Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-05- Ustawienia, Porady


FAFAŁ

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, yareka napisał(a):

Wszystko można przestawiać  ale po co jak można też łatwo zautomatyzować

No to kolejna wrzutka odemnie: tak dziala u mnie - sterowanie temperatura na obiegi grzewcze jest realizowane przez zawory 3d wedlug temperatury zewnetrznej tzw. pogodowka. Jesli temperatura w buforze (gora) spadnie do +2C wiecej niz wymagana do pracy CO (obliczona z pogodowki) to odpalany jest palnik aby dogrzac bufor. Wszystko plynnie bez zadnych zmian i kombinacji.

Tylko pelny automat, zadnego recznego zmieniania nastaw.

PS. Wyslij do Timela…

PS2. Bufor jest ladowany dynamicznie tzn. dolna temperatura rowniez zmienia sie w zaleznosci od temperatury zewnetrznej.

PS3. Sterowanie wlasne Siemens

Edytowane przez PioBin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagły mróz to nie problem. Mieszacz otworzy się bardziej i te 40 stopni na buforze dużo szybciej spada, wtedy ten szybciej zażąda ciepła i kocioł wcześniej się rozpali.

Gwoli ścisłości, przy obecności bufora ewentualne ograniczenie zakresu otwarcia mieszacza jest moim zdaniem brakiem wyobraźni.

A jeśli u kogoś temperatura w domu przy chłodnych grzejnikach spada szybciej niż 1°C/h to trzeba się zastanowić nad ograniczeniem strat ciepła, a nie nad szlifowaniem ogrzewania, bo ta energia nie jest darmowa.

2 minuty temu, PioBin napisał(a):

No to kolejna wrzutka odemnie: (...) Jesli temperatura w buforze (gora) spadnie do +2C wiecej niz wymagana do pracy CO (obliczona z pogodowki) to odpalany jest palnik aby dogrzac bufor.

Fiu fiuu... No ładnie ładnie. 🙂

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie elektrycznie, jak my wszyscy, hehe 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, yareka napisał(a):

Jak odpalasz palnik w skzp?

Jakie skzp?

To tam nie ma mozliwosci uruchomienie palnika “z zewnatrz”? Nie wierze…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje że w skpz nie ma żadnego złącza NO/NC do odpalenia kotła. Można by pod klapę zasypu podłączyć wtedy by przestawał podawać i kręcić, i chyba by wygasł ale czy odpali potem... pompa kręcił wtedy pewnie do temperatury startu. Tak kombinuje jak można taki ster zewnetrzny do skzp05 podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W praktyce krzywa grzewcza powinna byc też ustawiana na bufor - ale tu już wchodzimy w abstrakcje.
Ogólnie oczywistością jest, że bufor musi być nagrzany więcej niż obiegi, ale żadnej zależności i blokady tutaj nie ma.

Obsługa tego sterownika w pełni przez laika jest praktycznie niemożliwa - ale przy natłoku opcji zawsze jest to problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejsze lub większe, ale pewnie w każdej.

Generalnie krócej byłoby wymienić gdzie ich nie ma. 😆

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przy 02,czasom sa naprawi,roszerzaja sie funkcje i jedna na druga ma wplywu,czy wzajomnie faluja w sofcie i nie zaraz jest to widac.Po to sa werzie softu oficjalne i testowe.Porodne bolesci,wažne,že producent ma woli naprawic,poprawic.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz 5.52 to nie wiem na co czekasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2023 o 18:51, Dozy napisał(a):
Jeśli masz 5.52 to nie wiem na co czekasz.

Dokładnie 5.52 Jeśli zaktualizuje z 5.52 do 5.53 to trzeba przywrócić ustawienia fabryczne?
 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie jest to wymagane. Ale ja ostatnio nawet o to nie pytam i profilaktycznie robię reset.

Odpal kamerę w telefonie, włącz tryb instalatora i zarejestruj wszystkie możliwe ustawienia, np. palnik/modulacja, palnik/czuwanie, palnik/powietrze/wentylator/>>>. 

