Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rzeczywista praca PC przy niskich temperaturach - relacje właścicieli


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

Dopóki sąsiad go nie podkabluje. Długo kopciuchem nie popali będą kontrole zaostrzone (już są w niektórych gminach zakupili drony do tego celu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, WŁ20 napisał(a):

Do Patrol, mam dom o takim samym metrażu i też grzejniki. Jak masz ocieplony budynek i roczne zużycie prądu na ogrzewanie oraz produkcję ciepła?

Dane jak powyżej, a ocieplenie to styro 15cm, wełny kładłem 28cm (18+10) na skosach i suficie podwieszanym + 18cm podciągnięte do kalenicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic ja już zakończyłem testy , odpaliłem kocioł .

W sumie wszystko jasne COP 2 mnie nie interesuje , a przy minus 15 potrzebuje z 7 do 8 kw mocy .

Pompa chodziła ciągle z mocą w porywach do 6kw biorąc 2,6 kw spręzarka 76- 78 hrc no i powoli zaczęło się wychładzać w chacie .

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie interesowało mnie grzanie tylko pompą , chciałem budżetową pompę do okresów przejściowych , a T-cap by zapewne wydał .

@sambor41ST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Kordjano napisał(a):

odpaliłem kocioł

Taki tandem jak masz mi sie podoba. Z innych plusow to taka hybryda daje tez poczucie bezpieczenstwa jak jedno odmowi wspolpracy to przelaczam na drugie.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie , jak coś padnie to nie trzeba się spieszyć z wymianą , no i grzejesz tym czym w danym momencie wychodzi taniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez jeden sezon podpięty kocioł na ekogroszek przez wymiennik płytowy do bufora pompy ciepła, skończył mi się węgiel, jakoś nie miałem ciśnienia na rozpalanie czy dokupowanie węgla i koniec końców przestałem używać, wygoda przeważyła a i zużycie prądu niczego sobie jak dla mnie, gdybym miał spalić 4T ekogroszku po 1.6k= 6 400 PLN, w to miejsce mam, licząc po 1.40, 4500 kWh, niewiele większe mi wyjdzie w sezonie zużycie pewnie więc dla mnie akceptowalnie.

Awaryjnie mam kominek (klasa A i ecodesign o dziwo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z peleciakiem trochu wygodniej , z pozycji laptopa zmienisz źródło ciepła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, sambor napisał(a):

Jak w temacie : podawajcie jak się spisują wasze PC przy ostatnich niskich temperaturach - podać model PC, temperaturę otoczenia i jakie macie pokrycie zapotrzebowania budynku - oczywiście bez grzałek.

Dalej, chwalić się!

Moja przeróbka AP7kw minus 17 stopni 20kw zjadła ale to z cwu bo mam wannę niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Kordjano napisał(a):

Z peleciakiem trochu wygodniej , z pozycji laptopa zmienisz źródło ciepła .

Pełna zgoda, wygodniej i przede wszystkim czyściej. 

 

16 minut temu, omama napisał(a):

Moja przeróbka AP7kw minus 17 stopni 20kw zjadła ale to z cwu bo mam wannę niestety.

Z całym szacunkiem, w 200m chacie, ciężko uwierzyć, że to jedyne źródło zasilania, chyba, że chodzi z tym kotłem MPM? Z profilu tak by wynikało, warto dodać w poście. 

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co ty zrobiłeś ze swoją pompą że tak mało? U mnie 3 razy wjeksze zużycie a dom mniejszy tylko że same grzejniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Tedisan napisał(a):

Moja przeróbka AP7kw minus 17 stopni 20kw zjadła ale to z cwu bo mam wannę niestety.

Chciales napisac 20 KWh,czy nie? Poki wygrzales 200 m2 przy minus 17 za pomocy 833 W i jescze z goraca wana to gratuluje,ale nigdy nie uwierze.

Sorki,mialem zacytowac @omama

Edytowane przez bercus
  • Zgadzam się 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz się okaże, że COP samoróbki, przy -15*C to 5 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tedisan napisał(a):

Pełna zgoda, wygodniej i przede wszystkim czyściej. 

 

Z całym szacunkiem, w 200m chacie, ciężko uwierzyć, że to jedyne źródło zasilania, chyba, że chodzi z tym kotłem MPM? Z profilu tak by wynikało, warto dodać w poście. 

Zapomniałem dopisac że całej chałpy nie grzeję tylko parter 100 m2 sory. Mpm to taka rezerwa rezerw on działa tylko z kaloryferami na grawitacji i nim ani pompą nie grzeję stale tylko na przemian tydzień na tydzień bo nie wiem jak mnie z prądem rozliczą bo panele od kwietnia mam i nic nie wiem więc wolę być ostrożny.

11 godzin temu, bercus napisał(a):

Chciales napisac 20 KWh,czy nie? Poki wygrzales 200 m2 przy minus 17 za pomocy 833 W i jescze z goraca wana to gratuluje,ale nigdy nie uwierze.

