Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik sv200


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

Też mam palnik sv-200 i trochę borykam się z jego prawidłową pracą . Wzoruję się na filmach pana Kamila ale myślę , że i tak mam problem . Kocioł Jańczak 15KW, pierwszy sezon , sterownik agrospid, dmuchawa rms-120al 80WATT , zawór czterodrogowy (na razie ręczny ale z możliwością dołożenia siłownika). Piec ogrzewa w sumie 120m² (przy czym około 20m² to podłogówka) , budynek nie ocieplony, stare okna + 160L C.W.U . Ustawienia temperatur kotła : C.O ;60°C , C.W.U; 50°C . Nastawy kotła:

- podawanie 10s

-przerwa 70s

-dmuchawa 50%

pierwszą tonę spaliłem bardzo szybko , obliczyłem , że poszło mi 22kg\24h przy temperaturach od 5°C do 15°C . Obecnie wychodzi około 15kg\24h przy temperaturach od -4°C do 5°C i tu uważam , że jeszcze mogę zejść niżej . bo mam trochę spieków , ale zgłupiałem troszeczkę gdy zobaczyłem wasze zdjęcia , bo wychodzi na to , że tak ma być . Co robić ? 

IMG_20191212_204259.thumb.jpg.3defe9672e857fb4cab83060f49f929d.jpg

IMG_20191212_203928.thumb.jpg.45e2dbeec60da507b404a5d83c4589da.jpg

IMG_20191212_193642.thumb.jpg.d21e832d6eda042c8451a9cade47f555.jpg

IMG_20191212_193626.thumb.jpg.5facd4bdf5300051268a082b66aeb0a1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek130, jaką masz średnia modulacje na na kotle. Od niej odejmij 2 - 4 procent i ustaw ją jako minimalna a maksymalna ustaw na powiedzmy 60. Ja tak robię np średnia z 12 godzin mam 30% to ustawiam sobie modulacje 28 do 60. Wg mnie palnik sobie równo pyka.

 Moim zdaniem mała rozbieżność mocy a przez to można lepiej dopasować parametry. Wydłuż czas jaszcze przekroczenia zadanej temperatury, żeby kocioł ci się nie odstawił jeżeli jedziesz w automacie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pprzemo13  nie sugeruj się moimi zdjęciami, bo raczej kocioł nie powinien tak wyglądać. Spalanie też mam ciut za wysokie, więc cały czas testuję nowe ustawienia. 

Palisz w dwustanie, czy w Pid ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja pokażę mój kocioł,pierwsze trzy zdjęcia przed czyszczeniem. Następne trzy po delikatnym usunięciu pyłu. Kocioł Skamp 13,palnik jak w temacie,sterownik Iryd PID.Palę ekogroszkiem Sobianek Bronze 24-26 Mj. To mój pierwszy sezon z takim kotłem więc dopiero uczę się wszystkiego.d60c358922453831bc3507b0c9ca7eeb.jpg&key=3ec464e1a574113b48c44a49c964527d166d3eb47c6a0fc2d5c07a45a4d5ad4593ab70b610ef5e8697bcc4479df22f8d.jpg&key=bac6f03234be95fab75b22effd08ed320ede12de63672f22c9332d782d9465c8IMG_20191212_203839.thumb.jpg.43096c135b9b39f4b746544a8955b493.jpgIMG_20191212_210024.thumb.jpg.d99ed75b01efed0fbe4dc6849d8c3405.jpgIMG_20191212_210055.thumb.jpg.4394688c94b2a81ebc8f5fbb2f7c68f2.jpgIMG_20191212_210137.thumb.jpg.63b8a6adf8bf1057cb659cacb553ed68.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

IMG_20191212_204108.jpgIMG_20191212_204035.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iryd widzę z dodatkowym wyposażeniem.

Z czujnikiem powrotu, widać siłownik mieszacza i po prawej aktywną jedną ze strategii ochrony powrotu.

 

Instalacja widać pozwala na fajną pracę o wyższe nastawy. Zadaną 66, powrót 61 jest fajnie.

 

Kolorowa ikona kosza to aktywna funkcja kontroli opału i wskaźnik pokazuje poziom w zasobniku a ster oblicza i zbiera statystyki spalania.

 

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma znaczenie sposób umieszczenia grilla, szerokie otwory po której stronie powinien być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma znaczenie sposób umieszczenia grilla, szerokie otwory po której stronie powinien być?
Moim zdaniem to od strony palnika powinny być te większe otwory,aby wydłużyć obieg spalin. Ale najlepiej niech się wypowie kolega Pieklorz

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

Do kolegi Pieklorza:

Jak zamawiałem od Ciebie kocioł to w jednej z propozycji/ofert zaproponowałeś sterownik Iryd PID. W tamtym czasie nie miałeś jeszcze w ofercie sterowników SKZP 02 Timel czy Agros PID Plus. Wybrałem Iryda ze względu na możliwość podłączenia czujnika pogodowego,powrotu i pilota. Uważam że to dobry sterownik,choć moje doświadczenie z tego typu urządzeniami jest bardzo małe. Wszyscy chwalą tu sterownik SKZP Timela i powiem Ci że miałem ochotę zamienić Iryda na niego,ale na razie wstrzymam się. To mój pierwszy sezon z podajnikiem,więc powoli nabieram doświadczenia.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Popcorn1 napisał:

Moim zdaniem to od strony palnika powinny być te większe otwory,aby wydłużyć obieg spalin. Ale najlepiej niech się wypowie kolega Pieklorz emoji846.png

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Moim zdaniem również, ale nie po to, aby wydłużyć obieg ale je przyspieszyć :) To działa jak konfuzor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla kotła 13kW otwory od strony podajnika

Mają byc po odwrotnej stronie jak widoczny wyżej kwadrat w który wpadają spaliny i zawracają na dół.

