Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kondensacja w domu na wysokości skrzynki elektrycznej.


ferbi93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W zakupionym domu w łazience na ścianie dochodzi regularnie do kondensacji wody na płytkach - nie wszędzie a jedynie na prostokącie ok 90x60. Mniej wiecej w tym miejscu na zewnątrz znajduje sie skrzynka z przyłączem elektrycznym (metalowa, grubością zrównana z elewacją). Domyślam się, że tu tkwi problem, jednak czy sa jakies małoinwazyjne sposoby na izolacje takiego miejsca?

Z góry dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam 

IMG_20221228_092810.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób drugie (większe) drzwiczki do tej rozdzielni ocieplone styrodurem (styropianem, pianką etc)

Możesz je zamykać np na neodymowy magnes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji, bo nie mam się kiedy za to zabrać, mam podobny problem, ale z licznikiem od gazu, nie ma tam żadnej izolacji. Dziura jest chyba 70/70cm. Z majstrem od elewacji wymyśliśmy, żeby dociąć tak styropian, żeby obudować ten licznik, tylko teraz pytanie, czy ja ten licznik od tyłu i po bokach mogę zapiankować? Bo jak wsadzę kawałki styropianu to niewiele to da. Czy ludzie z gazowni nie będą się pluli? Czy lepiej zapytać bezpośrednio u nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznika nie można zapiankować. W skrzynce nie powinno być żadnej izolacji. Izolacja zablokuje ewentualny wyciek gazu, który normalnie pójdzie na zewnątrz. Jedyne co można zrobić, to przesunąć przyłącze. A to musiałaby zrobić gazownia i pewnie będą chcieli wszystkie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vlad nawet włożenie 2cm styroduru dużo zmieni - jesli jest miejsce za licznikiem i rurami ja bym się nie czaił i zakleił wszystko szczelnie, ważne aby była pusta przestrzeń między rurami i licznikiem nic nie przylegało szczelnie do instalacji i izolacji, tak aby w razie wycieku gaz uciekał na zewnątrz przez wentylację a nie gdzieś w ścianę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.