Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mitsubishi Zubadan, Ecodan - wymiana doświadczeń


Patrol

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle co sterownik i dodatkowe odbiory zasilane z hydroboxa pociągną.

U mnie z wifi i z odbiornikiem termostatu wypadało różnie w zależności od pomiaru i tak sumarycznie z L1, L2, L3:

1) licznik Orno ok 0,9A

2) amperomierz w tablicy sumarycznie 0,4A

3) cęgi 1 - sumarycznie 0,3A

4) cęgi 2 - sumarycznie 0,8A

Dla porównania pomiary (cęgi zapięte na L3 i Orno wskazuje też L3) - można sobie wybrać najgorszy albo najlepszy wariant, ewentualnie uśrednić (mocowo suma wypada więc w zakresie od ok 70W do 210W). Pompki oczywiście off.

 

 

IMG20240520195558.jpg

IMG20240520195706.jpg

IMG20240520195923.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update - dzisiaj najniższy pobór odnotowałem: 0,1 / 0,1 / 0 [A], więc już lepiej to wygląda, bo 46W. Coś zeszło z L3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2024 o 15:32, danielp01 napisał(a):

Witam, nie mogę zrozumieć dlaczego temp. CWU ustawiona na 48 st. i histereza 10 , a pompa zaczyna grzać już od 47 st. Ktoś mi to wytłumaczy? Pozdrawiam 

Zapomniałem dodać jest to ta nowa jednostka z wyświetlaczem dotykowym 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,kilka razy już restartowałem.

8 godzin temu, danielp01 napisał(a):

Witam, nie mogę zrozumieć dlaczego temp. CWU ustawiona na 48 st. i histereza 10 , a pompa zaczyna grzać już od 47 st. Ktoś mi to wytłumaczy? Pozdrawiam 

Zapomniałem dodać jest to ta nowa jednostka z wyświetlaczem dotykowym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o to, że po restartach zawsze zaczyna się grzanie cwu niezależnie od tego ile stopni brakuje do wartości zadanej - taki 'urok'

Przy normalnej pracy i zadanej histerezie cwu=10C nie może załączać się ładowanie w wyniku obniżenia temp. cwu o 1C. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2024 o 08:22, Tibhar napisał(a):

O jaką histerezę chodzi? Może kolega myli to co jest wyświetlane i zadane na termostacie. I jeszcze jedno. Jak grzebałeś w serwisowych , to przy opuszczeniu tego okna załączy się cwu

Nic nie mylę i nie chodzi o opuszczanie ust.serwisowych. Po prostu pompa zaczyna grzać cwu jak spadnie poniżej zadanej o stopień a mam ustawione 10.

Na tą chwilę ustawiłem sobie harmonogram i grzeje tylko raz dziennie o określonej godzinie.

IMG_20240602_111531.jpg

IMG_20240602_111457.jpg

IMG_20240602_111412.jpg

W dniu 2.06.2024 o 08:22, Tibhar napisał(a):

O jaką histerezę chodzi? Może kolega myli to co jest wyświetlane i zadane na termostacie. I jeszcze jedno. Jak grzebałeś w serwisowych , to przy opuszczeniu tego okna załączy się cwu

Nie chodzi o serwisowe. Myślę, że od pierwszego uruchomienia coś zostało źle wprowadzone bo nawet nie wyświetla funkcji " ilość CWU " . Myślę aby zrobić reset FTC.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2024 o 13:31, Genek napisał(a):

Być może tak,ale nie chodziło mi o to.

a co jak będzie większe zapotrzebowanie? Napisałeś 

CWU nierdzewka Termatec 300l ,czujnik wpięty pod górne wejście.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grzeje CWU harmonogram jeden raz dziennie o 15:00 temp.zadana 41 st.zbiornik300l 5 osób w domu i wody mi jeszcze nie zabrakło,a to dlatego że czujnik CWU mam zamontowany na dole a nie u góry  jak u ciebie w ten sposób mam nagrzany cały zbiornik w twoimi przypadku to połowę mniej i tu ci wody ciepłej może zabraknąć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to zgłosił do serwisu. Masz histerię 10C to nie ma prawa podgrzewać wody po spadku o 1C  (nie kojarzę żadnego parametru, który histerezę cwu mógł ignorować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Patrol -   chcę zapytać żeby nie popełnić jakiegoś błędu przed podłączeniem,podłączyłem przewód dwu żyłowy do płyty PC i do tego przewodu chcę podłączyć termostat pokojowy  do styków beznapieciowych przekaźnika, według instrukcji,z ciekawości podpiołem miernik i pokazał mi napięcie 12 volt na tym przewodzie który podłączyłem do PC ,czy tak powinno być przecież kiedy przekaźnik od termostatu zewrze styki przekaźnika to będzie zwarcie.....

IMG_20240623_124626.jpg

IMG_20240623_124458.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat Auraton bezprzewodowy rth 25, który pozostał mi ,ale podłączyłem go do PC tylko z jednego powodu,pisałem wyżej.

Kupił bym ten oryginał do autoadaptacji ale jest problem z tym że uczy się kilka dni i przy braku prądu zaczyna się uczyć od początku,dziwię się że tak poważna firma jak Mitsubishi stworzyła taką maszynę a nie umie poradzić sobie z podtrzymaniem pamięci..

Co do mistrza,    dla mnie tam jesteś mistrzem,bo kto założył ten temat....

    Mitsubishi Zubadan, Ecodan - wymiana doświadczeń

Pozdro....i dzięki ( Mistrzu )

Edytowane przez Oldeq17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.