Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przewymiarowany czy niedoszacowany - co lepiej ?


marcincastus

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, marcincastus napisał:

ma być prosta, nie psująca się instalacja, i prosty nie wymagający wiecznego ustawiania kocioł. Wybieranie popiołu to nie problem, ważne żeby się paliło i żeby w ustawieniach nie trzabyło grzebać. 

Myślałem na początku o Lagunie, ze względu Leonardo ale u nas nie ma ekip co to kumają a kolega Puławiak jest daleko. 

Dlatego wybrałem właśnie Lagunę.

Co znaczy daleko ? 1000 km? Puławiak jest z pod Puław montował kotły w Szczecinie i Zielonej Górze czy to wystarczająco daleko od serwisanta.

A wiesz dla czego tak daleko montuje kotły, to ci powiem bo jedzie montuje odpala instalacje kasuje i jedzie dalej 😄, a ty zapominasz o że masz kocioł i że trzeba w nim grzebać a jak zrobi się tobie zimno to sobie z że pewnie opału nie dosypałeś do zbiornika 😁 . A Puławiaka zobaczysz jak przyjedzie do sąsiada drugą Lagunę odpalać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój - człowiek już ze mną rozmawiał wie też że montowałem w tym roku w jego okolicy. Cenę mu podałem a że twierdzi że mam daleko to ok. Na na brak roboty nie narzekam raczej odwrotnie. Rozmawiałem pod koniec listopada. 

Edytowane przez Puławiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, radik81 napisał:

No i widzisz @Puławiak wcale nie ma do nas blisko, dlatego ugadaj z nim termin i będziesz miał głowę spokojną a o serwis się nie martw Wojtek dba o swoje kotły.

To kotły dbają o niego :)) bo mu głowy nie zawracają o serwis i do niego nie dzwonią.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Puławiak napisał:

Dajcie spokój - człowiek już ze mną rozmawiał wie też że montowałem w tym roku w jego okolicy. Cenę mu podałem a że twierdzi że mam daleko to ok. Na na brak roboty nie narzekam raczej odwrotnie. Rozmawiałem pod koniec listopada. 

Wszystko prawda, potwierdzam, mało tego, pisałem o tym wcześniej :

Również pisałem, dlaczego wtedy z oferty kolegi Puławiaka nie mogłem skorzystać.

Tak jak pisałem kilka dni temu, temat jest rozwojowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny watek.

3/4 tematu o Lagunie i koledze @Puławiak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej o kotle który do prawidłowego funkcjonowania nie potrzebuje miliona rzeczy i instalatora który wciska ten kit klientom że tego potrzebują by cieszyć się ciepłem w swoim domu.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kriss12 co takiego?

Pisałem co moja Laguna do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje a kolega marcincastus też ma prostą instalacje, a do niektórych kotłów próbuje się wcisnąć całe zestawy pompowe dla prawidłowego funkcjonowania.

Edytowane przez Olejek78
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PioBin napisał:

Dziwny watek.

3/4 tematu o Lagunie i koledze @Puławiak

 

Dlatego ja już się nie odzywam 😄

 

3 godziny temu, marcincastus napisał:

Kalor

Nie głupi pomysł. Jakościowo fajnie to się prezentuje. Taka klasyka gatunku jak wieczne Red Compacty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Olejek78 napisał:

@Kriss12 co takiego?

Pisałem co moja Laguna do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje a kolega marcincastus też ma prostą instalacje, a do niektórych kotłów próbuje się wcisnąć całe zestawy pompowe dla prawidłowego funkcjonowania.

Wiem że Twoja Laguna potrzebuje tylko peletu do prawidłowego funkcjonowania ....ale niektórzy mają jeszcze podłogówkę jakąś drabinkę w łazience ....reasumując kompletnie inną instalację niż Ty, dlatego nie pakuj wszystkich do jednego worka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega Olejek odnosił się w tym poście konkretnie do mnie a nie do wszystkich :)

Mi właśnie chodzi o prostą instalację, tylko grzejniki i cwu. Bez podłogówki i innych rzeczy których nie mam.

59 minut temu, eliks napisał:

Kalor - Nie głupi pomysł. Jakościowo fajnie to się prezentuje. Taka klasyka gatunku jak wieczne Red Compacty.

szukałem i nie widzę nigdzie jakiegoś serwisu na Polskę. 

Na alledrogo jest nawet wersja z samoczyszczącym rusztem

https://allegro.pl/oferta/kalor-compact-16kw-premium-kociol-na-pellet-11647173677

 

https://www.kalorstufe.com/en/boilers/self-cleaning/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalor z odpopielaniem, walizka na popiół z lewej lub z prawej strony.

https://www.kalorstufe.com/en/boilers/compactor-ash/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalor , bardzo rozsądny kocioł za rozsądne pieniądze .

Czemu  nasze firmy kotlarskie nie maja takiego produktu w takiej cenie w swojej ofercie ?

Zastanawiające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między innymi właśnie, że to "standard taki" ;) ja montuje polskiego producenta i jak coś walnie, chociaż nie ma co bo to prosta konstrukcja, na drugi dzień części są u mnie.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa pracowałem też z polskimi producentami. Chcesz części na naprawę gwarancyjna to se kup. Wszędzie jest tak samo często części z Włoch dostaje szybciej niż z Polski. 

A jeszcze potrafią to tak rozwiązywać że za palnik odpowiada producent palnika za sterownik producent sterownika. Jeden produkt a 5 gwarantow

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście ;) Tekla ma swoje palniki i kotły, tylko sterowniki to firma zewnętrzna Estyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Puławiak napisał:

Jeden produkt a 5 gwarantow

Bardzo wygodne ze strony producenta. Święty spokój i niewiele użerania się z klientami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może czy jest możliwy zakup kotła w jakiejś firmie na 8% vat ale tylko z pierwszym uruchomieniem i szkoleniem ?

Tzn. kupuję od firmy kocioł, jeśli się da to razem z wszystkimi potrzebnymi do instalacji zaworami, mieszaczami itp, sam go instaluję a firma potem przyjeżdża i robi pierwsze uruchomienie. Dostaję od firmy na całość fakturę na 8% żeby skorzystać z dofinansowania na czystepowietrze.

Instalację robię z wytycznymi firmy od której kupiłem kocioł i która przyjedzie na odbiór.

Firmie odpalam oczywiście jakąś kasę za wytyczne, jeśli będzie potrzeba.

Wilk syty i owca cała. Firma sprzeda kocioł i zrobi uruchomienie, ma coś kasy z kotła i kasę za przyjazd na uruchomienie.

Ja ogarniam instalację we własnym zakresie, na spokojnie,  gwarancja tylko na kocioł,z wyłączeniem instalacji.

Jest takie coś możliwe ?

Edytowane przez marcincastus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie byłem ciekaw czy to "pierwsze uruchomienie" kotła można by podciągnąć pod instalację. W końcu to jest usługa a jak jeszcze kupię kocioł z tą usługą pierwszego uruchomienia to może całość można jako usługę potraktować i na 8% sprzedać na jednej fakturze. 

Tak tylko przemyślam sobie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy chcesz po prostu kupić kocioł z 8% Vat, który to Vat jest zarezerwowany dla kotła z usługą montażu.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.