Po aktualizacji zrób reset i przy odtwarzaniu wcześniej nagranego filmu wprowadzaj swoje poprzednie ustawienia sterownika. Zajmuje to kilka minut. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szybkie pytanko do szanownych Kolegów. Z góry się przyznaję i przepraszam że  nie sprawdziłem czy w tym wątku nie ma już na nie przypadkiem odpowiedzi. Sterownik nie potrafi otworzyć i zamknąć zaworu trójdrożnego regulowanego siłownikiem w pełnym jego zakresie. Robi to powiedzmy od ok. 20% do 80%. Pytanie który parametr pozwala na zwiększenie zakresu jego wysterowania tak aby siłownik otwierał i zamykał zawór 3d w pełnym zakresie? Chodzi oczywiście o mieszacz na obwodach C.O. Pozdrawiając z góry dziękuję za podpowiedź.

Edytowane przez draber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2023 o 21:16, draber napisał(a):
Mam szybkie pytanko do szanownych Kolegów. Z góry się przyznaję i przepraszam że  nie sprawdziłem czy w tym wątku nie ma już na nie przypadkiem odpowiedzi. Sterownik nie potrafi otworzyć i zamknąć zaworu trójdrożnego regulowanego siłownikiem w pełnym jego zakresie. Robi to powiedzmy od ok. 20% do 80%. Pytanie który parametr pozwala na zwiększenie zakresu jego wysterowania tak aby siłownik otwierał i zamykał zawór 3d w pełnym zakresie? Chodzi oczywiście o mieszacz na obwodach C.O. Pozdrawiając z góry dziękuję za podpowiedź.

CO MIESZACZ dla danego obwodu i parametry - Minimalne otwarcie (%) i Maksymalne otwarcie (%)

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów! Szukam tematu o czujniku zawleczki, ktoś ma podłączone? Gdzie i jaki sposób zamontowane? Ostatnio węgiel blokuję mi ślimak, i boję się żeby silnika nie spalić, dlatego zastanawiałem się nad takim rozwiazanie. Jakieś sugestie? Zaznaczę, że kondensator do silnika  zamówiony już nowy. Dzięki za wszelkie rady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@draberWažny tež czas otwarcja zaworu.bywa 60,90 lub 120s bedzie gdzies na naklejke silnika,wpisaj w ustawieniach zaworu w sterowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Czubi napisał(a):
22 godziny temu, draber napisał(a):
Mam szybkie pytanko do szanownych Kolegów. Z góry się przyznaję i przepraszam że  nie sprawdziłem czy w tym wątku nie ma już na nie przypadkiem odpowiedzi. Sterownik nie potrafi otworzyć i zamknąć zaworu trójdrożnego regulowanego siłownikiem w pełnym jego zakresie. Robi to powiedzmy od ok. 20% do 80%. Pytanie który parametr pozwala na zwiększenie zakresu jego wysterowania tak aby siłownik otwierał i zamykał zawór 3d w pełnym zakresie? Chodzi oczywiście o mieszacz na obwodach C.O. Pozdrawiając z góry dziękuję za podpowiedź.

CO MIESZACZ dla danego obwodu i parametry - Minimalne otwarcie (%) i Maksymalne otwarcie (%)

Tak dokładnie mam.

20231201_163825.jpg

20231201_163814.jpg

4 godziny temu, bercus napisał(a):

@draberWažny tež czas otwarcja zaworu.bywa 60,90 lub 120s bedzie gdzies na naklejke silnika,wpisaj w ustawieniach zaworu w sterowniku.

140s, tam jest i tyle teraz ustawiłem. Dzięki za podpowiedź bo teraz może będzie lepiej, będę obserwował. 

20231201_195551.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej i szybciej byłoby wziąć instrukcję do ręki i przeczytać rozdział o CO?

Co raz bardziej uświadamiam sobie, że wyłączenie internetu mogłoby mieć bardziej katastroficzne skutki niż użycie broni jądrowej.

  • Zgadzam się 1
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, draber napisał(a):

Tak dokładnie mam.

20231201_163825.jpg

20231201_163814.jpg

140s, tam jest i tyle teraz ustawiłem. Dzięki za podpowiedź bo teraz może będzie lepiej, będę obserwował. 

20231201_195551.jpg

Nie zapomnij spozycjonować mieszacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.