Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rzeczywista praca PC przy niskich temperaturach - relacje właścicieli


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

Na wsi można palić kotłami do 2040 roku tak napisano , ETS 2 pewnie wprowadzą do ceny zakupu węgla a jak ja go będę miał to nikt przecież nie będzie pytał czy ten węgiel ma rok czy 5 czy 10 lat ,a magazyn jak byk takiego magazynu energi nik nie jest w stanie zrobić hehe , pompą będę grzał oczywiście ale piecem też ,mój piec nie kopci nic a nic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, omama napisał(a):

rachunek prosty węglem taniej i zdecydowanie cieplej w całym domu

Dokładnie znowu na korzyść węgla a jak przygaśnie w kotle to i tak dogrzewa komin a pompa ciepła ciągle te defrosty które dodatkowo wychładzają dom i zjadają energię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej, drożej, drożej taniej. Nikt nie bierze pod uwagę wygody i zdrowia (swojego i sąsiadów). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś w tym jest że naturalne ciepło jest jakieś lepsze takie a cenowo bardzo podobnie lecz mimo wszystko na korzyść węgla trochę , ale znów młody ma haiera 8kw podłogówka cały dom grzeje piętro i parter po 70m2 i jemu idzie max 20kwh.doba ale on ma nowy dom piankę w dachu a ja mam stary niby wg mnie dobrze docieplony ale jednak to nie to samo.

Teraz, o6483256 napisał(a):

Taniej, drożej, drożej taniej. Nikt nie bierze pod uwagę wygody i zdrowia (swojego i sąsiadów). 

Ch moi sąsiedzi mnie podtruwają a nie ja ich bo ja jedyny z komina nie wypuszczam dymu a oni walą jak Stefan Batory no i ja na przemian raz piec za tydzień pompa , grzałbym pewnie tą pompą stale ale te idiotyczne pokręcone limity więc kto mi każe palić ? no władze skoro jakieś limity wprowadzają to niech ludzie kopcą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyłów zawieszonych nie widać. To, że nie kopcisz tylko zmniejsza ich emisję, ale nadal istnieją. 

Sąsiad pali w piecu i myśli sobie ch... mnie ten sąsiad obchodzi, niech dymi jak z lokomotywy. Przecież to nie ma sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niestety nie każdego stać na ekologię. Jak  bym nie miał fotowoltaiki to pewno nadal paliłbym drewnem. Zresztą wywaliłem kopciucha a w tym miesiącu kupuje piec na drewno OGNIWO BIO bo mieć ogrzewanie tylko z PC to trochę strach.

Godzinę temu, omama napisał(a):

Na wsi można palić kotłami do 2040 roku tak napisano

Nie był bym tego taki pewny Uchwała rady gminy może wszystko zmienić i skrócić ten okres. 

Edytowane przez cezario1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, nie każdy może sobie pozwolić na kosztowną i droższą w utrzymaniu zmianę, ale niech chociaż ma  świadomość, że generuje zanieczyszczenia. Twierdzenie, że z mojego komina lecą "czyste" spaliny, a sąsiad truje jest niepoważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, o6483256 napisał(a):

Pyłów zawieszonych nie widać. To, że nie kopcisz tylko zmniejsza ich emisję, ale nadal istnieją. 

Sąsiad pali w piecu i myśli sobie ch... mnie ten sąsiad obchodzi, niech dymi jak z lokomotywy. Przecież to nie ma sensu...

A hoj mnie to obchodzi , niech rządzący zniosą limity to się przełączy a puki mnie ładują to ja tez ładuję ,live is brutal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na bogato wystarcza na wsi pozbyc sia tych žoltych i czarnych smrodow.Czy za pomocy pompek,czy czysczejszych kotlow jest mi wolne.Zapach palacego i nie kiszajacego drewna mi tež nie przeskadza.Tylko jescze tych pare lokomotyw co pozostalo niech zniknie,bo wystarczaja na bogato do zasmrodzienia calej doliny.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, cezario1 napisał(a):

Ale niestety nie każdego stać na ekologię. Jak  bym nie miał fotowoltaiki to pewno nadal paliłbym drewnem. Zresztą wywaliłem kopciucha a w tym miesiącu kupuje piec na drewno OGNIWO BIO bo mieć ogrzewanie tylko z PC to trochę strach.

Nie był bym tego taki pewny Uchwała rady gminy może wszystko zmienić i skrócić ten okres. 