 

Na małych mocach i mniejszym nadmuchu spaliny idą tam, gdzie większe otwory, one wystarczają do mniejszego strumienia masy spalin i dzięki temu lepszy odbiór ciepła.

Na wysokich mocach bliżej znamionowej spaliny idą już wszystkimi otworami, większy strumień masy spalin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, pytanie związane z sv-200. Czy on musi być taki gorący? Wystająca z pieca obudowa palnika jest praktycznie cały czas mocno rozgrzana, na tyle że ręką nie da się dotknąć. To 'by design'? Pytam bo nie wiem, klasa 5 wymaga izolacji kotła, nawet drzwiczek, a tu taki grzejnik wystawiony bez żadnej izolacji... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Gmaj 22 na pewno masz rację,ja nie mam takiego doświadczenia jak ty, więc jak to mówią na tzw. chłopski rozum to wydedukowałem
Kolego Pieklorz z tego co napisałeś to u mnie w kotle wylot spalin powinien być w miejscu gdzie jest zakreślone na żółto,a mam tam gdzie jest na zielono,palnik jest poniżej dużych otworów zakreślonych na czerwono. Pewnie spowodowane jest to tym że chciałem mieć kosz z palnikiem z lewej strony kotła,a wylot spalin na jego prawym boku.Rozumiem że ta płyta może tak zostać.Screenshot_2019-12-13-12-46-50-326_com.quoord.tapatalkpro.activity~3.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie można jej odwrócić tak, żeby te większe otwory były z prawej strony? O ile to nie jest celowy zabieg?

Po drugie, to widać że jednak mam małe doświadczenie, bo sądziłem, że wszystkie otwory na całej powierzchni płyty są takie same i zwężają się od strony palnika ku wylotowi. :)

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisał Pieklorz zrozumiałem że duże otwory mają być po tej samej stronie co palnik,a wylot spalin po przeciwnej. Obrócić można,nie ma z tym żadnego problemu. Tak jak pisałem wyżej takie ułożenie może być spowodowane tym że firma robiła kocioł pod moje potrzeby.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weż również pod uwagę, że wcześniej temperatury na zewnątrz były sporo powyżej 0C, więc kocioł pracował na niższych mocach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popcorn u Ciebie ta płyta odwrotnie ma być.

Maniek130 zwróć uwagę czy masz czyszczaki tak jak w poście #87

Jedna dźwignia do przodu, a druga do tyłu. Jak przekręciłes i np. obie są na przód, to mogła się lekko podnieść płyta i spaliny szybciej trafiają w komin. Jedna dźwignia do przodu ma patrzeć a druga do tyłu, wówczas ciężar równo rozłożony i dolega klapa.

 

Co do żeliwnej obudowy tak, ona się mocniej grzeje, dlatego też dalej jest stalowa rura, aby paliwo nie odgazowywalo pod kosz jak ma to miejsce w palnikach żeliwnych typu ekoenergia, tam rura żeliwna przy kotle potrafi się grzać pod 100st.C eCoal czy IRYD miał pod te palinki temperatury alarmu na 90-100st C gdzie zwykle retorty ze stalowym ślimakiem i rurą mają alarmy na 70.

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Pieklorz obrócę tą płytę i muszę jeszcze poprawić te czyszczaki bo mam tak ustawione że oba zagięcia są do środka.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2019 o 21:51, pochłaniacz napisał:

pprzemo13  nie sugeruj się moimi zdjęciami, bo raczej kocioł nie powinien tak wyglądać. Spalanie też mam ciut za wysokie, więc cały czas testuję nowe ustawienia. 

Palisz w dwustanie, czy w Pid ?

Palę w pid . Niestety mam sterownik ubogi . Ile spala wam sv200 węgla przy obecnej pogodzie ? Mi wyszło około 21kg/24h . (Mieszkanie nie ocieplone 120mkw.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spala 12-13 kg/24h.  Dom 80 m2  po zewnątrz, średnio docieplony( a tak na prawdę to słabo :(  )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie jak u maniek130 te chłodniejsze dni co były bartex gold 18 kg, teraz słabszy ekogroszek 16,5 palnik 25 kw, 170 M2 bliźniak nieocieplony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam piec z Pleszewa 24kw palnik sv 200 ster AGROS PID dmuchawa Dm 80 M0 PX1 K0H0 PW20 PP6 2UF ZAB

Czy ta dmuchawa jest odpowiednia do mojego sterownika - palnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.