Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stalmark eko wood


marcin25
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Micha90zgaz,

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry komin to podstawa. U mnie kwasówka 10m owal 12x24cm ma az za duże ssanie. Piec potrafi dudnić tak wyciąga podciśnienie komina. Zapewne bez  regulatora ciągu się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2022 o 18:21, wkl napisał(a):

Ten piec tak ma niestety że zanim się wszystko nie rozgrzeje -piec i drewno w środku to bardzo wolno nabiera temperaturę. Ja żeby szybciej nabrał temperatury uchylam środkowe drzwiczka na minimum pół godziny. W zasadzie przy rozpalaniu przy zamkniętych drzwiczkach to lepiej jak to powietrze wtórne jest zamknięte wtedy więcej ciągnie powietrza pierwotnego. 

 

Ale ty wiesz że ten piec, tak jak masz go podłączony to on  działać nie będzie.

@wkl Mam taki sam sterownik jak Ty, jak wejść w ustawienia serwisowe ?

i jeszcze pytanie czemu masz zasilanie bufora z dwóch wyjść z pieca? Tzn ja mam z jednego i się zastanawiam czy mam to dobrze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krystian2805  Z jednego jest ok, drugie jest w zasadzie pod zawór schładzający DBV , ja go nie mam wiec pomyślałem że jak podłącze do dwóch to mi będzie bardziej równomiernie pobierało wodę z pieca jak pomyślałem to i tak zrobiłem .

Pamiętaj żeby pospisywać sobie ustawienia które są fabryczne w tych ustawieniach serwisowych bo jak przestawisz i zapomnisz jak było to nie ma opcji żeby do nich wrócić , w związku z tym mógłbym cię prosić żeby przy okazji jak je spiszesz to je tu wypisał bo oczywiście nie spisałem i nie pamiętam co tam było fabrycznie. Wchodzi się tam przy wyłączonym sterowniku, wcisnąć i trzymać EXIT po czym włączyć sterownik oczywiście cały czas wciśniety EXIT aż do pojawienia się menu serwis trwa to jakieś z 5 -7 sekund.

8 godzin temu, Trx9 napisał(a):

Dobry komin to podstawa. U mnie kwasówka 10m owal 12x24cm ma az za duże ssanie. Piec potrafi dudnić tak wyciąga podciśnienie komina. Zapewne bez  regulatora ciągu się nie obejdzie.

Prawda, prawda , chociaż jak porównuję wymagania co do ciągu w kominie to nasz piec ma bardzo małe 10-15 Pa a na przykład atmos 32Kw już 24Pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wkl Wartości ustawień w menu serwisowym:

Czas wygaszania-10 minut,

Czas alarmu rozp.-30 minut,

Test Cz. Spalin- -20 stopni,

Min CO- 80 stopni,

Max Co- 85 stopni,

ZPID- zaznaczony,

LNK nowy- zaznaczony,

Rodzaj pieca- HVG I 20,

Próg wentylatora - 100 stopni,

Temp alarmu- 95 stopni,

Fan T- 60 sekund,

Kor. Temp. Kotła- 4 stopnie,

Min temp spalin- 150 stopni,

 

Edytowane przez Krystian2805
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko takie dane zaleza od delty temperatur i mocy. Trzeba podawac obie zmienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie lepiej jakby była trochę większa, bo mam problem z naladowaniem bufora jak puszczam na grzejniki wtedy praktycznie pobiera mi ciepła wodę na bieżąco.
Nie mogę tego zrozumieć jak to to jest możliwe, ze podczas palenia w piecu i to dobrym paleniu ( wysoka tem pieca, spalin, wiatrak pracuje na wyższych obrotach) i puszczam te 45 stopni na Co to konsumuje ciepło na bieżąco a zawór otwarty ledwo na 30%.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krystian2805wypełnij skrupulatnie "ciepłowłaściwe" i dowiesz się jakie zapotrzebowanie ma twój dom a wtedy można szukać  "winnych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzych13

no wydaje mi się, ze jest problem z oddawaniem ciepła przez piec ponieważ wcześniej miałem zwykłego „kopciucha” o mniejszej mocy i nie miałem problemu z ogrzaniem domu, miałem na prawdę wysoka temp w pomieszczeniach. A teraz jesli chciałbym mieć cieplej w domu to niestety nie ma takiej możliwości bo piec przy wyższej temp podawanej na grzejniki nie daje rady tego nagrzać. 
 

Według „cieplowlasciwe” to mam jeszcze zapas jesli chodzi o moc grzewczą.

Dlatego wypytuje jeszcze o szczegóły itp i szukam różnic bo problem może tkwić w jakimś szczególe. 
 

Na pewno jesCze pojawia mi się jeSzcze powietrze w układzie i nie mam pojęcia skąd ono się bierze. Szczególnie dość często pojawia się przy rozpalaniu a pod koniec jest spokoj a przy kolejnym paleniu nadal powtórka z rozrywki. Automaty nie dają rady tego odpowietrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałby się schemat kotłowni z danymi pompy w laddomacie.

Jak jest problem z odbiorem ciepła z kotła, to jest za mały przepływ przez kocioł - czyli albo za słaba pompa, albo za małe średnice rur, lub inne ........

Ponadto jak jest brak odbioru ciepła, to rośnie temp na kotle , czy tak właśnie masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka testowana na każdej prędkośći. Najlepiej wyglada to na 3 ale nie jakoś znacząco. 
wkaldka 78 stopni. Testowałem również dla wlasnej ciekawości 72 stopnie ale wtedy piec nie nagrzewał mi się nawet do 80 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo łatwo sprawdzić ile piec oddaje energi w instalacji z buforem, zamknij zawór na dom powyłączaj pompki na dom i cwu i nagrzej bufor. Policz ile - kalkulator https://pl.galanshop.eu/electricity-calculator

Potem możesz sobie włączyć ogrzewanie i dowiesz się ile dom potrzebuje energi do zadanej temp. bo wiesz ile jest zmagazynowane w buforze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć ale jak piec ci pracuje pełną mocą, co łatwo mniej wiecej zweryfikować po temp.kotła obrotach wentylatora i jakości płomienia to, masz duży odbiór ciepła , jeśli jakiś błąd w instalacji to raczej piec by się grzał za mocno,po za tym nie widzieliśmy jak to jest zainstalowane. Pamiętaj że przybyło ci 800 litrów wody w instalacji. Z moich obserwacji (mam kocioł 37kw) to on mi średnio chyba pracuje z mocą około 26ķw, jeszcze może to sprawdzę w sobotę. 

A może sposób palenia pozostał ci z kopciucha , rozpalasz jak w domu się wychodzi i oczekujesz że szybko ci nagrzeje? Ten piec zanim osiągnie właściwa temp. pracy to spokojnie mija godzina albo i więcej jak nie otworzysz środkowych drzwiczek, przynajmniej tak jest u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA mam tak policzony kocioł że przy -25 na zewnątrz nie nagrzeje juz bufora tylko idzie na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.