Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LG Therma R290 Monoblock


kult5

Rekomendowane odpowiedzi

Berthold nam opowie, ale najpierw musi obejrzeć. Cierpliwości 👍

Edytowane przez o6483256
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, o6483256 napisał(a):

Berthold nam opowie, ale najpierw musi obejrzeć. ,,,,

Oczywiście wypadałoby, że wykona tę czynność ze zrozumieniem.


 

49 minut temu, cezario1 napisał(a):

,,,, Wyłapałem że Haier kiepski na dotację. 

Pompy ciepła Haier są obecnie wpisane na Liście ZUM

źródło:
https://lista-zum.ios.edu.pl/bepub/ben001.aspx#SEARCHRES

Dokumentacja techniczna pompy ciepła Haier AU082FYCRA(HW)
https://lista-zum.ios.edu.pl/bepub/DFile.ashx?file=qT2bjVFB7aTyLPbfugW%2bDg%3d%3d

Edytowane przez Andrzej_M_
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cezario1 napisał(a):

Ale mają tylko A++ czyli nie kwalifikują się na podwyższoną dotację.

image.png.6960a78347db007614cbf1d42cde20c6.png

Warto by sprawdzić 5-kę bo ona ma ciutkę lepszy COP ale czy ma 3 gwiazdki nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz są nowe haiery ale pod nazwa heiko to ta sama maeka ale parametry wyglądają lepiej oraz sterownik lepiej wyposażony np krzywa grzewcza jak ktoś tak lubi. https://allegro.pl/oferta/okazja-pompa-ciepla-heiko-thermal-6-hei00077-6-5-kw-15214471451

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapamiętałem brak krzywej, sztywne histerezy co i cwu (tu 3C z tego co kojarzę, więc musi boleć), brak wifi, przy mrozach wyjec. Ad wydajność to już kiedyś ktoś wykres robił i wyszło co wyszło. Raczej nie planowali tego produktu jako jedynie źródło zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.02.2024 o 11:58, cezario1 napisał(a):

PC wysokotemperatuorowe  są bez sensu. Lepiej wymienić grzejniki na nowe większe niż grzać taką PC do wyrzszej temp.

Wg moich obserwacji haiera pracującego w instalacji na grzejnikach to pomiędzy np zadaną temperaturą 30 st a 38 st w poborze prądu jest  300 W różnicy .Co do głośności to może w trybie turbo ją bardziej słychać ja go nie używam , w trybie  quaiet jest cicha a obecnie używam zworki  w ATW obniżającą częstoliwość spręzarki gdzie max pobiera do 1200 W to już wogóle jej nie słysze i to na obecne temperatury u mnie  wystarcza .Na noc wyłączona całkowicie ,start jak jest produkcja ze słońca żeby za dużo nie pobierać z zakładu energetycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38st to nie jest wysoka temperatura. Powiedzmy do 45st to temp do zaakceptowania. PC wysoko temperaturowe to  te mające możliwość grzania  do 80st np Hitahi s80

57 minut temu, marcus312 napisał(a):

o do głośności to może w trybie turbo ją bardziej słychać ja go nie używam , w trybie  quaiet jest cicha

Każde PC tak ma. U mnie przy pracy sprężarki 20Hz prawie jej nie słychać ale przy mrozach -20st jak się wkręci na 75Hz to robi się mocno głośna.  

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

cezario1    

kupiłem sterownik do mojej pompy robionej z gree amber prestige i częstotliwość sprężarki zjedzie do 15 Hz a więc modulacja w zasadzie nawet przy plus 15 będzie a przynajmniej mam taką nadzieję ,niedługo zakładam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co komu ogrzewanie, przy +15*C ?

 

Nie pojmuję tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał pompę już załozoną to pojmiesz na bank.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojmę, że trzeba grzać dom przy 15*C na zewnątrz. ciekawe, ciekawe, jak ten COP 12 🤣

No, chyba, że tak jak Ty będę miał dom z nieocieplonego pustaka bez ocieplenia dachu, to faktycznie, nawet w chłodne letnie dni trzeba dogrzewać pompą (przepraszam MPM`em 😂

 

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzisz że mam niedocieplony dom i niedocieplony dach ?? z czego to wnioskujesz ? a tak na serio musisz być taki wredny ?? to chyba podziela większość użytkowników forum , normalnie nie potrafisz bez przytyków ?? to tak trudno być normalnym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz mi po co grzać przy +15*C na zewnątrz. 

