-
Postów
1142 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
19
Typ zawartości
Forum
Wydarzenia
Blogi
Artykuły
Treść opublikowana przez szakallo
-
Tak ale tu widać ewidentnie wpływ temperatury na sprawność Przyjmijmy że mamy -20 to może okazać się że panele będą miały +15% zwłaszcza że ilość promieniowania słonecznego jest też mniejsza o dziesiątki coś koło 40%
-
Ja zauważyłem na pewno że w lato przy +30 na zewnątrz instalacja w pięknym słońcu produkowała o 20% mniej w piku niż gdy było chłodno.
-
osobiście o648 nastawiłbym się na dofinansowanie i zrobienie instalacji ongrid z jakimś sterowaniem żeby nadwyżkę pchać w grzałkę Na dzień dziesiejszy na pv ze sterowaniem bez akumulatorów możesz dostać - do mikroinstalacji PV do 50% kosztów kwalifikowanych nie więcej niż 7 tys. zł; - do magazynów ciepła do 50% kosztów kwalifikowanych nie więcej niż 5 tys. zł; - do systemu EMS / HEMS do 50% kosztów kwalifikowanych nie więcej niż 3 tys. zł; Może lepiej już przy okazji nie płacić rachunków za prąd?
-
Ulga termomodernizacyjna, a kolejna inwestycja
szakallo odpowiedział(a) na Wina1989 temat w Kwestie finansowe
Wydaje mi się że trzeba wszystko fakturować. -
Ja w swoim Junkersie walczę cały czas o jak najdłuższą pracę na najniższej mocy. Z mojego komina nie uda ci się zobaczyć żadnej pary w czasie pracy kotła nawet jak grzeje CWU mam tak ustawione że nic nie widać. Na kotle przy podłogowym mam 28-30st (nie licząc -18st na zewnątrz gdy musiałem podnieść krzywą) tyle ile może kocioł pociągnąć najniżej, za gaz z cwu 5 osób w domu nowym 120m2 wyszło niecałe 2tyś zł za cały rok 2021, grzejąc 21,5 w dzień i 20,5 w nocy
-
Przyjrzyj się - jak to ma działać? Kocioł nie otrzyma nigdy zimnej wody
-
Aplikacja na telefon - rotenso, kaisai, galmet itp
szakallo odpowiedział(a) na Miko12 temat w Pompy ciepła
U mnie rotenso działa z Nethome plus - klimatyzator Mam zamiar zrobić jakieś sterowanie z licznikiem żeby załączał sam grzanie jak będzie świecić słońce w dzień. Na razie rozglądam się jak to zrobić najmniejszym kosztem tak aby była możliwość działania Myślałem na Suplą od zamela ale jeszcze nie wiem jak to spiąć. -
Aplikacja na telefon - rotenso, kaisai, galmet itp
szakallo odpowiedział(a) na Miko12 temat w Pompy ciepła
Podpinam się Pytanie - do czego ci to potrzebne? -
Kominek Z Dgp I....bojler?
szakallo odpowiedział(a) na trogalewski temat w Inne tematy o kotłach i piecach
Osobiście już wolałbym chyba kupić małą pompę ciepła do grzania CWU -która będzie grzała wodę przez cały rok a nie tylko zimą. -
Nietypowe rozwiązanie koza + CWU na życzenie, bez prądu
szakallo odpowiedział(a) na solidarbosc temat w Kominki, kozy i inne piece
Dodam od siebie że jest to zazwyczaj słaby patent bo może okazać się że będziemy mieć ściekające skropliny z wymiennika - pod turbodymem warto dać kielich do góry bo okaże się że będzie ładnie śmierdzieć w pomieszczeniu po tym jak skropliny będą wypływać i spalać się na niższym odcinku rury dymowej. Choć niektórzy lubią w domu zapach wendzonki, wybór należy do inwestora. -
Bosch Condens 2300iW 15p za bardzo moduluje mocą?
szakallo odpowiedział(a) na Bokarito temat w Kotły gazowe
Zaglądałeś do filtrów w instalacji? może to stary syf zatkał przepływy? -
Wybór okien Wymiana stolarki okiennej jakie okna
szakallo odpowiedział(a) na Mirekkss temat w Rozmowy na dowolny temat
Mam Winkhausa ale polecam Roto Warto brać ciepłe parapety - dużo dają na kamerze termowizyjnej no i ciepły montaż bo po kilku latach sama piana dziurawa jak dobry ser Najważniejsze są szyby. Zazwyczaj koło stycznia są najniższe ceny czasem bywa 20% niższa niż w lato. -
Pompa ciepła Wady i zalety. Jak działa, kiedy się opłaca, jak dobrać. Pompa ciepła czy kocioł?