W Opolskim ? raczysz żartować chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa ciepła galmet prima 10kw monoblok budynek 180m2 grzejniki w budynku tempertura 23.5c na zewnątrz -21c tempertura wody na pompie zadana 49c zużycie energii to 75kwh dość dużo ale przed miałem mielm kocioł z podajnikiem i paliłem 50kg eko groszku a pelletu 60kg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć na początku chciałbym się przywitać 

Od jakiegoś czasu przeglądam dyskusje i postanowiłem się dołączyć 

Mam pompę panasonic tcap 12kw 

Bufor 100l 2 obiegi 

Ogrzewam stary dom o powierzchni ok 180m2 

Instalacja tylko grzejniki  w większości przewymiarowane 

Moja pompa przy ostatnich mrozach 9 stycznia - 19 noc i - 10 dzień zużyła tyle 

COP tego dnia 2.2 

Temperatura na buforze maxymalna 36.5 stopnia 

Grzałki nie pracowały ani minuty ponieważ mam wyłączone 

 

Screenshot_20240116-213449_SUPLA.thumb.jpg.ec718a40fa9748d99a4b5bde3de37db2.jpg

Screenshot_20240116-213848_ComfortCloud.thumb.jpg.0f46c7d58810a65d80c4851f094542db.jpgScreenshot_20240116-215106_SUPLA.thumb.jpg.0fd3a97dc5640b857b34d665a92bb069.jpgScreenshot_20240116-215149_SUPLA.thumb.jpg.6c714887a0af1a8a3cba40e92596ed8b.jpg

Edytowane przez Andrzejzako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, o6483256 napisał(a):

Zgadza się, nie każdy może sobie pozwolić na kosztowną i droższą w utrzymaniu zmianę, ale niech chociaż ma  świadomość, że generuje zanieczyszczenia. Twierdzenie, że z mojego komina lecą "czyste" spaliny, a sąsiad truje jest niepoważne.

Od polityki nie uciekniemy w przypadku ogrzewania choć wolelibyśmy tego unikać ale jak się nie odnieść do tego jak takie tuzy umysłu jak wiceminister klimatu jedzie do EU i wygłasza że powinniśmy obniżyć co2 nie tak jak EU chce o 60 proc do 2050 roku tylko o 90 procent , ciebie ciągnie do lewicy i to popierasz ? przeciez to likwidacja przemysłu,ogrzewania i bieda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś zważyć 10kg wiaderko węgla, a nie politykować berthold!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zważyłem u kupowiaste wiaderko ma dokładnie 11,1 kg i tyle od biedy by wystarczyło na dobę jak by wiatrów nie było bo czasem połowę trzeba dosypać ,instalacja na grawitacji bez żadnej pompki obiegowej.

Edytowane przez omama
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakieś 61kWh zapotrzebowania na ciepło dobowo, zakładając sprawność źródła ciepła 80%.

 

Czyli tyle co u mnie w granicach  dobowej -5*C.

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Andrzejzako napisał(a):

A dlaczego większość pisze tu nie na temat a moderator nie reaguje? 

Możesz kliknąć "ZGŁOŚ" przy poście, a nie żale wylewasz 🤣

 

 

PS Jesteś z kategorii "należy mi się" ? 

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Andrzejzako napisał(a):

A dlaczego większość pisze tu nie na temat a moderator nie reaguje? 

Bo to stali bywalcy.  Jak tu pobędziesz z 10 lat to też będziesz nie ruszany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko tu napisane na temat i wszystko ze wszystkim się wiąże , mamy gadać o zjadaniu prądu na mrozach to gadamy ale że mamy limity prądu które nas skutecznie blokują więc każdy skrobie jak się da ten piecem takim ten innym i tyle co nie na temat ? jedno z drugim ściśle się wiąże , swoją drogą dalej nie wiem po co te limity prądu że niby mamy być eco ale jak to zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, omama napisał(a):

Wszystko tu napisane na temat i wszystko ze wszystkim się wiąże , mamy gadać o zjadaniu prądu na mrozach to gadamy ale że mamy limity prądu które nas skutecznie blokują więc każdy skrobie jak się da ten piecem takim ten innym i tyle co nie na temat ? jedno z drugim ściśle się wiąże , swoją drogą dalej nie wiem po co te limity prądu że niby mamy być eco ale jak to zrobić ?

Myślę jednak że nie chodzi tu stricte o zjadanie prądu bo równie dobrze można by grzać farelką i o tym gadać chodzi jednak o wydajność pomp ciepła bardzo niskich temperaturach co jest ich bolączką

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompy są różne, ale nie każda wymięka już przy lekkich minusach. Z tym stereotypem, że jest "słabo" w niskich temp. producenci dalej "walczą", czyli to co ostatnio modne to praca do -30C, przy okazji obniżenie hałasu, na wyjściu możliwe 70C i mamy np. to (pompa oznaczona jako 10kW R32):

IMG_20240118_172153.thumb.jpg.23d665ff858d9a51759313b298b68801.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.