 

Naprawdę musisz być takim bajkopisarzem? Tutaj wszyscy Cię tak oceniają. Tak trudno napisać coś uczciwie bez bajkopisania? Normalnie nie potrafisz? 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O6483.... A może on mieszka w dolinie gdzie w dzień ma +15 a w nocy -10 i do tego przez większość dnia słońce nie świeci tam bezpośrednio na jego dom, dodatkowo wszystkie okna jakie ma, ma od północy. Ocieplony zgodnie z WT2021r

Nie śmiej się może tak żyje i musi ogrzewać dom przy +15st C na zewnątrz.

 

Edytowane przez szakallo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim wcieleniu, miał problem z określeniem ile metrów ogrzewa. Raz to było 100, raz 150 innym razem jeszcze więcej, więc byłbym ostrożny z takim gdybaniem 😂

W tym roku na szczęście ma tylko problem z określeniem jak duży COP ma pompa i tym jak grzeje dom, czy MPM`em, czy pompą. Jest znaczny progres, ale do ideału daleko 🤣

 

PS Zgodnie z twoim tokiem rozumowania, to wszyscy grzejemy gdy jest 15*C na dworze. Jednak to rozumowanie jest błędne. Zawsze trzeba zakładać średnią dobową. 

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trzeba mieć zryty beret aby prostych spraw nie zrozumieć , raz grzeje tyle raz tyle to takie dziwne ??? masz gości grzejesz tyle nie masz zakręcasz to takie skomplikowane ? mam całe piętro na którym nikogo nie ma ja na parterze mam lekko ponad 100m2 więc ja to uważam za durne bezsensowne czepianie się i nic na to nie poradzę że nie lubię takich typów i tyle ,bywaj,

acha i nkt domu nie grzeje jak na dworze jest 12 lub 15 stopni powodzenia , chętnie bym ci wcisnął parę niewybrednych epitetów ale regulamin mi zabrania więc raczej akurat z tobą w dyskusję więcej nie wejdę i chciałbym abyś ty też nie wchodził bo niczego nie wnosicz poza fermentem.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punktuję Cię za to, że wciskasz kit innym użytkownikom. Twoje pseudo pomiary zawsze muszą pasować do twojej teorii, a nie do rzeczywistych wyników.

Tak jak pisałem, nie lubię gdy ktoś opowiada bajki, a Ty co post to praktycznie konfabulujesz.

 

PS Czyli nawet sam teraz potwierdziłeś, że omama to twoje nowe alter ego.

To nawet zabawne, bo kiedy napisałem to pierwszy raz sporo czasu temu, to naśmiewałeś sie ze mnie, jednak jak widać trafiłem w punkt 😂

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie skomentuję tego większość pewnie wie o co chodzi, a punktować to sobie w domu możesz.

 

Mod wywal to wszystko w kosz same bzdury nic nie wnoszące .

Edytowane przez omama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomogę Ci:

image.png.198ee8fdfa7b3db14c5f6a964037b6e9.png

 

Jest taki przycisk zgłoś, jeżeli uważasz, że moderator coś ma skasować, nie trzeba pienić się w poście 😁

Nie łam regulaminu forum:

image.png.e1f267f31843407ab88fc9c02fa5d20f.png

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadanie od rzeczy i nie na temat to podstawa do wywalenia w kosz , ja nikogo nie oceniam nie punkutuę tylko muszę odpowiadać na idiotyczne zaczepki dlatego uważam że to w koszu znaleźć się powinno .

skoro gość oskarża kogoś bez podstaw że mieszka w domu bez docieplenia i tym podobne bzdety ja to uznaję za napastliwość napastliwość godną gimnazjalisty co najwayżej a nie człowieka poważnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, o6483256 napisał(a):

Zawsze trzeba zakładać średnią dobową.

To dobry pomysl.

Ja poszedlem dalej z tym pomyslem i zamiast reagowac bezposrednio z odczytu na temperature CO stosuje srednia dobowa do zmiany temperatury CO. To “wyrownuje” zadana na CO. Czyli nie grzeje w nocy mocniej bo zimno a w dzien mniej bo cieplej.

Takie przesuniecie/wygladzenie mogloby sie szczegolnie  przydac uzytkownikom PC.

Edytowane przez PioBin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.