szakallo odpowiedział(a) na marxxx temat w Pompy ciepła
Grzałki zazwyczaj służą do defrostu - tak zmniejszają sprawność, dużo zależy od wilgotności powietrza na dworze.- 56 odpowiedzi
-
- ogrzewanie
- oze
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Bosch Condens 2300iW 15p za bardzo moduluje mocą?
szakallo odpowiedział(a) na Bokarito temat w Kotły gazowe
Obstawiam że może być ustawiona duża różnica temperatur i kocioł czeka na wychłodzenie za długo i potem znów musi grzać mocniej aby dogonić zadaną. u mnie w junkersie Funkcja serwisowa 3.C: histereza ma 10st ustawione standardowo. Możesz ustawić z 5st powinno pomóc. -
Mój Prąd 4.0
szakallo odpowiedział(a) na genesis72 temat w Wytwarzanie energii elektrycznej na cele grzewcze (i nie tylko)
wacio - na dzień dzisiejszy chyba lepiej dołożyć więcej paneli w rozbudowę net-metering niż ładować się w nowe zasady z akumulatorami. Ale kto wie jak długo. -
Bosch Condens 2300iW 15p za bardzo moduluje mocą?
szakallo odpowiedział(a) na Bokarito temat w Kotły gazowe
Najlepiej jakby grzejniki były dobrane odpowiednio do wymaganego zapotrzebowania i były cały czas otwarte a sterownik z kotłem dbałby o zapewnienie odpowiedniej temperatury zasilania. Obstawiam że najbardziej ekonomicznie i komfortowo byłoby mieć cały czas całe ciepłe grzejniki w temp np 40st i temp powrotu rzędu 34-36 st Teraz pozostaje tylko pytanie o powierzchnię tych grzejników i ekonomię zakupu. -
Bosch Condens 2300iW 15p za bardzo moduluje mocą?
szakallo odpowiedział(a) na Bokarito temat w Kotły gazowe
Oczywiście że temp zasilania ma wpływ na kondensację - jeśli chciałbyś mieć kocioł który kondensuje w 80st C okazałoby się że wymiennik będzie miał wielkość malucha przy mocy zwykłego kotła. -
Ładuj wełnę miedzy strop i profile od GK nawet najtańszą, dużo da a kosztować będzie prawie nic. Strop też ociepl od góry ale już bez paroizolacji. Co do zatkanych dziur na strychu to nie śpiesz się za mocno z tym bo możesz mieć grzyba - obstawiam że to była wentylacja puki wszystkiego dobrze nie zaizolujesz zostawiłbym z dwie
-
Wymiana wkładu kominkowego z płaszczem wodnym na wkład bez płaszcza
szakallo odpowiedział(a) na Tomson12 temat w Kominy dymne i spalinowe
Osobiście nie miałem styczności ale osobiście nie byłem nigdy przekonany do tej firmy - dużo wydają na reklamę -
Komin wentylacyjny jako dymny Nowa instalacja pyt. dot. komina
szakallo odpowiedział(a) na Aronwejder temat w Kominy dymne i spalinowe
Do wiosny będziesz miał ciekawą obróbkę na tym kominie. Dodatkowo zapytam z czego komin? -
Ale ja nie powiedziałem nigdzie że to złe itd Ja patrzę przez pryzmat pieniądza i życia, bo jaki sens jest wydać dużo, a często nawet w kredycie jeszcze żeby kilka lat zapierdzielać jak niewolnik tylko po to żeby to spłacić, jeśli miałbym tyle że nie wiedziałbym na co wydawać to na pewno pierwszą rzeczą byłoby zrobienie domu pasywnego z magazynami energii w jakiejś odludnej lokalizacji w dużym terenem wokół, żeby w razie potrzeby nie przejmować się niczym. Kilka hektarów ziemi z zwierzętami dzikimi żeby było co jeść w razie co 😄
-
Chodzi mi o to że zakładając zwykły kondensacyjny kocioł mieliby ogrzewanie za darmo na około 15-20 lat Opłacalność to moim zdaniem ważny argument nawet ze względu na to że nie wiesz co będzie za kilka lat i wykładanie takiej kwoty jest po prostu obarczone ogromnym niebezpieczeństwem zmian. Zmieniają cenę gazu to tracisz w razie co 6-9tyś a taka pompa przy cenie prądu jak mam teraz w firmie 3,16zł kWh to może okazać się najdroższą opcją pomijając nawet koszt instalacji.
-
Raczej może, jeśli masz dobrą pompę to nie powinno być praktycznie żadnej różnicy temperatur na grzejącym grzejniku.
-
Jak będzie równo jak na stole to i 12mm będzie dobrze.
