Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-05- Ustawienia, Porady


FAFAŁ

Rekomendowane odpowiedzi

Instrukcja ma tą przewagę, ze jest dużo mniej tekstu do przeczytania, napisana bardziej rzeczowo i nie zawiera offtopów oraz bzdur, w przeciwieństwie do wątku na forum. 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik SKZP? A to nowość. 🤣🤣🤣

Niestety peletem nadmuchu nie ustawisz. 

Mówisz, że parametry masz ustawione. Ale jak? Dobrze czy niedobrze? A może prawie dobrze, no to ustaw na średnio dobrze i będzie dobrze.

Wiem, że się czepiam, ale robię to z prostego powodu. Chcesz żebyśmy ci pomogli, a sam napisałeś byle jak i po łebkach.

Kiedyś używano tu szklanej kuli do przewidywania ustawień . Niestety popsuła się, a jej remont jest nieopłacalny. Dlatego musisz się bardziej przyłożyć do opisu i podać więcej szczegółów o palniku, dmuchawie itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2023 o 21:52, Dozy napisał(a):

Instrukcja ma tą przewagę, ze jest dużo mniej tekstu do przeczytania, napisana bardziej rzeczowo i nie zawiera offtopów oraz bzdur, w przeciwieństwie do wątku na forum. 😄

Problemem instrukcji jest to, że nie jest od dawna aktualizowana. Jest sporo rozbieżności w tym co jest na ekranie, a tym co jest, a nie ma w instrukcji. W wersji papierowej to tam mało ważne, ale nawet wersja elektroniczna, którą najłatwiej uzupełnić i udostępnić jest w tej samej wersji co papierowa. 

 

Były jakieś zmiany w algorytmie pid, programu pracy itd. pomiędzy wersją 5.45, a obecną? Czy tylko skupili się na łataniu błędów? 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie możesz ustawić wentylatora?  A do czego w takim razie służy funkcja Nadmuch?  I przepraszam, że palnik nazwałem skzp-05... To palnik firmy Expol Trade.  Jestem ze Słowacji, więc przepraszam za błędy!  Mój płomień jest pomarańczowy i czasem zadymiony, a popiół też jest ciemny.  Dlatego chciałem się dowiedzieć na ile % trzeba ustawić nadmuch aby palił się bez dymu.

https://www.expol.sk/Peletovy-horak-25-kW-EXPOL-PELET-ZOSTAVA-s-automatickym-cistenim-rostu-d416.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dymi i popiół jest ciemny to zwiększył bym nawiew, jeżeli wcześniejsze masz w miarę ustawione. Nie wiem jak powinno się poprawnie ustawić ten palnik, ale ja bym ustawić w taki sposób. Ustawił moc maksymalną na
~30% ustawił, podajnik (przy potencjale podajnika) na najniższej mocy tak by ogień lekko wychodził z paleniska oraz nie dymił i tak zostawił na 30min by się ustabilizowało. Następnie to samo na 100% mocy.
Ważne byś ustawił w opcji instalatora parametry wentylatora czyli jego minimalną wartość przy której startuje +5 oraz maksymalną po której już nie zwiększa prędkości -5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam! Jaki przewodem poprowadzić do przyszłego podłączenia panelu pokojowego? Zabudowuje ściankę regipsem więc mam okazję popriwadzic takowy przewód. Dziękuję za odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy skrętka utp cat5. Może być w drucie, może być w lince. Ewentualnie jakiś inny 4-żyłowy o przekroju bodajże 0.2mm² żeby wszedł w RJ11. Tylko kup dobry kabel, nie żaden badziew typu lanberg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy w trybie testu ognia powinna zapalać się zapalarka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ona się zapala skoro jest żar, który normalnie przy podmuchu się rozpali? Moim zdaniem tylko niepotrzebnie ciągnie prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pellecie ale ja o ekogroszku mówie. Na ustawieniu palnika ekogroszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.