Sorki,mialem zacytowac @omama

bercus zawaliłem bo nie dopisałem że pompa ciepła grzeje tylko parter czyli 100m2 mam tez jeszcze 30 m2 podłogówki na piętrze ale przeważnie nie jest grzane ,stale tylko 100m2 idzie. sory 

31 minut temu, bercus napisał(a):

Poki tych 20KW nie pobierala ciagle :-) bo cop 5 to nadal za malo.

Nie nie pracuje stale niestety bo ona jest przewymiarowana i godzinę jedzie a dwie stoi lub coś w ten deseń ,chciałbym stale ale musiałbym wymienić na inną np amber prestige 3,5 kw lub haier tayga 8kw bo haier schodzi z poborem mocy spokojnie do 300 watt i super moduluje a moja tego nie potrafi ale za to prawie nie ma defrostów są ale bardzo rzadkie.

11 godzin temu, cezario1 napisał(a):

To co ty zrobiłeś ze swoją pompą że tak mało? U mnie 3 razy wjeksze zużycie a dom mniejszy tylko że same grzejniki?

Grzejniki a pompa to nie do pary ale to wiesz.

Edytowane przez omama
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nie do pary" to skarpetki można założyć 😉

przy średniej dobowej -10,6C cop=2,53 na grzejnikach i zasilaniu 40-41C to jeszcze całkiem do pary, więc po co siać defetyzm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś małe macie te pobory prądu u mnie haier 8 kW od północy do 9 rano pobrał  dzisiaj 20 kWh  przy -16 , -18 st  temp, zadana na kaloryfery 38 st i przy -17 st woła o grzałkę bo ma problem dobić do zadanej .Wczoraj padł nowy krajowy rekord  zapotrzebowania na moc w Polsce ponad 28 tyś MW z uwagi na to żeby nie obciążać za bardzo sieci też postanowiłem solidarnie z niektórymi kolegami którzy mają taką możliwość wspomagać pompę ciepła bezpośrednio węglem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wszystko jasne - PC tylko aby do -10C  grzać, to z resztą częściowo logiczne - gdyż większa pompa to więcej prądu zje i problem z modulacją i taktowaniem przy wyższych temperaturach.

Tylko powiedzcie jak zabezpieczacie swoje monobloki poniżej temperatury biwalentnej (przy zmianie źródła grzania)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, marcus312 napisał(a):

Jakieś małe macie te pobory prądu u mnie haier 8 kW 

Zadowolony z niego jesteś? bo to jedna z moich opcji.

Polecisz, czy raczej szukać czegoś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już wiele razy pisałem Ups  sterownik  regulator temperatury i pompka i to pilnuje by woda nie zamarzła , nie chodzi to stale tylko jak woda się przechłodzi w pompie ,spadnie do 10 st . Gdyby to zawiodło to pozostają tylko zawory anty .

Zaletą tego sterownika jest jeszcze alarm dźwiękowy niskiej temperatury.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, sambor napisał(a):

Ok, wszystko jasne - PC tylko aby do -10C  grzać, to z resztą częściowo logiczne - gdyż większa pompa to więcej prądu zje i problem z modulacją i taktowaniem przy wyższych temperaturach.

Ja do oporu tylko PC, ale -20C i niżej to nie wiem czy kiedykolwiek zobaczę (min było -14,5C). Z PV i tak mam nadprodukcję, więc grzałki na taki krótki okres w jakim mamy ostre minusy mogłyby iść w ruch (alternatywa to kominek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, sambor napisał(a):

Ok, wszystko jasne - PC tylko aby do -10C  grzać, to z resztą częściowo logiczne - gdyż większa pompa to więcej prądu zje i problem z modulacją i taktowaniem przy wyższych temperaturach.

Tylko powiedzcie jak zabezpieczacie swoje monobloki poniżej temperatury biwalentnej (przy zmianie źródła grzania)?

Glikol propylenowy i po sprawie ,wystarczy stężenie do minus 6 stopni więcej nie potrzeba dodawać a straty pomijalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja dziś zobaczyłem ,na chwilę 2 z przodu się ukazała .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcus312 napisał(a):

Jakieś małe macie te pobory prądu u mnie haier 8 kW od północy do 9 rano pobrał  dzisiaj 20 kWh  przy -16 , -18 st  temp, zadana na kaloryfery 38 st i przy -17 st woła o grzałkę bo ma problem dobić do zadanej .Wczoraj padł nowy krajowy rekord  zapotrzebowania na moc w Polsce ponad 28 tyś MW z uwagi na to żeby nie obciążać za bardzo sieci też postanowiłem solidarnie z niektórymi kolegami którzy mają taką możliwość wspomagać pompę ciepła bezpośrednio węglem .

Wczoraj gadałem z młodym bo nie zalał jeszcze glikolu a wyłaczyli im prąd i pytałem ile mu ten haier łyka w te mrozy dom nowy podłogówka po całości 140m2 dół i góra razem i spalanie ok 20kwh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.