dziekuje za zainteresowanie tematem...wiem ze projekt rzeczywiscie byłby dobrym rozwiązaniem...poprostu własnymi siłami zrobiłem prąd  ,instalacje wodno kanalizacyjną i myślałem że jak zdobędę parę cennych porad co do podłogówki to też sobie poradzę bo tak wszystko podrożało że na sam materiał ciężko wyrobić a gdzie robocizna..na kotłownie napewno sie nie porwe tylko już jakiś fachmen...myślałem mu tylko zasilania wypuscić z rozdzielaczy. W projekcie jest tylko podlogowka w łazienkach a reszta grzejniki i z tego chciałem zrezygnować na rzecz 100% podłogówki o niskiej temperaturze zasilania(wskazane dla pomp ciepła).  Ogólnie Planowałem puścić dwa osobne zasilania z kotłowni rurą alpex25 do rozdzielaczy , rozdzielacze proste z rotametrami i zaworami z mozliwoscią dołożenia siłowników. Układ pompowo- mieszajacy w razie potrzeby byłby już w kotłowni. Z uwagi na niską temperaturę zasilania chciałem położyć co 10cm wszędzie oprócz wiatrołapu i kotłowni ( tam co 15)z długością do 80m na pętle.... i z moich obliczeń wychodzi mi u góry rozdzielacz 7 obwodów i na dole też 7 obwodów. czy to ma sens? mam jeszcze dylemat czy kupić rurę pert-al-pert czy pert-evoh-pert (nie wiem co trwalsze) oraz co do delatacji gdzie powinny sie znajdować czy w kazdym przejściu?(peszel na rure i listwa delatacyjna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.